Syn nemluví ani nechce jíst

3
22.8.21 21:20

Syn nemluví ani nechce jíst

Syn bude mít v září 3 roky a nechce jíst. Ráno si dá jogurt ale musí to být čokoládový Lipánek nebo tvarohacek, když mu nesu oběd už začne řvát a nechce ani ochutnat. Na svačinu rohlík, rýžový chleba ale vše suché bez šunky atd. Večeře zase jogurt nebo buchta. Tohle je vše co do něho za celý den dostanu. Chodíme k psycholožce jestli není autista, nemluví a je prostě svůj. Tak nevím může to být s tím spojené? Nebo co mám dělat? Nechce ani kakao, Sunar nic. Předtím aspoň krupici teď ani to ne. Měří 94cm a váží 13-13,5kg. Pořád běhá, skáče nevím kde na to bere sílu :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2049
22.8.21 21:24

Podle mě je v tom, co sní, strašně moc cukru, z toho bere tu energii, ale ziviny mít nebude… Lipanek není jogurt, ale prostě, tvaroh, smetana a cukr, k večeři (sladká?) buchta…

Zkusila bych mu dávat zdravější stravu (ale je jasný, že když to nezabere, tak lepší buchta než nic, to je jasný)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
22.8.21 21:32

Určitě to s tím souvisí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
661
22.8.21 21:36

Jako kdyby to byl muj syn.. Vsechno suche, jeden dva druhy jogurtu, suche testoviny, sucha ryze, knedlik, rohlik.. Nemluvi ma asi 20 slov i s citoslovcema. 91cm a 12,3 kg. Byli jsme zatim jen na logopedii na vstupnim vysetreni, na trech letech v listopadu mam zaridit s pediatrem neurologii. S pitim je to podobne da si mleko, ale kdybych udelala kakao prijde rev. Neochutnava, muzu pred nim jist cokoliv.
Malej mi az ted zacina stridat nohy do schodu, dolu to jeste nikdy ani nezkusil. Pritom zacal chodit ve 13 mesicich, vyvoj byl normalni v poradku, ale ma asi svuj cas. Je fakt, ze jsem si hodne zvykla, ale debaty s kamaradkama o,,vysvetlovani,, atd moc nezvladam. Tezko se vysvetluje, ze vsechny deti vazne nejsou ve 3 pripraveny treba na skolku.. Sam se ani nenaji.. Jogurt by byl na stole dva roky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
22.8.21 21:41

Syn s tezkou formou autismu ji jen hrozne malo veci a nemluvi doted. A uz nebude. Jeho mladsi bracha ale ma vyvojovou poruchu reci, zacal mluvit ve 4 a pul a s jidlem taky dost blbne. Takze to muze byt ledascos. Psycholozka je dobra???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
22.8.21 21:46

Ano, nejspis to bude mit souvislost. Ta vaha mi prijde celkem ok. Buchtu bych zkusila udelat nejakou zdravejsi treba cuketovou s ovocem. Jestli neni zadne ovoce/zeleninu, tak mu treba neco odstavnit nebo udelat smoothie. Koupit mu nejake vitaminy pro deti. Zkouset, nabizet v ruzne forme, ruznym zpusobem. Na taliri pekne oddelene priloha/omacka/maso-jestli by to nepomohlo. Jestli by treba nestal o to podilet se na priprave jidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 21:46

@Anka124 synovi je o něco víc a včera za celý den snědl půlku jablka. Kdyby jedl tak, jako tvůj syn, tak bych byla šťastná, ale chápu, že to je na budku.
Kratší je seznam toho, co jí, než toho, co nejí. Dneska měl dva plátky sýra a lžíci kysaného zelí.
S autismem to souviset může.

• Citovat
  • Nahlásit
52225
22.8.21 22:38
@Anka124 píše:
Syn bude mít v září 3 roky a nechce jíst. Ráno si dá jogurt ale musí to být čokoládový Lipánek nebo tvarohacek, když mu nesu oběd už začne řvát a nechce ani ochutnat. Na svačinu rohlík, rýžový chleba ale vše suché bez šunky atd. Večeře zase jogurt nebo buchta. Tohle je vše co do něho za celý den dostanu. Chodíme k psycholožce jestli není autista, nemluví a je prostě svůj. Tak nevím může to být s tím spojené? Nebo co mám dělat? Nechce ani kakao, Sunar nic. Předtím aspoň krupici teď ani to ne. Měří 94cm a váží 13-13,5kg. Pořád běhá, skáče nevím kde na to bere sílu :,(

Nasemu je 10, je to stejny od batolete. Plne kojeny do 16 mesicu, protoze nic jinyho proste nepozrel.
Ted suchy knedliky, sucha ryze, suchy testoviny, suchy rohliky, suchy cornflaces, piskoty. Meloun, jahody, rajska. S donucenim hovezi polivka a jeden druh jogurtu.
Mluvi blbe, ve skole ma asistentku. Autista neni, byli jsme na tydennim vysetreni v Motole.
Chytrej je azaz.

Nenadelas nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1884
22.8.21 22:57

No, taky mam nejedlika, ktery v posledni dobe zacal pekne jist a dohani mnohalety vahovy deficit. Zakladem je nedopovat ho sladkym, resp. slazenym jidlem. Ke dnidani lipanek to je teda hrozne a ba traveni snad to nejhorsi, promin. Studene a sladke. Zkus udelat ovesnou kasi, doslad trtinivym cukrem nebo treba ryzovym sirupem. K veceri buchta, to je taky nezdrave. K veceri zkus treba bakrajet ten rohlik na kolecka, natrit pazitkovym zerve a se zeleninovou oblihou slizenou z vicero druhu zeleniny. Muj nejedlik si v tom vzdy nasel aspon jedno, co mu chutnalo. Ono to i pekne vypada, takze to taky ba deti pusobi. Muzes dat nakladanou cervenou repu, cherry rajcatka, na kolecka bakrajet papriku…fakt vim, co je to mit dite roky pod 3.percentilem, to ale nemuze znamenat rezignaci na zdravou vyzivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52225
22.8.21 23:07
@kalie píše:
No, taky mam nejedlika, ktery v posledni dobe zacal pekne jist a dohani mnohalety vahovy deficit. Zakladem je nedopovat ho sladkym, resp. slazenym jidlem. Ke dnidani lipanek to je teda hrozne a ba traveni snad to nejhorsi, promin. Studene a sladke. Zkus udelat ovesnou kasi, doslad trtinivym cukrem nebo treba ryzovym sirupem. K veceri buchta, to je taky nezdrave. K veceri zkus treba bakrajet ten rohlik na kolecka, natrit pazitkovym zerve a se zeleninovou oblihou slizenou z vicero druhu zeleniny. Muj nejedlik si v tom vzdy nasel aspon jedno, co mu chutnalo. Ono to i pekne vypada, takze to taky ba deti pusobi. Muzes dat nakladanou cervenou repu, cherry rajcatka, na kolecka bakrajet papriku…fakt vim, co je to mit dite roky pod 3.percentilem, to ale nemuze znamenat rezignaci na zdravou vyzivu.

Tohle jsou pro opravdove nejedliky zbytecne rady.
Kdyby nas jedl lipanka, ma ho klidne kazdy den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
23.8.21 00:43

@Baba ja tu radu chapu. Malemu diteti staci male mnozstvi cukru a na strasne dlouhou dobu nema potrebu jist. Ale chapu, ze tonouci se stebla chyta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66147
23.8.21 06:33
@krispyna píše:
Jako kdyby to byl muj syn.. Vsechno suche, jeden dva druhy jogurtu, suche testoviny, sucha ryze, knedlik, rohlik.. Nemluvi ma asi 20 slov i s citoslovcema. 91cm a 12,3 kg. Byli jsme zatim jen na logopedii na vstupnim vysetreni, na trech letech v listopadu mam zaridit s pediatrem neurologii. S pitim je to podobne da si mleko, ale kdybych udelala kakao prijde rev. Neochutnava, muzu pred nim jist cokoliv.
Malej mi az ted zacina stridat nohy do schodu, dolu to jeste nikdy ani nezkusil. Pritom zacal chodit ve 13 mesicich, vyvoj byl normalni v poradku, ale ma asi svuj cas. Je fakt, ze jsem si hodne zvykla, ale debaty s kamaradkama o,,vysvetlovani,, atd moc nezvladam. Tezko se vysvetluje, ze vsechny deti vazne nejsou ve 3 pripraveny treba na skolku.. Sam se ani nenaji.. Jogurt by byl na stole dva roky…

A to fakt nikdy nema hlad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 07:01

@misuled taky tu radu chápu. Na druhou stranu mám zkušenost s tím, že když je něco k snídani, tak to je prostě k snídani a nic jiného se nejí. Syn takto dva roky snídal jogurt se lžičkou domácí jahodové marmelády. Dala jsem na rady někoho, kdo mi vyčítal, že mu to nic nedá, je to sladké a studené a od té doby nesnídá nic a nechce ani ten jogurt. Zkusila jsem týden dávat něco jiného :roll:
Mně přijde, že je rozdíl mezi nejedlikem, co jen vymrcuje a nejedlikem, co má problém typu autismus, ADHD, dysfazie…

@Venetia syn si do 4 let nikdy neřekl o jídlo. Teď občas přijde s tím, že má hlad. Posedí s jídlem, něco roznipe a odejde. Vyhladovět nemá cenu. On je šťastný, že ho nikdo nenutí jíst.

• Citovat
  • Nahlásit
570
23.8.21 07:34

Dokud byla dcera patnáctý percentil, řešila jsem zdravé jídlo. Co spadla na pátý, jsem ráda, že jí.. A ano, jí sladké skoro pořád. Pokud by snídala jogurt nebo lipánek, považovala bych to ještě za zdravou snídani. Posledně mě rozesmála hláškou: „Jé mami, tahle polívka je ještě hnusnější, než ta ve školce!“ (dýňová). Ale ona si nevymrčuje, roznípá a nejí i to, co jí chutná, natož to, co ne. Na ni nejlíp funguje kolektiv dětí, kteří jí. Rada je neexperimentovat, pokud chci, aby se trochu najedla. A příliš nevyvářet a nezabývat se tím, protože je fakt frustrující, házet to rovnou do koše. Tuhle dostala hranolky (nazvala je fazolky, jak to nezná) a hamburger. Nejedla ani jedno. V hamburgru byla nějaká „divná paštika“-mleté maso. Normálně to děti přece milují, ne. Držte se a pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
661
23.8.21 08:19

Presne tak jak vetsina holek pise. O jidlo se nehlasi. Naposled mi zaplesalo srdce v kauflandu kdyz si ukazal na pastiku ve tvaru medvidka.. Musel ji mit, v hlave si rikam ok zkusim to, treba nalakam na krasny obal.. Uvnitr hmota slana jako prase, ze i ja sem si rikala fuj to je detsky jo.. A on? Jak se to dotklo rohliku byl ohen na strese ani by to neochutnal.. Taky sem si rikala jak nebude jist ten silenej pudink se sedmi kostkama cukru co mu nic neda.. Ted? Je kazdej rad za neco.. Jsou dny kdy rezignuju a cekam.. pak ty kdy vyvarim, nandavam, nabizim a vyhazuju.. Nejhorsi je ta frustrace, strach, ze nema vsechno. Rano zaciname vitaminkama zaplat panbuh ze to delaji jako zele a proste cekam co bude. :nevim: Kdyz prodelaval covid tak tyden nejedl nic. Jen pil.. Tam se to zlomilo a prestal jist teple jidlo uplne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat