Syn má problém se spánkem

Anonymní
16.6.20 21:40

Syn má problém se spánkem

Krásný večer,
Asi za poslední tři měsíce se několikrát náš 13ti letý syn během večera probudil viditelně vyděšený, dezorientovaný a zpocený.
Když to poprvé začalo, mohl popsat, co se mu zdálo. V poslední době si nic prý nepamatuje a po probuzení je těžké mu porozumět.

Nyní se to děje častěji. Stává se to několikrát v měsící. Co mě zarazilo je, že včera večer opravdu nechápal, proč se ptám, jestli měl špatný sen a dokonce jsem se ho ptala na něco ( Netýkalo se to snů), co mi povídal odpoledne a on mi pověďel, že si nepamatuje, že by něco takového říkal. To mi přišlo zvláštní, že si nepamatuje něco, co říkal před pár hodinami.

Objednali jsme ho k odborníkovi. Už v minulosti jsme si všimli, že je hodně hyperaktivní a celý den je hodně aktivní, ale večer se mu nechce spát. Každý večer, obvykle můj manžel a já ho chodíme kontrolovat. Zkoušeli jsme nabízet, aby si lehl s námi, ale už je to velký kluk. Opravdu si nejsme jistí, co máme dělat. Zeptali jsme se, jestli se neděje něco ve škole (mluvíme s jeho učitelem každou chvíli), něco, co četl / viděl v televizi - na televizi se moc nekouká. Ale nic z toho.

Pokud má někdo někdo rady, zkušenosti, určitě bych to ocenila. Děkuji :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

300
16.6.20 21:43

Kolik mu je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
16.6.20 21:44

Ve 13 letech bych se spíš bála, zda v něčem nejede.. :think: jinak syn přítele je namesicny, netuší, že byl vzhůru, dělá nesmyslné věci. Ale má to od mala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
16.6.20 21:48

Jo už to vidím 13, to je věk, kdy si dítě definitivně uvědomuje vlastní smrtelnost a smrtelnost svých blízkých. (tak zvaná druhá fáze). Nemohlo by to být ono?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
16.6.20 22:04

Zní mi to jako noční můry (když si to pamatuje) a noční děsy (když si to nepamatuje).
http://www.opsychologii.cz/…-nocni-desy/

Po nočním děsu je člověk úplně dezorientovaný, takže není divu, že si nevybavuje, o čem jste se bavili ten den odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3427
16.6.20 22:06
@Anonymní píše:
Krásný večer,
Asi za poslední tři měsíce se několikrát náš 13ti letý syn během večera probudil viditelně vyděšený, dezorientovaný a zpocený.
Když to poprvé začalo, mohl popsat, co se mu zdálo. V poslední době si nic prý nepamatuje a po probuzení je těžké mu porozumět.

Nyní se to děje častěji. Stává se to několikrát v měsící. Co mě zarazilo je, že včera večer opravdu nechápal, proč se ptám, jestli měl špatný sen a dokonce jsem se ho ptala na něco ( Netýkalo se to snů), co mi povídal odpoledne a on mi pověďel, že si nepamatuje, že by něco takového říkal. To mi přišlo zvláštní, že si nepamatuje něco, co říkal před pár hodinami.

Objednali jsme ho k odborníkovi. Už v minulosti jsme si všimli, že je hodně hyperaktivní a celý den je hodně aktivní, ale večer se mu nechce spát. Každý večer, obvykle můj manžel a já ho chodíme kontrolovat. Zkoušeli jsme nabízet, aby si lehl s námi, ale už je to velký kluk. Opravdu si nejsme jistí, co máme dělat. Zeptali jsme se, jestli se neděje něco ve škole (mluvíme s jeho učitelem každou chvíli), něco, co četl / viděl v televizi - na televizi se moc nekouká. Ale nic z toho.

Pokud má někdo někdo rady, zkušenosti, určitě bych to ocenila. Děkuji :andel: [/citace
Nechci strasit, ale nemuze prodelat slabsi epilept. zachvat, tam dochazi k vypadkum pameti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
17.6.20 12:42

Kolik lidí, tolik názorů, co?
Tak držím palce, ať mu u toho odborníka pomůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 19:16

Moc vám děkuji za vaše odpovědi :srdce: Je toho spousta a je těžké zjistit pravou příčinu, ale určitě by mohl pomoci ten odborník, tak čekáme :andel:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama