Jak uspávat dítě?

139
8.6.20 10:39

Jak uspavat dítě?

Zdravím, mam takovy problém. Mam rocni dceru a doposud bylo uspáváni dobrý. Dali jsme ji mlicko dali do postýlky a ona vetsinou sama usla maximálně jsem ji hladila po hlavenebo po dlani to má ráda, ale od té doby co zacla vstávat tak je to katastrofa sama prostě neusne :(. Chodí spát mezi 8-9, ale kolikrát ju musim úplně chytit, aby se uklidnila a většinou poleví, ale kolikrát se s ní fakt peru :(. Je to fakt o nervy, ale když to neudělám tak ona bude tak dlouho dělat různý kraviny, ale prostě sama neusne :(. Ona je takhle zlatý dítě, ale jak jde o to uspáváni to je neco na moje nervy. Už ani neusne v kočare a ani v autosedacce kdyz jedeme. Když bych ju prostě neuspala tak ona se bude šudlit očička bude nevrlá a pak se akorát přetáhne, ale sama uz neusne. Máte nekdo podobnou zkušenost? Nějaké rady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

490
8.6.20 10:44

To je hrozně těžký. Každý dítě je originál a na každého platí něco jiného. Myslím, že nezbyde než zkoušet různé způsoby a třeba některý zabere nebo prostě budeš muset vydržet a časem ji to přejde a bude usínat vpoho. Myslím, že nějakou zaručenou radu ti nedá nikdo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4231
8.6.20 10:45

U nás to bylo to stejný. Nenadelala jsem nic. Přešlo to až v roce a půl kdy přestala spát přes den. Tak to večer vypila mlíko a byla hned tuhá. Jinak když spala a i teď někdy spí po O tak máme minimálně do 22h o zábavu postarany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18661
8.6.20 10:49

Omyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12647
8.6.20 11:38

Znám, u nás to začalo kolem 4m, kdy se děti naučily přetáčet na bříško. Takže jsem praktikovala sezení vedle postýlky a neustálé pokládání zpět, držení za packu, plácání po zadečku. Zkrátka jsem uspávala. Zpětně mi to vůbec nevadí, ráda si ještě dnes lehnu k 5ti leté a při usínání jí hladím po hřbetu ruky :srdce: Záleží, jak moc tě obtěžuje uspávání. Pohádka nebo zpívání by nepomohlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
8.6.20 11:44

Jo, když dcera začala stát, taky jsme měli takové období, ale zvládli jsme to, klidně i 30× jsem jí položila, pohladila a odešla, nakonec usnula. Trvalo to možná nějaký týden, ale pomohlo to. Ono to dítě unaví, když jí tolikrát položíš.:-) Trohu si samozřejmě při tom poplakala, ale nijak výrazně. Vyplakávat bych jí nenechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6499
8.6.20 11:53

Dceri budou dva a taky ji uspavam a nevadi mi to teda, naopak :srdce: Driv usinala u kojeni, ted lezi v postylce a hladime, povidam, zpivam. Pohadky (cteni) ji jeste neberou. Spani se dost meni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
9.6.20 17:58
@unuděná píše:
Znám, u nás to začalo kolem 4m, kdy se děti naučily přetáčet na bříško. Takže jsem praktikovala sezení vedle postýlky a neustálé pokládání zpět, držení za packu, plácání po zadečku. Zkrátka jsem uspávala. Zpětně mi to vůbec nevadí, ráda si ještě dnes lehnu k 5ti leté a při usínání jí hladím po hřbetu ruky :srdce: Záleží, jak moc tě obtěžuje uspávání. Pohádka nebo zpívání by nepomohlo?

Mě to vadí z toho pohledu, že ju držím úplně násilím dokud se ona neunavi. A fakt se s ní kolikrát peru :(. Jinak by me to nevadilo kdyby se nechala, ale ona se tomu úplně brání mě to vždy rozčili úplně a to jsem klidnej člověk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
17.6.20 08:37

My to delali tak, ze jsme ho dali do postylky, poprali dobrou noc, odesli. Stoupl si, prisli jsme, polozili, pohladili, odesli… a porad dokola. Postupne se prodluzovaly intervaly, kdy lezel, az nakonec usnul.
Ted ma 15 mesicu, dame ho do postylky, zacneme cist pohadku, at uz se vzteka nebo stoji… on si v prubehu lehne, nekdy usne, nez docteme, jindy docteme pohadku, odejdeme a usne sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12647
17.6.20 08:42
@RockFous píše:
Mě to vadí z toho pohledu, že ju držím úplně násilím dokud se ona neunavi. A fakt se s ní kolikrát peru :(. Jinak by me to nevadilo kdyby se nechala, ale ona se tomu úplně brání mě to vždy rozčili úplně a to jsem klidnej člověk

No budeš si muset ujasnit, jestli tě víc rozčílí být u ní, nebo jí nechat třeba brečet, vztekat se atd. než usne sama. Mě osobně by víc drásal nervy pláč a dvouhodinové chození do pokojíčku, i kdyby to mělo být jen na pár dní/týdnů. Volila bych lehnutí k ní do postele, chytnutí pacek, třeba si přes její nožičky polož svojí. Batole snad dokážeš znehybnit, ne? :P Ale píšu ze své zkušenosti, protože moje děti se jinak samy nedokázaly uklidnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
18.6.20 10:52

My si s malým taky užili. Spaní v autosedačce, kočáru, v postýlce přes den nepřicházelo v úvahu už od konce prvního měsíce. Sepisovala jsem o tom článek pro další maminky, které to měly podobně + tipy, co nám pomohlo. Je jich docela dost, tak mrkni a možná něco využiješ i teď u batolete: https://fitmama.eu/…nek-miminka/

Jinak si ale myslím, že to po čase zase odezní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1047
18.6.20 11:21

Me spi 23m po obede od 12hod v kocarku, zapnu houpatko, dam ji lahev a za chvili chrni klidne 2-3 hodiny. Dat ji do postylky tak dve hodiny dela blbiny. Vecer naopak je naucena, ze si vezme mliko do postylky v 8, ja se v mistnosti koukam na serial nebo si ctu na tabletu a ona vypije mliko a behem chvile vytuhne a ted uz spi bez preruseni do pul 7. Dulezite je od zacatku neustupovat a mit jasna pravidla. Cim jsou starsi, tim vic to zkousi. Starsi prvnak v 21hod do pokojicku a maximalne potichu stavet lego do pul 10, v patek muze koukat na animak do pul 10, ale jinak kazdy den stejne. A nenech se vytocit,,vem si knizku, sedni si vedle a at se treba stavi na hlavu, casem odpadne a kazdy den to bude lepsi, kdyz neuvidi zadnou reakci:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
14.7.20 17:11

U nás to samé a já byla zralá na Chocholouška. Tak jsem malou dala do lehátka, tam ji priksirovala, četla pohádku a houpala a houpala až usla a přenesla ji do postýlky. Ona má rada houpani :). No a cca po dvou měsících řev v lehatku. Usla v lehatku, když jsem přestala číst pohádku a houpat. Tak teď zkousim dat do lehatka a jak začne plakat, tak sup do postýlky :). První uspavani mám za sebou, bylo to fajn a nejsem zralá na Chocholouška. Když bude problém, vracím se k uspavani jenom v lehatku :). Lehatko je do 17 kg, tak jsem v klidu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama