Syn a parta ve škole, neustálé hádky

17.5.16 05:52

Syn a parta ve škole,neustálé hádky

Ahoj, potrebuji radu, uz jsem zoufala a psychicky vycerpana.Syn chodi do druhe tridy a od listopadu neustále chodi domu s brekem.Jeho kamarad, se kterym se hodne kamaradil v prvni třídě uz se s nim pry nechce bavit, nasel si jiny kamarady, ale syn se na něj upnul. Porad za nim chodi a asi se snazi zapojit do party, ale tenhle proti synovi uz pry postval 3 kluky, s jednim se syn taky kamaradil a ten „velky“kamarad mu rekl ze pokud se bude bavit se synem, dostane padaka z party, vcera to vygradovalo tak, ze synovi ve skole pry dokonce nadaval do blbcu, ale pak mu napsal sms ze to tak nemyslel ty nadavky a at to syn nerika mamce.Syn mu ještě vecer psal sms ze mu to nevadi, ze mu odpousti, at jsou zas kamosi.Na to ten „kamarad“ napsal ze to teda nikdy a at ho necha bejt, ze o nej nema zajem. tajne jsem to cetla, protoze syn jen brecel a nic mi nechtel rict co se děje. Jenze uz to psychicky nedává, ob den ma rano prujem, chce se mu zvracet, obcas i simuluje aby nemusel do skoly, posledni dobou i blbě spi, nemuze usnout a pak se budi, brečí. Co dělat? Snazim se mu vysvetlovat horem dolem, at si ho nevšímá, at si najde jineho kamarada, ale marný. Chapu ze tomu. klukovi asi i vadi ze syn furt dolejza, ale jak mu to jinak vysvetlit? Uz jsem z toho dnes taky nespala, nevim jak z toho ven, aby byl zas v pohodě. On je asi i velký cita, moc si to bere. Dekuji za vyslechnuti a za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.5.16 05:58

U nás ve třídě to bylo také tak. Už od druhé se začaly vytvářet jakési skupiny:
Ta první - těch best kluků, kteří mezi sebe někoho jen tak nepustí, pak skupina šprtek, pak skupina oblíbenkyň a pak jsou zbytky, kteří se chtějí bavit se všema, ale pak nemají o čem, protože nejsou šprti atd..
Takže ať se vybrečí a s klukama, ať se nebaví. Ono se to pak jednou otočí, když něco budou potřebovat od syna (třeba půjčit pravítko, nebo opsat úkol), tak jím ho dávat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.16 06:01
@hudečice píše:
U nás ve třídě to bylo také tak. Už od druhé se začaly vytvářet jakési skupiny:
Ta první - těch best kluků, kteří mezi sebe někoho jen tak nepustí, pak skupina šprtek, pak skupina oblíbenkyň a pak jsou zbytky, kteří se chtějí bavit se všema, ale pak nemají o čem, protože nejsou šprti atd..
Takže ať se vybrečí a s klukama, ať se nebaví. Ono se to pak jednou otočí, když něco budou potřebovat od syna (třeba půjčit pravítko, nebo opsat úkol), tak jím ho dávat nebude.

Jj, právě vim, ze je to běžný, i u nas na ZS kdyz jsem chodila to bylo taky, ale mrzi me ze on si to tak bere. I se zhorsil dost se známkami, na ukol se nedokaze soustředit, nevim vubec jak mu vysvetlit at se s nimi nebavi, at si jich nevsima. Chtela bych aby byl zas v pohodě jako driv. Takhle se z nej kvuli hloupostem, kvuli 3 klukum uplne stala hromadka neštěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
17.5.16 06:05

Možná to je blbý nápad, ale já bych to probrala s učitelkou. Ona by měla dětem vysvětlit, jak se ve škole chovat.

• Nahlásit
  • Citovat
17.5.16 06:06

@AsiBláznivka
s úkoly mu pomož, vklidu si s ním denně povídej. Můžeš také na třídních schůzkách zmínit, že se začínají ve třídě vytvářet party a abyla bys ráda, kdyby učitelka promluvila dětem do duše, případně naznačila, že takhle to v její třídě nebude fungovat. Možná toto zapůsobí, ale chce to jak práci rodičů, tak i učitele.
Ještě mě docela zarazilo, druhá třída a už mobil? Ikdyž přiznávám, nová doba. Ale aby si kluci psali přes smsky, jakože s tebou se bavit nebudu atd…
Ti kluci v té partě mají jaké známky? Případně, jak se chovají, když nejsou spolu?
Tady by to fakt chtělo práci školy, učitelky i rodičů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.16 06:09

Třeba ještě možná pomůže, když budou výtvarky nebo tělocvik, tak ať děti zaměstná tak, že vytáhne jednoho kluka z party a budou dělat společně na nějakém projektu - třeba malovat auto, nebo lepit nějaké puzzle… možná to ty kluky stmelí. Takhle to u nás fungovalo i v pěstitelských pracích, kdy jsme byli rozděleni do skupiny (smíchaní byli šprti, burani i obyčejňáci :-) a museli jsme pracovat společně. Takhle jsme si uvědomili, že né vše se točí jenom kolem nás a kolem toho, co chceme „my“ jako parta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
17.5.16 06:10

A co plánujete v létě? Nepojede třeba na tábor? nebo nechodí na nějaký kroužek, kde by si mohl najít toho správného kamaráda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.16 06:13
@Malaga píše:
A co plánujete v létě? Nepojede třeba na tábor? nebo nechodí na nějaký kroužek, kde by si mohl najít toho správného kamaráda?

U nas je krouku malo bohuzel :-( Jen hudebka(to jsme zkouseli, synovi to neslo a nebavilo ho to).Jsme mensi městečko(1600 obavatel).S učitelkou to resit me napadlo taky, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1770
17.5.16 06:14

@hudečice Také to znám…synovi se přesně toto stalo v pate ttřídě. Řešila jsem to s učitelkou, trochu to pomohlo, ale i tak byl syn půl roku bez kamarádů. Vyresila to az jina třída…a prázdniny… Jinak přesně ty samé příznaky…bolesti břicha, průjmy, az skončil v nemocnici.
Hlavně to nepodceňujte…je nutný to resit. Držím palce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.16 06:15
@AsiBláznivka píše:
U nas je krouku malo bohuzel :-( Jen hudebka(to jsme zkouseli, synovi to neslo a nebavilo ho to).Jsme mensi městečko(1600 obavatel).S učitelkou to resit me napadlo taky, no.

Tak běž dnes se synem do školy, a řekni učitelce, jak se syn cítí. Je potřeba jí to říct, ona to možná nevidí, tak jak ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1770
17.5.16 06:18

@AsiBláznivka Opravdu to řešte s učitelkou. My byli i u psychologa…je to vlastně druh šikany - vyčleňování z kolektivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.16 06:26
@berua13 píše:
@AsiBláznivka Opravdu to řešte s učitelkou. My byli i u psychologa…je to vlastně druh šikany - vyčleňování z kolektivu.

Druh šikany asi ne, je to tak v každé třídě, ikdyž si to nechceme přiznat. Jen syn zakladatelky si to strašně moc bere a je citově závislý na jiném chlapci, který jej jako kamaráda odmítá.
Dnes zajdi za učitelkou, než začne první hodina, a řekni jí, to co jsem již výše psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1770
17.5.16 06:29

@hudečice pokud mu nadávají, tak už to šikana je…jedině resit s učitelkou…bude se to jenom zhoršovat.
Já to také nechala dlouho, už mu pak začali i ničit a schovávat věci atd.
Já bych to teda nepodceňovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.16 06:31
@berua13 píše:
@hudečice pokud mu nadávají, tak už to šikana je…jedině resit s učitelkou…bude se to jenom zhoršovat.
Já to také nechala dlouho, už mu pak začali i ničit a schovávat věci atd.
Já bych to teda nepodceňovala.

V tom případě dotáhnout rovnou do třídy psychologa. Případně ukázat smsky rodičům. Ti vůbec asi netuší, jak se jejich děti tady k synovi zakladatelce chovají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
17.5.16 06:45

Zajdete za ucitelkou, ale necekejte zazraky. Nemuze nikomu nakazat, kdo s kym bude kamaradit, jen bude korigovat, aby to neprerostlo. A operovat tu se slovy sikana, je zatim opravdu mimo misu. Zasadni problem vidim ve velke citlivosti Vaseho hocha, s tim se velmi tezko neco udela, vyleci to opravdu jen cas a nove kamaradstvi. Taky jsem takovou holcicku mela a pomoci ruznych her a skupinovek jsem se snazila odpoutat ji od kamaradky, na ktere byla zavisla (a ona o ni nestala), sdruzovala jsem ji s jinou prima holcickou, nakonec si moc sedly, vse se uklidnilo. Ale neni to ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama