Zlobení nebo ADHD?

194
18.12.18 10:23

Zlobení nebo ADHD?

Prostřední dcera chodí od září do školky, nyní 3,5 roku. Vždy byla trochu problematická co se týče vztekání, impulzivity, totální záseky, negativismus, někdy vypne a nic nevnímá. Ve školce je označovaná za divokou, pytel blech, stále dělá různé pohyby navíc a brzy se unaví, odpolední a večerní aktivity už jsou za trest. Na druhou stranu není vyloženě agresivní, ani nemá výraznou poruchu pozornosti. Stále v sobě řeším, jestli je zlobivá a vyčůraná a musím být přísnější a důslednější, nebo to má v hlavičce pomotané a nemůže za to:-( Jde s takto starým dítětem do PPP? Je nutné doporučení školky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

32998
18.12.18 10:27

Ppp nestanovuje tyto diagnozy..
musíte ke klinickému psychologovi..( k tomu je potřeba doporučení od pedi - žádanku, a potom každý ten psycholog si vyžádá i nějaký papír od školky, ale to už posílá on, vypisuje školka a školka mu to posílá zpět.. )..a není to doporučení - spíše tam učitelky vypisují, jak to dítě vidí, v čem spatřují problém, popisují chování v kolektivu atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2540
18.12.18 11:02

@silona no tak mi jsme šli rovnou do PPP kde pracujeme s psycholožkou,logopedem a z PPP jsme dostali doporučení k neurologovi který tedy neshledal problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11888
18.12.18 11:10

Rozhodně není vyčůraná a nedělá to záměrně. Je to malý děcko a případný živnější temperament si nevymýšlí, ale zdědila ho po svých rodičích a překvapivě ve třech letech ho prostě neumí regulovat a nerozumí tomu, co se v ní děje. Vaším úkolem je jí pomoci tomu porozumět. A reálně bude mít mentální kapacitu na nějaké porozumění a ovládání vlastní vůlí až po pubertě.

Výkyvy energie můžou být z běžného nerovnoměrného vývoje nervové soustavy - opět to není něco, co by dělala vědomě, nebo záměrně. A to že přetažené děcko je nesnesitelné vážně není chyba děcka, ale těch lidí co jsou zodpovědní za jeho denní režim, že mu neumožní dostatek vhodného odpočinku a aktivit.

Do PPP je v tomhle případě skutečně vcelku zbytečné chodit, ale zajít za dětským klinickým psychologem je dobrý nápad.

Minimálně kvůli konzultacím, jak upravit režim a výchovné principy, aby se vám všem fungovalo lépe a snáze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
18.12.18 14:01

Ahoj,ja mam podobny exemplar take. Pediatr mi rekl,ze to budeme resit po 3lete prohlidce,mamka mi rikala,ze jsem jako mala byla stejna - mela jsem v sobe nekolik osobnosti,ktere se ledabyle startovaly. Syn je bud totalni mazlik (maminka je kamalad..), nebo total zasek a negativismus spojeny se zmenou vysky hlasu, zmenou fyzicke aktivity a uzavreni do sebe. Je hrozne akcni,ryze venkovni typ, porad vymyslim nejakou aktivitu, nemuze u nej nastat nuda. Zadek nema rozhodne na sezeni. Ja to beru tak,ze je proste mic zive dite. Posledni mesic i prestal spat, pres noc spi asi 7hodin. Vraci se po 2t absenci do skolky,tak snad se to nahodi zase zpet do normalu (spani po obede, vecerni usinani kolem vecernicku). Je ale zajimave,ze cizi autoritu uznava vic. Ja uz vim,jak na nej,manzel s tim jeste bojuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
9.1.19 22:39

Řešíme něco podobného, sami jsme si vyžádali žádanku do PPP od praktického lékaře, nebyl problém. Školka si až tak nestěžuje, ale od dcery vím, že chodí na hanbu za typické projevy ADHD a velmi ji to trápí, nikdo jí konkrétní problém v chování nevysvětlí a ona vlastně neví, co „provedla“. Takže na hanbě pláče, protože „tančila jako víla“, „běžela jako čert“ atd. Doma už to tušíme dávno a podle toho s ní zacházíme, bohužel školka vyznává velmi autoritativní způsob výchovy. Jinak ADHD je psychiatrická diagnóza, neurolog s tím moc nepomůže. Psycholožka nám při objednání řekla, že za psychiatrem nás pošle v případě jejího podezření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
9.1.19 23:05

@mimonna A kolik je dceři? V té naší třídě je jedna přísná, spíš vyhořelá a jedna milá učitelka. Ta milá má dceru celkem ráda i přesto, že je divoká, díkybohu. Začala jsem dceři dávat ESPRICO, vitamíny pro hyperaktivní děti, tak jsem zvědavá na případný účinek. Je to s ní o dost náročnější než se starší, ale jde to, vidím že vyzrává trochu. Tak zatím asi s diagnostikou počkám.
Jinak dcera je hodně závislá na pohádkách, ráno vstane a už by chtěla koukat, u toho vypne a je spokojená, vyloženě jí to uklidňuje, což mě trochu děsí. Mají to také vaše „specifické“ děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
10.1.19 11:53

@silona Budou jí brzy 4 roky, projevy ADHD má od narození, i když se to samozřejmě u mimin nedá s jistotou poznat. Od 3 let už to možné je. U holčiček obecně ty projevy nejsou příliš nápadné, holčičky bývají méně „obtěžující“ než hyperaktivní kluci. Místo tlučení do nábytku si třeba neustále tančí. Jinak dítě za to samozřejmě nemůže, je to jakási forma „natvrdlosti“, kdy neodhadne sociální situaci a vztekání propadne tehdy, kdy se není vůbec nijak schopno svému okolí zavděčit a neví, co má dělat. I rodiče jsou vystaveni společenskému tlaku, že špatně dítě vychovávají a snadno podlehnou nevhodným metodám. ADHD má okolo 5 % dětí, není to vůbec vzácnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
10.1.19 12:52

@silona ještě k těm pohádkám - ano, máme oblíbené díly některých seriálů, u kterých vydrží „fixovaná“ a nemám ji v každém okamžiku za zadkem. Miluje písničky a tance a tak u nás frčí taky různé cvičebně-taneční pořady na ČT:D. Samozřejmě že to není ideální, ale jelikož máme malé mimino, které taky špatně spí, tak během krmení a uspávání tu starší nějak „neutralizovat“ musím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.19 09:22

poraďte...

Vnuk má 5 let a žije sám s matkou.Otec ho vcelku pravidelně naavštěvuje.Kluk se zdál být rozmazlený a s přibývajícím věkem se stává závilým na matce.Dospělo to až tak daleko,že s ní chodí i na wc,prostě bez ní nic a svým způsobem ji vydírá.Neposlouchá a nereaguje na naše povely např,k úklidu hraček, a tak ho musí jemně pokárat maminka,které stejně řekne ne.Já , starší člověk se na to musím dívat a když zvýším hlas jsem ten nejhorší…kluk má 5 půjde později do školy a já se vysloveně bojím jeho budoucnosti.Už teď se chlubí,že je napomínaný ve školce.jeho máma to svede na zlé učitelky…tak nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.19 21:14

Chtěla bych radu

Krásný den maminky, chtěla bych objektivní názor ohledně mé dcerky. V červenci ji budou 4roky. Dcera vždycky byla hravá hodná prospívála.. V 2letech začala chodít do Jesliček jelikož jsem potřebovala si dodělat středoškolské vzdělání.. V jeslich bylo vše v pořádku sem tam nějaké drcnuti s detma a takové ale to se bralo že to jsou děti.. Po rozchodu s jejím otcem dcera si začala ubližovat byla hodně uzavřena a bála se mužů a sekla se a nemluvila.jak jsem si nasla přítele tak toho zbožňuje a rozmluvila se a zlepšila se mnohem vic. Máme opožděnou řeč teď jsi jsou 3.5let a mluví v krátkých větách maminko já chci napít atd.. Vše pozná, všemu rozumí a taky si řekne co chce atd.. Někdy ji říkám že je jak papoušek 4krat ji řeknu Nelinko počkej chviličku tedka ne a ona mi to milionkrát zopakuje… Chodíme na neurologii kde všechna EEG má čisté. kvůli tomu že má menší hlavičku podstoupila i magnetickou rezonanci kde nic nenašli a má ji také čistou.. Chodíme na logopedii kde je sní spokojená..
Jak začala chodit do normální školky nastaly problémy když ji její paní učitelka onemocněla a střídaly se jiné ucitelky.. Poslali nás na vyšetření kde nám řekli že z tak malého dítěte nic nepoznaji a máme jít ke klinickemj psychologovi samozřejmě jsme se objednali.. Když se dceři vrátila učitelka najednou je všechno v pořádku a jen slyším že od září to je sto a jedna ze je šikovná zlepšuje se atd.
U psycholožky katastrofa dcera ji měla úplně na háku a neposlouchala ji… Když jsem šla pro výsledky tak mi bylo řečeno že ta paní co Nelinka měla dostala výpověď jelikož z ní nebyli spokojeni a že Nelinku vyšetří za půl roku znova udělají to hodinové sezení. A že výsledky nebude brát jako 100procentni ve výsledcích ji vyšlo že dcera je myšlenkově opozdena na 2 létě dítě, lehká mentální porucha… Myslela jsem že je to vtip… Čeká nás teda za půl roku nové vyšetření u psycholožky a ještě jdeme na genetiku..
Dcera má svou hlavu a kdyz se jí nechce tak se jí nechce ale je velice chytrá a umí být vypočítava… za pár dní se jí narodí sestřička…už mě to lítání po doktorech nebaví :( :( :( připadá mi to jako kdyby byla cvičná opice… Co si o tom myslite…
Dekuji za odpověď :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60959
28.2.19 21:45

@TereziNeli moc jsi ji nepopsala, krome toho, ze malo mluvi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1106
28.2.19 22:25

Ahoj. Hrozně těžko říct, jestli jí něco je nebo ne. Vůbec se ti nedivím, že tě lítaní po doktorech vyčerpává. Koukám jak puk, kde všude už byla, ale třeba to s tou hlavou, to je jasný, to se muselo raději vyšetřit. Jinak mi tvá dcerka dost připomíná mě v dětatví. Asi je citlivějśí povaha. Do dnes mám takovou úzkoatnější povahu, ale nic mi není, nic jsem nejedla ani nejím (léky). Chuděra toho už má asi taky plný kecky těch doktorů. Kromě psycholožky (která jestě nebyla ani důvěryhodná) má dcerka vše vpořádku.. Tak to asi nechat plynout. Jen mě napadlo, jak pobere sourozence, když špatně snáší změny, na to bych si dala pozor..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.19 01:34

@blumen
Dcera miluje společnost, má hrozně ráda děti, baví ji plavání chození na procházky houpačky, kopání do míče, hraní si na maminku a je koumava.. Povahu má citlivou, někdy až moc mamankuje.. Mě skoro neposlechne vůbec někdy jsou výjimky a přítele poslechne ve všem on sní může jít kdekoliv a ona je jako miláček hodná.. Umí se vztekat když něco chce a není po jejím a teď má období kdy se velmi uráží když ji něco řekneme.. Má někdy svoje že když ji něco nejde nebo se jí nedaří tak jak by asi chtěla tak začne s tím házet a triskat prostě se rozčili…kdyz začne mit svou hlavu nikdo sní nepohne kort když něco někdy cíleně chci jako třeba Nelinko úklid si to tak se urazi nebo protestuje a jak si ji přestanu všímat a hucet do ní tak začne uklízet…
Co se mého těhotenství týče tak mi hladí celou dobu bříšku a ví že tam je miminko a těší se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60959
1.3.19 06:07

@TereziNeli no a proc poslechne pritele a ne Tebe :think: jak probiha vas den? Takto nadalku mi prijde normalni dle popisu. Ve skolce se chova jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama