5letý syn kulhá

1099
12.1.14 18:12

Syn kulhá

Holky mám syna 5let a ráno po probuzení kulhá. nedokáže mě říct kde to bolí prý ho to nebolí. Ohmatala jsem mu nočku kde ho bolí tak akorát syknul u kotníku. Ale nateklej ho nemá a než šel spát normálně běhal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16122
12.1.14 18:27

No… a to předpokládáš, že tu disponujeme rentgenovými počítači nebo co s tím máme dělat? 8o 8o 8o

Pokud kulhá a něco jej zjevně bolí, patří na chirurgickou ambulanci a pod rentgen (samozřejmě až zítra, ne urgent na pohotovost, přes noc to může odeznít a ukázat se jen obyčejná modřina, třeba se jen uhodil).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MarkétkaBeruška
12.1.14 18:49

@lynč děje se to už více dní? Zajdí k dětské lékařce a vyžádej si doporučení na ortopedii, i kdyby ho ortoped prohlídl a nic nezjistil, aspoň budeš mít klid

• Citovat
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
12.1.14 18:52
@Anonymní píše:
@lynč děje se to už více dní? Zajdí k dětské lékařce a vyžádej si doporučení na ortopedii, i kdyby ho ortoped prohlídl a nic nezjistil, aspoň budeš mít klid

Proc anonymne?

• Citovat
  • Nahlásit
16122
12.1.14 18:53
@MarkétkaBeruška píše:
Zajdí k dětské lékařce a vyžádej si doporučení na ortopedii, i kdyby ho ortoped prohlídl a nic nezjistil, aspoň budeš mít klid

Dítě, které akutně bolí kotník, patří na úrazovou ambulanci, kde mu nožku rovnou a bez odkladů zrentgenují.

Návštěva pediatra, žádost o doporučení, objednávání na ortopedii… to je v těchto situacích nesmyslné protahování věci.

EDIT: a ten pokus o anonymitu je snad v tomto tématu poněkud mimo mísu… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
12.1.14 18:58
@Anonymní píše:
@lynč děje se to už více dní? Zajdí k dětské lékařce a vyžádej si doporučení na ortopedii, i kdyby ho ortoped prohlídl a nic nezjistil, aspoň budeš mít klid

8o proc ortopedie.Na chirurgii je to rychlejsi, obzvlast pokud ho to boli, tak nema smysl cekat tyden dva nez ho vezmou na ortopedii, ne? A proc jako anonym? 8o Je to pro tebe citliva rada? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MarkétkaBeruška
12.1.14 18:58

@BohunkaP vím, chtěla jsem zakladatelce pomoct, koukla jsem na její profil odkud je a volala mamce jestli neví o nějakém fajn odborníkovi z jejího okolí…a to by mě tu pak admini ukamenovali za reklamu :mrgreen: jinak neví…

• Citovat
  • Nahlásit
MarkétkaBeruška
12.1.14 18:59

@jakuve ano je to rychlejší, ale pokud by měl trvalejší problémy…

• Citovat
  • Nahlásit
4435
12.1.14 19:00

Nechci strasit, ale takhle kulhal synovec myho pritele, jen obcas a nakonec se zjistilo, ze trpi Perthesovou chorobou, coz je degenerativní onemocnení kycelního kloubu. Leci se stim už 5mesicu, na nozicku nesmi stoupnout, kazdy den 3× denne rehabilitují, obden plavani, chodi o berlickach a pokud se to nezlepsi tak operace a nasledne 6týdnů od pasu dolu sadra..takze masakr, a je mu 5,5roku..takze urcite zajdi a neodkladej to!!!Na tuhle nemoc trpi vetsinou kluci 5-10let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2972
12.1.14 19:05

Neporadím, myslím, že užitečné rady už tu zazněly.

Ale mohu se zeptat mimo téma? Proč tu člověka div nekamenujete za anonymitu? Pokud někdo nechce aby se vědělo, kdo to je, měl by na to mít právo, není to poprvé, kdy tohle vidím, že někdo má něco proti anonymitě.
Vysvětlíte mi tuto logiku někdo, prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
12.1.14 19:07
@MarkétkaBeruška píše:
@ ano je to rychlejší, ale pokud by měl trvalejší problémy…

To mas urcite pravdu. Ale pokud by se nejednalo o zlomeninu, narazeninu atd., tak ho i z te chirurgie muzou na ortopedii poslat. Proste jde o to prvotni vysetreni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
12.1.14 19:08
@MarkétkaBeruška píše:
@BohunkaP vím, chtěla jsem zakladatelce pomoct, koukla jsem na její profil odkud je a volala mamce jestli neví o nějakém fajn odborníkovi z jejího okolí…a to by mě tu pak admini ukamenovali za reklamu :mrgreen: jinak neví…

Tak to mne pobavilo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MarkétkaBeruška
12.1.14 19:11

@jakuve co??? :mrgreen: no aspoň že tak

• Citovat
  • Nahlásit
16122
12.1.14 19:15
@Gituš píše:
Ale mohu se zeptat mimo téma? Proč tu člověka div nekamenujete za anonymitu? Pokud někdo nechce aby se vědělo, kdo to je, měl by na to mít právo, není to poprvé, kdy tohle vidím, že někdo má něco proti anonymitě.
Vysvětlíte mi tuto logiku někdo, prosím?

Protože diskutovat s někým, kdo se pod svůj názor bojí podepsat, třeba konkrétně mně připadá pod úroveň. Chápu to samozřejmě u citlivých témat, což ale toto rozhodně není.

Vysvětlení @MarkétkaBeruška je víc než vtipné, ale ono je to fuk - však nakonec, smích prodlužuje život. ;)

Příspěvek upraven 12.01.14 v 19:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
12.1.14 19:15

@lynč Taky přispěji svou troškou do mlýna. Jestli neměl třeba nějaký úraz nebo špatně nešlápl, tak existuje i taková věc jako v kotníku zánět. To jsem měla jako dítě já. Taky jsem se s tím jednoho krásnýho dne probudila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat