Čím jsou děti starší,tím je to lepší nebo naopak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 22.04.19 17:09
Čím jsou děti starší,tím je to lepší nebo naopak?

Máme děti ještě relativně malé, čerstvě 4 a 2 roky, tím že jsme je měli docela brzy po sobě, jedeme prakticky tahem v takových těch záležitostch zuby, noční buzení, období vzdoru, řev…teď přes zimu byly děti i hodně nemocné, což nám taky moc nepřidalo. Celkově se s manželem cítíme už hrozně unavení z toho věčného kolotoče. Čtyřleťák už je super, ale mladší právě prochází vzdorem a je to hrůza, každá procházka je o nervy a cekově je to s ní ještě dost o ničem, mluvit se jí moc nechce, tak se nedokážeme domluvit, nočník bojkotuje, jídlo je taky občas horor. Teď si však kladu otázku, zda se celková rodinná situace s věkem dětí zlepšuje nebo přicházejí nové, ještě těžší a náročnější situace. Všude slýchám, jak si máme užívat tohoto věku, jak je to super dokud jsou děti malinké, že pak teprve příjdou ty pořádné starosti. Popravdě se toho docela děsím, protože už teď jsem občas úplně vyždímaná. Jak jste to měly vy, maminky?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2200 příspěvků 22.04.19 17:14

Mám děti 6 a 3/4 roku, 4,5 roku a 22 měsíců. Ti starší už jsou nenároční. Ale obávám se, že to je klid před bouří (pubertou) :lol:

divine woman
Extra třída :D 11520 příspěvků 22.04.19 17:14

Malé děti malé starosti, velké děti velké. Je to tak. Teď prožíváš s dětmi nejhezčí období. Je to fajn než nastoupí do školy. Pak už jsou jen povinnosti.

vokishka
Extra třída :D 14310 příspěvků 22.04.19 17:15

Tak je to tak, starosti jsou pořád, jen prostě jiné. Někdy právě i horší. Už několikrát jsem si říkala, že to úsloví malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti, se dost často zakládá na pravdě.

sakota
Kelišová 5776 příspěvků 22.04.19 17:16

Ja mam aktualne 2 a trictvrte a rok, a prijde mi, ze ta starsi uz je uplne super funkcni - v porovnani s tim mladsim previtem. :D A jak rika moje babicka: vydrz, cas hraje pro vas, jeste tak rok, rok a pul a uz se to bude dat! :D Taze ja v to verim!!!

rozumbrada
Extra třída :D 13784 příspěvků 22.04.19 17:21

Větší děti mají už obsáhlejší zájmy - a ty se s nimi jako rodič snažíš držet krok, ať už to jsou lyže, brusle, společenské hry, domácí úkoly, což jsou činnosti časově, fyzicky a duševně náročné a taky se u nich s věkem vyprofilují různé osobnostní rysy, se kterými je potřeba počítat a pracovat s nimi. U malých dětí jsou dvě roviny - řve/neřve. U větších už je těch pocitů víc a u více dětí, které spolu interagují, vznikají denně situace, které je učíš řešit a de facto než se to naučí, sloužíš jako jejich katalyzátor ty.
Nenazvala bych to „pořádné starosti“ ale ve výsledku to může být často náročnější než celý den á 1h nakojit a přebalit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 17:24

V určitých věcech to je samozřejmě lepší, ale v mnoha věcech to je horší.
Dětem je 7 a 5. Chodím do práce a náš život se smrskl na to, že píšeme úkoly, plánujeme, kdo kdy vyzvedne děti, odveze na kroužky. Do toho samozřejmě nemoci, kterých je u nás víc než kdy dřív. Od ledna jdeme z nemoci do nemoci. S manželem jsme ani jeden zatím neodchodili cely měsíc bez OCR. Minulý týden jsme byli v práci a zítra jsme zase doma. Takže stres, kdy nám to zaměstnavatelé přestanou tolerovat.
Starší má nějakou předzvěst puberty, připadá si velký, odmlouva, nepomáhá, protestuje. Do toho, jak je ve škole, tak se zvyšují jeho nároky, protože to vidí u spolužáků.
Mladší má několikáté období vzdoru, kdy je neustále v opozici…
Takže ano, jsou dny, kdy jsem naprosto vystavena. Všechno je v poklusu. Málo se vidíme a sice už se tak často v noci nebudí, ale jak je méně času přes den, tak hodně věcí dohanim přes noc.
Aktuálně plánujeme třetí dítě a přiznávám, že se těším, že si odpočinu a nebudu muset řešit hlídání a logistiku.

Uživatel je online_.Emilyyy
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 22.04.19 17:25
@divine woman píše:
Malé děti malé starosti, velké děti velké. Je to tak. Teď prožíváš s dětmi nejhezčí období. Je to fajn než nastoupí do školy. Pak už jsou jen povinnosti.

Ted s tebou uplne souhlasim :)

divine woman
Extra třída :D 11520 příspěvků 22.04.19 17:25

Babička říkávala: Malé děti šlapou mámě po klíně, velké po srdci. Asi nejhorší je dívat se na vlastní děti, když dospívají a získávají životní zkušenosti a ty musíš jen přihlížet, i když víš, že dělají hloupost.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16178 příspěvků 22.04.19 17:27

@Teruška85 Také nad tím přemýšlím. Máme děti rok a 2,5let, to starší je již super. Nevím, jak to bude dál, ale hádám, že tak fyzicky náročné jako permanentní nevyspání a nošení/zvedání ročního dítěte, to snad již nebude.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18988 příspěvků 22.04.19 17:28

@Teruška85 Naše nejstarší dítě má dvacet a nejmladší je batole, tak podám svoji zkušenost :think: Určitě se rodinný rožim bude uvolnovat v tom smyslu, že se děti postupně osamostatnují, jsou čím dál šikovnější a lépe komunikují :think: Jak nastoupí do školy, počítej s tím, že se jim občas nebude chtít jít a odpoledne budou odmítat psát domácí úkoly 8) Na druhu stranu budou samostatnější, nebudou na tobě tak závislé a nebudeš je mít pořáíd za zadkem :think: Pak přijde puberta, samostatná kapitola :P Ale mám za to, že když mají děcka dobrý základ, dá se přežít, akorát se připrav na drzé a uštěpačné kecy :roll: Osobně si myslím, že je dobré děti omalička zapojovat do domácích prací a chodu rodiny, pak ta puberta je snesitelnější - puboš prostě ví, že tohle udělat musí a hotovo :jazyk: Ještě je tu v dospívání riziko, že se blbě nebo neštěstně zamiluje, na to je dobré připravit jeho i sebe a pokud to přijde, být mu/jí oporou :think:

Alkata
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 22.04.19 17:31

Nesouhlasím s tím “nejkrásnějším” obdobím a podobnými vymysly. Když dítě je chytré, umí mluvit, ale má svou hlavu kolem těch 3 let, tak to muže být sakra náročný hlavně psychicky. Muže to být peklo. Vím i čem mluvím.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11260 příspěvků 22.04.19 17:31

Zrovna dneska jsem nadávala, že naše už by v 7 letech mohla trochu fungovat, že jsem si tedy nepředstavovala nonstop zápřah až bůhví do kdy. Za sebe můžu říct, že nějaké velké změny se nekonají. Sice už nese. e do plen a v noci spí, ale starostí neubylo, zase se objeví nové.

řeřicha
Kecalka 384 příspěvků 22.04.19 17:33

Mám děti stejně staré a už tak rok si to jen chvalim. Povinnosti začnou až se školou, kolotoč začne až půjdu natvrdo do práce. Teď děcka vypustí na zahradu, dám jim jídlo a pití na stolek a pohoda, oba se spolu zabaví.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 22.04.19 17:34

@divine woman toho se bojím upřímně nejvíc, nešťastných lásek, zlomených srdcí a hlavně těch kravin z nerozumu

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama