Syn kaká mimo nočník

916
25.6.13 21:51

syn kaka mimo nocník

Ahoj, poradite někdo, syn 20 měsíců chodí krásně na nocník curat ale kaka mimo něj. Ideálně různě po bytě. Je to dost nepříjemné protože máme doma koberce. Co s tím! Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2417
25.6.13 21:56

U nás je přesně stejná situace, syn má 23měsíců a většinou klepu bobky z nohavice :lol:.Jsem taktéž bezradná :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Švadlenka Madlenka
25.6.13 21:58

Je to normální. Většina dětí nejprve zvládne čůrání do nočníku a až následně i bobek, jako by se báli, že je kousne z toho nočníku.

Já jsem vždy bobek sebrala a hodila do nočníku a ukázala, že patří tam. Nebo dítko předem signalizovalo, že bude bobek, tak jsem nabídla nočník nebo plenku. Pár dnů chodily bobky do plenky a pak se samo posazovalo na nočník. Chválila jsem jako divá a za první bobky (stejně jako čůrání) byla sladká odměna, kterou jsem po pár dnech odbourala. Nočník jsme zvládli během 2 týdnů (kromě spaní teda, to nás čeká nyní).

• Citovat
  • Nahlásit
29099
25.6.13 22:13

Počkám na radu, protože u nás kakání taky nejde - dva dni radši nekakaá, pak třetí den se pokadí 6× do kalhot a ještě se u toho strašlivě kroutí :-( Takže dávám plínu, sama si o ní i řekne když chce kakat - sice mi to přijde jako krok zpět, ale než jí trápit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Švadlenka Madlenka
25.6.13 22:17
@acimedaca píše:
Počkám na radu, protože u nás kakání taky nejde - dva dni radši nekakaá, pak třetí den se pokadí 6× do kalhot a ještě se u toho strašlivě kroutí :-( Takže dávám plínu, sama si o ní i řekne když chce kakat - sice mi to přijde jako krok zpět, ale než jí trápit :nevim:

U nas to bylo uplne to same. Zadrzovalo, jen aby nemuselo kadit. Pak akceptovalo plenu a pak hned nocnik. Chce to cas a trpelivost. Potvrdila mi to i mudra, ze 95% deti se takto chova.

• Citovat
  • Nahlásit
2975
25.6.13 22:24

No můj syn se vykaká pouze do plenky, na nočník si ani nesedne, čurá zásadně ve stoje. Nevím co s ním, zatím to neřeším :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
25.6.13 22:33

U nás to samé, čůrá do nočníku, ale kaká všude možně. Pokud ho hlídám a posazuju, tak to drží :nevim:. Bude mu 25 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2787
25.6.13 22:43

I my máme takový problém, s dcerou to bylo podobně, ale po měsíci kadění do kalhotek a za malou odměnu - bombonek vexta za vykadění do nočníku to pochopila a od té doby klid, ale synovi to trvá už fakt dlouho, někdy (jako dnes) se povede a to je nadšený i on, my kolem tleskáme a radujeme se, odměny ho nezajímají, zatím jsem nenašla tu pravou, takže pořád peru a peru. Nejvíc mě rozčílí, že mu nabízím nočník, záchod, vím, že bobek bude před spaním a on nechce, dám plenu a za 5minut je tam :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
25.6.13 22:44

Naše kočka taky kaká mimo záchod :twisted: (promiň neodolala jsem)

Co zkusit schůdek a velkej záchod?? Náš malej si připadal velmi důležitě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
25.6.13 22:46

@susannn uplne v klidu, nas to delal taky a desne se tomu smal :-) vzdy jsem bobek hodila pred nim do wc a to se mu libilo-zblunk a uz chodi na wc, chce to vytrvat, rychle pod nej dat nocnik, slibit mu bombonek za bobek v nocniku, nebo zachodu… malej to delal ve 28 mesicich…asi mesic, nez pochopil:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2417
25.6.13 23:56

Malej teda na nočník nesedá, stojí nad ním rozkročenej a jednou jsem ho vychytala, že bude kakat a stejně to udělal ve stoje, prostě si na nočník nesedne. Takže nevím, jak toto řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
26.6.13 07:05

Prvorozený byl ve dvou letech i na ven bez plíny, ale do nočníku nekadil, schovával si to do spací plíny. Do nočníku začal kadit ve 2,5letech.
Byla jsem z toho poněkud běsná, protože se vykadil třeba minutu po uložení do postele, ale nakonec se ukázalo, že já nezmůžu nic a musím jen trpělivě počkat, až si na to přijde sám :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3540
26.6.13 07:32

Ahoj u nás (23m) jsem zaznamenala první* bobek v nočníku včera- myslela jsem že si ho snad vyfotím :D sám přinesl nočník a asi 3minuty seděl a hlásil že dělá bobo tak jsem ho chválila jak je šikovnej a kdesi cosi a hle najednou bylo bobo :potlesk:
Ale jinak stejně jako u vás, klepu z kalhot, počká si na spací plínku a nejlépe když máme všude plovoučku tak jde tam kde mám 2*2m koberce a tam to pustí :zed: takže asi jen trpělivost, jsem zvědavá jestli i dnes bude bobek do nočníků
*no nebyl úplně první ale první kdy si řekl a fakt udělal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
26.6.13 07:53

@luciezesvetic neres to, on si sedne za par dni, nas taky kadil jen ve stoje a na zem, tak jsem pod nej soupla nocnik az si zvykl ve stoje vubec do nocniku, tak jsem mu rekla at udela haci a uz vi:-) chce to cas, nenutit ho, z vlastni zkusenosti:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
xtatjanka1
6.8.13 09:02

Ahoj, taky ted resim stejny problem, s tim, ze nas mlady byl nanocniku uplne v pohode, doma beha ted v tech teplech nahy a sam si vzdycky sedl a najednou to nejde, sedi, pak se zvedne a jde ke skrini, ke krabici s hrackami, atd… se vsim, jak bobek, tak curani, jsem z toho zoufala, pravda je, ze si sam nerekl, ale jakmile mel nocnik po ruce, slo to a od soboty najedou konec, vsechno jde mimo, nevite nketera co s tim?? Diky moc

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat