Syn devátá třída a zhoršený prospěch

Anonymní
27.11.19 09:18

Syn devátá třída a zhoršení prospěch

Ahoj. Už sem bezradná, celou školní docházku kluk nosil tak trojky, ale teď v deváté třídě mu vycházejí cca tři čtyřky. Není ale vůbec hloupý, ale flink. Dost mu se školou pomáháme, doma to umí a pak přinese čtyřku. Nechci se smířit, že půjde na nejhorší učnák. Ale asi mi nic jiného nezbyde… co byste dělali.? Asi se nic dělat nedá…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21497
27.11.19 09:23

No teď už neuděláš nic, to ste měli dělat už loni, nevím jakým zázrakem by si mohl teď za 2 měsíce, ani ne, vylepšit známky natolik, aby měl průměr na nějakou dobrou školu :nevim: ale na druhou stranu, pokud ho bude bavit nějaké řemeslo, je to větší výhra než kdyby šel studovat VŠ, protože šikovným řemeslníkům, kterým staci ucnak, lidé ruce libaji a platí je zlatem 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
27.11.19 09:28

Tak vzhledem k tomu, ze jsou ucnovske obory nejvice poptavane a placene zlatem, neni to zase takova prohra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
27.11.19 09:29
@Kriss Tina píše:
No teď už neuděláš nic, to ste měli dělat už loni, nevím jakým zázrakem by si mohl teď za 2 měsíce, ani ne, vylepšit známky natolik, aby měl průměr na nějakou dobrou školu :nevim: ale na druhou stranu, pokud ho bude bavit nějaké řemeslo, je to větší výhra než kdyby šel studovat VŠ, protože šikovným řemeslníkům, kterým staci ucnak, lidé ruce libaji a platí je zlatem 8)
:mrgreen: skoro stejny prispevek. Tahle doba me uklidnuje. Ze se dite s ucnakem fakt neztrati. Jen to chce vybrat peclive obor. Aby ho bavil a byl sikovny.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
27.11.19 09:43

A co je prosím " nejhorší " učnák? :think:
dneska kdy chce mít každý z dětí právníky, lékaře, managery atd…je takový řemeslník na roztrhání. Mě vůbec nebude vadit, když syn půjde na účňák.

Třeba ho to učení dostihne později a vždy je možnosti si vzdělání dodělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27096
27.11.19 09:50
@Anonymní píše:
Ahoj. Už sem bezradná, celou školní docházku kluk nosil tak trojky, ale teď v deváté třídě mu vycházejí cca tři čtyřky. Není ale vůbec hloupý, ale flink. Dost mu se školou pomáháme, doma to umí a pak přinese čtyřku. Nechci se smířit, že půjde na nejhorší učnák. Ale asi mi nic jiného nezbyde… co byste dělali.? Asi se nic dělat nedá…

Také se připojuji ke komentářům výše… nebuď z toho špatná. Řemeslo je v dnešní době to, co je a bude placeno zlatem. Pracuji na VŠ a otitulovaní studenti mají největší problém sehnat práci. Vskutku.

Jednak je to tím, že vzhledem k tomu kolik času a energie věnovali studiím, tak chtějí adekvátní finanční ohodnocení, a jsou pak velice překvapení, když jim u pohovoru řeknou, že pro ně buď nemají uplatnění, jelikož inženýrů už mají ve firmě až dost, nebo jim prostě tak moc nezaplatí.

A druhak je to tím, že dnes se titul sice počítá, ale pořád vede praxe. Větší cenu má člověk bez titulu co se ve firmě vypracoval a na vyšší pozici je dosazen na základě svých zkušeností, když je potřeba, zaměstnavatel mu raději doporučí titul si dálkově dostudovat, než aby vzal někoho nového s oním titulem bez praxe. :nevim:

A řemeslníci? Těm se dneska skutečně líbají ruce, skočí po něm úplně každý a skutečně zaplatí velice, velice pěkné peníze. Troufám si říct, že takový truhlář vydělává určitě více než inženýr v kanclu. :pankac:

Já mám sedmiletou a od mala tvrdím, že když bude „hloupá“, tak půjde na vysokou. Když bude chytrá tak z ní bude třeba hezká kominice :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53273
27.11.19 09:55

Známky nic moc teda, ale záleží jaké má kluk představy co dál. Pokud se dostane na učnák co bude chtít a bude ho to bavit tak super. Pokud se ale dostane díky známkám jen na obory co ho bavit nebudou tak nic moc :? ted už je dost pozdě cokoliv řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
27.11.19 10:01

Me zak 9. tridy pred nekolika lety prinesl lahev alkoholu, abych mu zlepsila znamku z fyziky. Mel stesti, ze jsem za nim pouze rychle zavrela dvere. Jinak i na ucnak musi mit dite hlavu. Na hodne oborech je potreba fyzika, matematika, chemie,… Znam dost deti, ktere sly napr. na automechanika. Doufam, ze na ne nikdy v servisu nenarazim, tem bych auto nesverila :lol: Ale jinak pokud dite nechce/nema na maturitu/VS, tak po dobrem zvazeni moznosti je ucnak uplne super! Kvalitniho remeslnika dnes clovek shani tezko a oni to vi, takze se i nalezite plati za jejich praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
27.11.19 10:01

Žila jsem v představě, že školy ( snad kromě některých " výběrových ) berou žáka na základě přijímaček, ne na základě průměru vysvědčení..
Pokud na střední udělá přijímačky, tak je snad jedno že má 4 ne…zvlášť pokud je chytrý, jen se mu nechce…třeba by ty přijímačky dal.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53273
27.11.19 10:06

@smurfka berou do určitého průměru co bylo na vysvědčení. Pokud měl hodně dobré známky může se dostat rovnou a ostatní dělají přijímačky. Ale ne že ten co má čtyřky se přihlásí na gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
27.11.19 10:08

...

Já půjdu malinko proti proudu. Nezlobte se, ale tvrdit že řemeslo je zlatý důl jsou akorát keci v kleci. Podívejte se, jak je tahle společnost nastavená? Vždyť ze slova práce se stalo sprosté slovo. S nějakým mladým klukem s vyučákem si budou všichni akorát vytírat…víte co.
Ještě je čas ty známky opravit. Kluka ztřískat a zaplatit mu doučování…a zabrat. Teď se láme chleba. Je potřeba ho fakt dokopat aspoň k učebnímu oboru s maturitou. Je pravda, že maturita se dá dodělat i později, ale to hoch musí změnit k učení přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
27.11.19 10:50

Teď už neplatí, že je prospěch pololetí ku prospěchu na SŠ? :) Tu druhou se nedivím, že flinká, je to devítka… konec jedné éry, to si chce užít :D hlavně ať něco dostuduje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
27.11.19 10:53
@Tecumseh píše:
Já půjdu malinko proti proudu. Nezlobte se, ale tvrdit že řemeslo je zlatý důl jsou akorát keci v kleci. Podívejte se, jak je tahle společnost nastavená? Vždyť ze slova práce se stalo sprosté slovo. S nějakým mladým klukem s vyučákem si budou všichni akorát vytírat…víte co.
Ještě je čas ty známky opravit. Kluka ztřískat a zaplatit mu doučování…a zabrat. Teď se láme chleba. Je potřeba ho fakt dokopat aspoň k učebnímu oboru s maturitou. Je pravda, že maturita se dá dodělat i později, ale to hoch musí změnit k učení přístup.

No, tak my zednika shanime ctvrt roku a konecne se zadarilo. Truhlar nam udela police za tri mesice. Opravar pracky si dal tyden na cas a na opravu auta jsem cekala tri tydny, nez jsem se dostala na radu. Vytirat si s temi lidmi zadek neni moc dobra cesta pokud neco potrebuju. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
27.11.19 10:57
@lolink píše:
No, tak my zednika shanime ctvrt roku a konecne se zadarilo. Truhlar nam udela police za tri mesice. Opravar pracky si dal tyden na cas a na opravu auta jsem cekala tri tydny, nez jsem se dostala na radu. Vytirat si s temi lidmi zadek neni moc dobra cesta pokud neco potrebuju. :mrgreen:

S tím vytíráním jsem to myslel spíš ze strany zaměstnavatele a nadřízených. Samozřejmě, že lidi, kteří něco umějí jsou a budou potřeba. Ale fakt to chce tu maturitu ať si kluk taky může v životě trochu vybrat co bude jednou dělat. A mladý furt taky nebude, až bude starší bude chtít nějaký progres třeba. A bez maturity má potom smůlu. Vím o čem píšu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 11:15

Tady zakladatelka, chtěl jít na obor do škoda auto, o střední jsme ani neuvažovali. Na obor do škodovky by asi čtyřku mít neměl. Bojim se, že ho vezmou právě na učňák, kam chodi nejhorší žáci a podle toho to tam vypadá.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat