Syn předškolák bez kamarádů

Anonymní
19.12.18 20:50

Syn předškolák bez kamarádů

Přeji hezký večer všem a jdu rovnou k věci. Synovi bude 7 a v září 2019 nastoupí do první třídy. Je velmi přátelský, doma pomáhá, velmi akční ale i dost vůdčí. Ale ví že nemůže být k lidem takový takže se krotí. Bohužel kvůli nemoci nemohl chodit do školky a mezi děti takže jeho socializace začla později. Do školky chodí tedy od svých 5. Ze začátku to byl boj ale opravdu hodně se změnil. Je to prostě úplně normální kluk jediný problém nastal teď. V září nastoupil do státní školky v dědině kde bydlíme k předškolákům. Už ze začátku mi učitelky řekly že je moc neposlouchá takže jsem mu to vysvětlila a syn pochopil. Teď mi bylo řečeno že pár dětí bouchl. Takže měl trest a snažil se. Snaží se stále a i máme domluveného psychologa. Před pár dny ale měli ve školce besídku a nějaká maminka od spolužáka na syna vyjela že on bije jejího vnuka. Jenomže my víme že chlapeček syna provokuje a taky se k němu chová škaredě. Řekla jsem tedy že je to oboustrané a že by bylo tedy fajn kdyby si kluci sebe nevšímali. Psycholog mi řekl že je úplně normální že se kluci rvou a že moc nechápe proč učitelky neustále mluví pouze o mém synovi. S námi se syn chová skvěle, je moc hodný, pomáhá a i s dětmi v různých centrech vychází ale ve školce se mu asi moc nedaří. Kamarády ve třídě co vím tak moc nemá ale jde vidět že si je strašně moc přeje. Chce někam patřit, do party atd. Dala jsem ho do sportu ale jsou tam spíš holky. Učitelky mi řekly že přátelství ve třídě už jsou zajetá. Já jako malá přestoupila na jinou školu a problém nebyl. Jsem z toho smutná a hlavně vidím že syn se snaží ale prostě to nejde a je z toho smutný taky. Sám přišel s tím že nemůže mít dětskou oslavu protože tam nemá koho pozvat a nakonec to i oplakal. Nezažil někdo něco podobného? Jak mu vysvětlit že ten pravý přítel přijde až přijde čas? Nebo mu to všechno vynahradit rodinou? A jde to vůbec?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7429
19.12.18 21:25

Ono se to třeba poddá, jestli je syn společenský. žijeme na vsi, kde je ve třídě jen pár kluků, samí fotbalisti nebo hasiči… Syn mezi ně moc nezapadá, je trochu svéráz, introvert a mírná povaha. kamarády tady na vsi moc nemá, jen semtam někoho, ale celkově nicmoc.

Dal jsme ho do skautu, vozíme ho do vedlejšího města a tam si kámoše našel. jen je nevýhoda, že v týdnu s nimi nemůže někam jen tak jít. Občas ho o víkendu za jedním vozíme, ale chybí mi to město, já bych se přestěhovala hned :) už z tohoto důvodu, že když na vsi nezapadneš, tak je to problém a ve městě máš daleko víc možností, ať už najít si přátele, nebo různého vyžití :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
19.12.18 21:26

Ahoooj :) já teda mám děti ještě malé,ale myslím si,že ta školka je pro něj opravdu prostě takový ten vlak co už ujel a bude to tam muset nějak doklepat než nastoupí do školy.. Pokud se vídal s dětmi mimo školku tak socializovaný určitě je.. A ve škole bude mít spoustu kamarádů. Neboj se ! ) kamarádka měla syna od mala nemocného,dokonce rok s ním byla mimo v léčebně. Do školky skoro nechodil,neměl kamarády,ale teď ve škole jich má hromadu.) Děti umějí být zlé a prostě si na sebe už zvykli a díky tomu ho vyčleňují z kolektivu a on potom třeba strhává tu pozornost tím,že je bije.. promluv s učitelkama,ať se na to podívají i z jiné stránky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
19.12.18 21:30

Pokud je extrovert a společenský, určitě si časem kamarády najde. Učitelka má trochu pravdu s tím naskakováním do rozjetého vlaku, opravdu už zapadnout dítě nemusí, pokud je třída semknutá. Já taky přestupovala, ale narozdíl od tebe, zakladatelko, jsem nezapadla. Takže se to opravdu stát může, bohužel.
Nevím, jak jsou na tom ve vztahu se synem ostatní děti, ale mohli byste třeba pozvat nějaké děti ze školky, které to k vám mají blízko a udělat takovou jakous „seznamovací party“. ;) Takhle by se s klukama seznámit mohl.
A když, tak vysvětlit, že holt přišel do hotového, a když nastoupí do školy, bude to mnohem lepší, protože budou všichni noví a budou se seznamovat navzájem. ;) Držím palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.18 21:43

Děkuji za odpovědi. :srdce: do školy nastoupí už s děckama co jsou s ním ve školce. Každopádně jsem o tom mluvila s psychologem a zkusíme s ním zapracovat na tom že nepotřebuje kolem sebe všechny. Že stačí jeden kamarád a taky zapracujeme na chování. Plus mu zkusím najít další kroužky. Ale je opravdu hrozné vidět dítě smutné. Nikdy jsem ho takového nezažila.

• Citovat
  • Nahlásit
157
19.12.18 21:44
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi. :srdce: do školy nastoupí už s děckama co jsou s ním ve školce. Každopádně jsem o tom mluvila s psychologem a zkusíme s ním zapracovat na tom že nepotřebuje kolem sebe všechny. Že stačí jeden kamarád a taky zapracujeme na chování. Plus mu zkusím najít další kroužky. Ale je opravdu hrozné vidět dítě smutné. Nikdy jsem ho takového nezažila.

Achjoo,to mi je líto.. a Vy jste někde na malém městě ? Nemůže jít do jiné školy ? To by bylo pro něj možná lepší :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
19.12.18 21:48

A já bych tu oslavu udělala. Pozvala bych kromě spolužáků i jiné děti- treba z rodiny, děcka vašich kamarádů, aby se předešlo zklamaní, ze nikdo nedorazil. Ale školkové děcka se daji ještě „podplatit“ vidinou oslavy. A tam treba to přátelství přijde. Budou vytržení z té atmosféry školky a dozoru učitelky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23221
19.12.18 21:48
@Anonymní píše:
Přeji hezký večer všem a jdu rovnou k věci. Synovi bude 7 a v září 2019 nastoupí do první třídy. Je velmi přátelský, doma pomáhá, velmi akční ale i dost vůdčí. Ale ví že nemůže být k lidem takový takže se krotí. Bohužel kvůli nemoci nemohl chodit do školky a mezi děti takže jeho socializace začla později. Do školky chodí tedy od svých 5. Ze začátku to byl boj ale opravdu hodně se změnil. Je to prostě úplně normální kluk jediný problém nastal teď. V září nastoupil do státní školky v dědině kde bydlíme k předškolákům. Už ze začátku mi učitelky řekly že je moc neposlouchá takže jsem mu to vysvětlila a syn pochopil. Teď mi bylo řečeno že pár dětí bouchl. Takže měl trest a snažil se. Snaží se stále a i máme domluveného psychologa. Před pár dny ale měli ve školce besídku a nějaká maminka od spolužáka na syna vyjela že on bije jejího vnuka. Jenomže my víme že chlapeček syna provokuje a taky se k němu chová škaredě. Řekla jsem tedy že je to oboustrané a že by bylo tedy fajn kdyby si kluci sebe nevšímali. Psycholog mi řekl že je úplně normální že se kluci rvou a že moc nechápe proč učitelky neustále mluví pouze o mém synovi. S námi se syn chová skvěle, je moc hodný, pomáhá a i s dětmi v různých centrech vychází ale ve školce se mu asi moc nedaří. Kamarády ve třídě co vím tak moc nemá ale jde vidět že si je strašně moc přeje. Chce někam patřit, do party atd. Dala jsem ho do sportu ale jsou tam spíš holky. Učitelky mi řekly že přátelství ve třídě už jsou zajetá. Já jako malá přestoupila na jinou školu a problém nebyl. Jsem z toho smutná a hlavně vidím že syn se snaží ale prostě to nejde a je z toho smutný taky. Sám přišel s tím že nemůže mít dětskou oslavu protože tam nemá koho pozvat a nakonec to i oplakal. Nezažil někdo něco podobného? Jak mu vysvětlit že ten pravý přítel přijde až přijde čas? Nebo mu to všechno vynahradit rodinou? A jde to vůbec?

Zřejmě to bude tím, že psycholog - na rozdíl od učitelek - u těch situací není, aby je objektivně posoudil.
Nemáte žádné přátele, žádné děti, se kterými se syn stýkal mimo školku? Možná mimo psychologů a rozborů chování toho či onoho se otevřete lidem a umožněte synovi sociální vazby i mimo školku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7429
19.12.18 21:54
@Anonymní píše:

Ono se to s věkem i mění, i ty vztahy ve skupině, jak děti rostou, nevěš hlavu. Třeba bude opravdu ve škole ty kamarády mít, jen ne hned.
U syna je to tak střídavě, chvílema syn s klukama ve třídě kamarádí a chvílema ne. ale celkově mu nesedí, bohužel tam opravdu není nějaký fajn kluk, jsou to dost raubíři, já se mu nedivím. Na tom skautu jsou mnohem milejší kluci.

Ale může se i stát, že si kamaráda nenajde, kolegyně z práce je tady z nedaleké minivsi a její syn taky kamaráda na škole neměl, prostě si tam ti kluci nesedli, bylo jich i málo. teď už skoro maturuje a kamarády má jinde, našel si je přes koníčky a na střední…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.18 22:13
@cverunka píše:
A já bych tu oslavu udělala. Pozvala bych kromě spolužáků i jiné děti- treba z rodiny, děcka vašich kamarádů, aby se předešlo zklamaní, ze nikdo nedorazil. Ale školkové děcka se daji ještě „podplatit“ vidinou oslavy. A tam treba to přátelství přijde. Budou vytržení z té atmosféry školky a dozoru učitelky…

To s tou oslavou je pravda. Dcera už chodí do školy. Je taková dost akční, takže takové ty holky, které si někoho podmaní a chtějí mít kamarádky jen pro sebe, jí nemají rády. Má tam jednu nej kamarádku. Byla tam jedna holčička, která v podstatě rozhoduje, kdo se s kým může a nemůže bavit, kdo patří do party a kdo ne. A ostatní jí slepě následují. Dcera chtěla pozvat na oslavu několik svých kamarádek a tuto holku ne. Ale bylo by to hloupé, aby jí nepozvala, protože ve třídě je většina kluků a jen pár holek. A z té její třídy většinu těch holek pozvala. Tak jsem jí řekla, ať pozve holky všechny. A od té doby už patří do party, přinesla jí krásný dáreček. I jsem se seznámila s její maminkou. Možná tam také mají nějakého vůdce, který se příchodem tvého syna cítí ohrožen. Stejně tak se chovala jedna holčina k druhé dceři ve školce. A důvod byl jen ten, že chtěla mít kamarádku jen pro sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.18 08:30
@Anonymní píše:
To s tou oslavou je pravda. Dcera už chodí do školy. Je taková dost akční, takže takové ty holky, které si někoho podmaní a chtějí mít kamarádky jen pro sebe, jí nemají rády. Má tam jednu nej kamarádku. Byla tam jedna holčička, která v podstatě rozhoduje, kdo se s kým může a nemůže bavit, kdo patří do party a kdo ne. A ostatní jí slepě následují. Dcera chtěla pozvat na oslavu několik svých kamarádek a tuto holku ne. Ale bylo by to hloupé, aby jí nepozvala, protože ve třídě je většina kluků a jen pár holek. A z té její třídy většinu těch holek pozvala. Tak jsem jí řekla, ať pozve holky všechny. A od té doby už patří do party, přinesla jí krásný dáreček. I jsem se seznámila s její maminkou. Možná tam také mají nějakého vůdce, který se příchodem tvého syna cítí ohrožen. Stejně tak se chovala jedna holčina k druhé dceři ve školce. A důvod byl jen ten, že chtěla mít kamarádku jen pro sebe.

Tak u nás pár lídrů rozhodovalo, kdo s kým bude kamarádit a nebude. Stačilo, že dcera nemohla přijít na narozeniny jedné té vůdkyně a měla to špatné. Přes její vysvětlování, že jsme měli opravdu v rodině něco důležitého a přinesení dárku do školy, jí bylo odseknuto, že její narozeniny jsou to nejdůležitější na světě a ona její omluvu nepřijímá. Hodila jí dárek na hlavu. Pak rozhodla, kdo bude s naší dcerou kamarádit, nebude patřit do jejich party. A vzhledem k tomu, že to bylo na dědině, tak se děti bály, že budou vyřazeny z té jejich venkovské partičky. Hrůza, jak si dovede pár jedinců podmanit kolektiv. Ve škole to došlo až tak, že se to řešilo jako šikana. Dcerku jsme přeřadili do jiné školy a pohoda - tady má kamarádky a konečně se nám všem ulevilo.

• Citovat
  • Nahlásit
22886
21.12.18 13:48

U nás ve školce jsou ta kamarádství po těch 2 letech dost zaběhlá. Syna nové děti ve třídě třeba vůbec nezajímají. Hraje si jen se svými 3 stabilními kumpány.
Taky může být tvoje dítě trochu někde jinde (zájmy, mentálně), než většina těch jeho spolužáků. Dcera si třeba ani po 4 měsících ve školce nehraje se spolužáky, raději si něco dělá sama. Tudle o nich pronesla, že jsou to prťata. Vyhledává společnost kluků o 2-3 roky starších a Ti ji překvapivě berou a rádi si s ní hrají. Holt asi vliv staršího bratra. Tří až čtyřleté děti jí prostě nemají co nabídnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7834
21.12.18 13:53

A nemá kamarády aspoň mimo školku? Nemáš kamarádky, co mají stejně staré děti? Děti kamarádek mojí mámy jsou pořád v mém nejbližším okruhu, vyrostli jsme spolu, jezdili na dovolené.. U spolužáků si ani nepamatuju jména pomalu :D Pozvala bych na tu oslavu takové děti. Pokud syna kolektiv nechce přijmout, řekla bych, že tohle se časem bude měnit velmi těžko a možná bych i pouvažovala o změně, pokud se situace nezlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama