Syn se neumí ohradit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:16
Syn se neumí ohradit

Dobrý den, prosím vás o radu. Mám sedmiletého syna, jsme spolu sami. Manžel mě opustil, když jsem byla v jiném stavu a s tou dotyčnou si pořídil novou rodinu.
Syn k němu ale jezdívá, ikdyž nerad. Od mala je to hodné a mírné dítě. V kolektivu oblíben. Jenže je až moc hodný a hodně dětí si na něj dovoluje. Třeba mu něco provedou a on jim to oplatí, pyká za to ale můj syn, protože učitelka vidí jen to, jak oplácí. Už ne to prvotní. A on neumí říct, udělal jsem to proto, že mě taky bil.
Nebo u otce totéž, jeho mladší sourozenci na něj vždy vše hodí a pyká on. Také dostane od otce dárek, ale nesmí si ho vzít domů a syn už neřekne, je to můj dárek a chci ho doma…
Můžete mi poradit, co dělat? Jak syna vést aby si nenechal nic líbit, ale zároveň aby nebyl drzej a rváč? Děkuji moc, já jsem bezradná. Nechci, aby pak se to s ním táhlo celej život, aby si vše nechal líbit

Reakce:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 25.04.19 09:38

Tak s nim o tom mluv…respektuje autority, to je podle me v pořadku. To s darkem neberu jako krivdu, ale konflikty s detmi vysvetluj a podporuj v nem smysl pro spravedlnost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:55

@Martina84 já mu právě říkám, že se musí umět bránit a má říct paní učitelce jak to bylo. Chodí na hokej a tam to je taky, kluk ho bouchne hokejkou schávlně do hlavy, podrazí nohy a on do něj tak možná šťouchne. Neumí říct, ať si nedovoluje. Nechci aby byl zticha, když jde o něj, jenže nevím, jak s ním o tom mluvit. Učitelka ve školce se mu to už taky snažila vysvětlit

LBureska
Kecalka 186 příspěvků 25.04.19 10:27

Zkusila bych mu vysvětlit, že si nemůže nechat nic líbit. To, že bude žalovat učitelce nebo to dítě bouchne zpět není asi řešení, ale tak ať tomu dotyčnému řekne, že to nemá dělat, že on mu to taky nedělá.
Co se dárků týče, tak bych synovi vysvětlila, že to jsou jeho dárky a že si je může odnést, ale taky si je může nechat u táty, aby si tam měl s čím hrát. Před otcem bych řekla, že by si syn rád vzal dárky domů a ať se spolu domluví. A když otec bude trvat na tom, že si je tam nechá, aspoň uvidíš, jaký je. Takové chlapy upřímně nemám ráda, však to dává dítěti, ne tobě…co to je, dát dítěti hračku a pak mu ji vzít s tím, že zůstane kde je. Nepochopím :-(

milwinka
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 30.04.19 20:51
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím vás o radu. Mám sedmiletého syna, jsme spolu sami. Manžel mě opustil, když jsem byla v jiném stavu a s tou dotyčnou si pořídil novou rodinu.
Syn k němu ale jezdívá, ikdyž nerad. Od mala je to hodné a mírné dítě. V kolektivu oblíben. Jenže je až moc hodný a hodně dětí si na něj dovoluje. Třeba mu něco provedou a on jim to oplatí, pyká za to ale můj syn, protože učitelka vidí jen to, jak oplácí. Už ne to prvotní. A on neumí říct, udělal jsem to proto, že mě taky bil.
Nebo u otce totéž, jeho mladší sourozenci na něj vždy vše hodí a pyká on. Také dostane od otce dárek, ale nesmí si ho vzít domů a syn už neřekne, je to můj dárek a chci ho doma…
Můžete mi poradit, co dělat? Jak syna vést aby si nenechal nic líbit, ale zároveň aby nebyl drzej a rváč? Děkuji moc, já jsem bezradná. Nechci, aby pak se to s ním táhlo celej život, aby si vše nechal líbit

Tak to je jako můj syn, akorát ten má 5 let. Taky si nechá vše líbit. Ve školce si na něho pořád dovoluje jeden chlapeček a můj syn je z toho hodně nešťastný, ale navenek se tváří že se nic neděje, učitelce to ani neřekne, chlapečkovi taky ani neřekne ať ho nechá na pokoji. Vůbec nevím co s tím, napadlo mě jen že bych ho přihlásila do nějakého bojového sportu, aby se naučil bránit. Jenže on je takový sportovní antitalent, tak se trochu bojím co když mu ten bojový sport nepůjde a akorát ho tam zas budou ostatní mlátit. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama