Syn nemá žádné kamarády

3626
26.6.15 12:49

Syn nemá žádné kamarády

Ahoj holky, potřebuji poradit. Synovi bude v červenci 7 let, chodí do první třídy a nemá ve třídě žádné kamarády, jen jednoho (mé nejlepší kamarádky syn, znají se už 3 roky a dost si rozumí, navštěvujeme se).Jenže posledních půl roku si ten kamarád našel ve třídě jiného kamaráda, dokonce spolu i sedí a mého syna si ve třídě vůbec nevšímá a on pořád chodí domů zkleslý. Dnes měli nějakou třídní akci a já když jsem pro něj šla, všimla jsem si, že ten kamarád mému synovi utíká(i s tím novým kamarádem), on za nima neustále chodil a oni mu pořád utíkali. Syn se pak doma rozbrečel. Vůbec nevím jak toto řešit, jak mu vysvětlit, aby si tedy našel taky jiného kamaráda, nebo mám to nějak povědět kamarádce? Nebo tomu jejímu synovi, že se náš kluk kvůli tomu trápí? Aby ho nějak vzali mezi sebe? Já vím, že asi řeším kraviny, ale je mi ho líto a nevím jak toto vyřešit. On těžko navazuje vztahy, je spíš i introvert, vždy si zvykne jen na někoho a upne se.Ale když se sejdeme i s kamarádkou, tak si kluci hrozně rozumějí, vyhrají si spolu, ale jak je ve škole, tak našeho syna ignoruje. Díky moc za rady. :mavam: Pěkný den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35181
26.6.15 12:58

A co mu pomoci takovym tim povrchnim zpusobem, ze bys mu koupila neco, kvuli cemu ho budou obletovat. Ja nevim, robotickyho psa… deti jsou v tonhle krute a primitivni.
ja taky nebyla oblibena ve skole, o to radeji jsem jezdila na ruzne tabory a mimoskolni akce, krouzky…kde jsem nikoho neznala a mohla zacit pokazde znova. Ale asi jsem uz tehda neumela jednat s lidma, sice jsem mela trebas jednu kamosku, ale obvykle vlaznou. Nicmene primitivni zpusoby ziskavani obliby (treba rozdani balicku bombonu, ktery prisel z domova) celkem zafungovaly. prinasely alespon docasne uspokojeni.
A popremejslej, jestli neni necim protivnej, nevytahuje se? nezaluje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
26.6.15 13:02

No, povím ti to asi takto, nemůžeš nikoho nutit, aby se kamarádil s tvým synem.. Chápu, že je ti ho líto, ale pokud to budeš řešit za syna, domlouvat ostatním dětem.. To mu teda uděláš medvědí službu, děti nejsou blbý a ještě bude za maminčáka. Už je mu 7 let :nevim: Jak radí @Pudloslava, udělej ho něčím zajímvého..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
26.6.15 13:08

Ahoj :mavam: určitě bych to neříkala té kamarádce nebo jejímu synovi..pak se může stát, že doma mu řeknou aby Tvého syna brali mezi sebe, bude to nucené, kluci budou ještě protivnější na Tvého syna..určitě bych si promluvila se synem, a chodila bych s ním co nejvíc mezi jiné děti, na hřiště, na nějaké místní akce.Ted budou prázdniny, za ty 2 měsíce si může najít kamarády někde jinde než ve třídě. A Pudloslava má dobrý nápad, udělat syna něčím zajímavým :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1582
26.6.15 13:10

@SarkaNovo dala bych ho do různých kroužků, tábor, aktivity, atd, prostě co nejvíce mezi děti, aby se učil socializovat, zjevně s tím má problém. Chce to čas. Kdyby byl takový introvert, tak by se tak netrápil tím, že je sám, byl by spokojený sám. Tam je spíš nějaký problém s tím, že neví, jak navázat komunikaci.
Drahý věci to asi nevyřeší, to jen chvilkově a nic se tím nenaučí. Spíš mu je pak budou brát nebo ničit, tak jak mu teď utíkají.
Kamarádce bych to nějak opatrně řekla, ale zas moc bych do toho kamaráda neryla, aby se to třeba ještě nezhoršilo.
Chce to asi dát mu prostě čas, aby se naučil seznamovat, chovat se kamarádsky, našel si nějaké kamarády, ne jen jednoho, na kterého se upne. A neběhat za nimi, když mu utíkají, hajzlíci. :twisted:
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
26.6.15 13:12

No já nevím, nejsem matka, tak se omlouvám, že se vám do toho vtírám, ale dělat ho něčím zajímavého? Aby si nepřenesl tenhle vzorec do života - kamarády utahnu na luxusní auto, ženskou na peníze :nevim:

Já jsem byla také na ZŠ neoblíbená, neuděláš s tím nic, snaž se mu to vysvětlovat, časem si nějakého kamaráda najde. Hlavně ostatní nenut, at se s ním kamarádí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 13:48
@radkka píše:
No já nevím, nejsem matka, tak se omlouvám, že se vám do toho vtírám, ale dělat ho něčím zajímavého? Aby si nepřenesl tenhle vzorec do života - kamarády utahnu na luxusní auto, ženskou na peníze :nevim:Já jsem byla také na ZŠ neoblíbená, neuděláš s tím nic, snaž se mu to vysvětlovat, časem si nějakého kamaráda najde. Hlavně ostatní nenut, at se s ním kamarádí.

Já jsem matka a souhlasím, tohle je nejblbější rada, jakou si lze představit.
Zakladatelko, je mi to líto, vím, že děti to těžce nesou. Naučit syna, že nezmění své okolí, ale jen sám sebe. Chválit ho a budovat mu sebevědomí. Čím víc za nima bude lozit, tím víc ho budou odhánět. Ať si jich nevšímá, pokud to jde, bude líp :kytka: Syn měl taky období, kdy ho odháněli, bylo to myslím ve 2.třídě, ale přešlo to, teď už je starší žák a mají svou partu asi 5 kluků, která je stálá už několik let. Určitě se to poddá :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 14:36

Také si myslím, že kupování si kamarádů není nejlepší řešení. Hlavně je dosti krátkodobé řekla bych :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2037
26.6.15 14:55

Tak az bhudete s kamaradkou zase pokope tak se toho syna normalne zeptej jak to jde ve skole jak se mu tam libi bla bla bla a pak to stoc nenapadne na ty kamarady - ale ne otazky typu proc si nehrajete i s honzikem a pod… ale trochu. zalichotit a ty deti se rozbrebentej samy, ne??? treba se dozvis duvod a muzes s tim dal pracovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3276
26.6.15 15:20

@Pudloslava ty jsi byla neoblíbená? Zrovna tvoje příspěvky ráda čtu a většinou souhlasim.
A teď k tématu :lol: taky jsem nebyla moc oblíbená vždycky jsem měla jen jednu kamarádku nikdy větší skupinu vlastně ani z dětství nevim proč (teď v dopspělosti vim, že mám dost debilní humor a většinou jiný názory než ostatní). Ale pamatuju si, že nejhorší bylo, když to šla rovnat mamka jako, že si se mnou budou děti hrát :roll: Já bych to asi nechala být, škola končí a po prázdninách už může být zase všechno jinak. Přihlásila bych ho do nějakýho kroužku nebo co mu uspořádat nějakou zajímavou oslavu narozenin kam by si pozval spolužáky…třeba by z toho pak něco bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
26.6.15 16:29
@medun píše:
@Pudloslava ty jsi byla neoblíbená? Zrovna tvoje příspěvky ráda čtu a většinou souhlasim.
A teď k tématu :lol: taky jsem nebyla moc oblíbená vždycky jsem měla jen jednu kamarádku nikdy větší skupinu vlastně ani z dětství nevim proč (teď v dopspělosti vim, že mám dost debilní humor a většinou jiný názory než ostatní). Ale pamatuju si, že nejhorší bylo, když to šla rovnat mamka jako, že si se mnou budou děti hrát :roll: Já bych to asi nechala být, škola končí a po prázdninách už může být zase všechno jinak. Přihlásila bych ho do nějakýho kroužku nebo co mu uspořádat nějakou zajímavou oslavu narozenin kam by si pozval spolužáky…třeba by z toho pak něco bylo.

no jejej, v detstvi to asi bylo multifaktorialni, ale v postpuberte jsem byla fakt desna. Vecne nespokojena, furt jsem nesouhlasem a kritikou davala najevo, jak jsem chytra a myslela jsem si, ze me diky tomu budou obdivovat a vazit si mych nazoru :zed: Pracuji na sobe neustale :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.15 19:19
@SarkaNovo píše: Ahoj holky, potřebuji poradit. Synovi bude v červenci 7 let, chodí do první třídy a nemá ve třídě žádné kamarády, jen jednoho …
tak tohle bylo nedavno na poradu dne, dite 7 roku
@SarkaNovo píše: všimla jsem si, že ten kamarád mému synovi utíká(i s tím novým kamarádem), on za nima neustále chodil a oni mu pořád utíkali. Syn se pak doma rozbrečel. Vůbec nevím jak toto řešit, jak mu vysvětlit, aby si tedy našel taky jiného kamaráda,
presne stejne reakce, z velkeho kamaradstvi, utikani s jinymi kamaradkami a pak navrat s placem, ony se mnou nechti kamaradit
@SarkaNovo píše: nebo mám to nějak povědět kamarádce? :mavam: Pěkný den.

budes li to resit za deti, tak to dopadne jako u nas, maminky jsou uz do krve rozhadane a deti se sobe navzajem vyhybaji obloukem, takz eradim, nestrkat do toho nos, nepodryvat, casem se to srovna samo

• Nahlásit
  • Citovat
25486
26.6.15 19:22

@SarkaNovo upřímně nepletla bych se do toho…však oni si to děti vyřeší, neboj ;)

mmch náš kluk byl taky introvert v 1.třídě snad ani žádnýho kamaráda neměl a dneska (je mu 11, půjde v září na gympl) za ním chodí snad všechny holky ze třídy, jelikož je hezkej a chytrej :D a kluci ho tahaj na kolo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.15 19:25
@Kfětoslava píše: Já jsem matka a souhlasím, tohle je nejblbější rada, jakou si lze představit. .. teď už je starší žák a mají svou partu asi 5 kluků, která je stálá už několik let. Určitě se to poddá :kytka:

souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
25486
26.6.15 19:31
@Kfětoslava píše:
Já jsem matka a souhlasím, tohle je nejblbější rada, jakou si lze představit.
Zakladatelko, je mi to líto, vím, že děti to těžce nesou. Naučit syna, že nezmění své okolí, ale jen sám sebe. Chválit ho a budovat mu sebevědomí. Čím víc za nima bude lozit, tím víc ho budou odhánět. Ať si jich nevšímá, pokud to jde, bude líp :kytka: Syn měl taky období, kdy ho odháněli, bylo to myslím ve 2.třídě, ale přešlo to, teď už je starší žák a mají svou partu asi 5 kluků, která je stálá už několik let. Určitě se to poddá :kytka:

přesně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama