Kde je hranice fyzickych trestu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alisiae
Povídálka 34 příspěvků 19.04.19 19:40
Kde je hranice fyzickych trestu?

Ahoj,
chci se Vas zeptat na nazor. Nedavno jsem videla nejnovejsi vymenu manzelek a dost me zarazila vychovna metoda jednoho z tatinku - deti mely dostat paskem :zed:
Je to podle Vas pres caru nebo se to normalne v rodinnach deje? Kde je podle vas hranice?
Me jich teda bylo lito a nedokazu si predstavit tohle diteti udelat, maximalne na zadek placnout :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10105 příspěvků 19.04.19 19:43

Jo to bych taky neudělala, i kdyby syn sebevíc zlobil a chlapa napadlo na něj brát pásek, tak ho budu bránit. Já nejsem moc pro fyzické tresty, protože násilí plodí jenom strach a další násilí. Plácnutí přes zadek, když už žádné domluvy nepomáhají a nastupuje hysterie, je pro mě maximum.

Uslava
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 19.04.19 19:45

Děje se to a přes čáru to je. Fakt to nevíš?

warita
Extra třída :D 10217 příspěvků 19.04.19 19:46

Vyrustala jsem v necem takovem, nasili byl nas kazdodenni chleb. Vyprask paskem boli fest. Podle mne zbytecne.

Ja dceri obcas taky placnu, ale zmydlit ji vareckou hlava nehlava nebo na ni vzit remen, to si nedovedu predstavit. Snad k tomu u nas nikdy nendojde.

TeSudička
Kecalka 475 příspěvků 19.04.19 19:49

Pasek je cajicek pred spanim, na nas mama brala snuru od remosky. Nejvic me stvalo, ze ja sem si to ani poradne nezaslouzila :roll:

Tichošlápek
Extra třída :D 14224 příspěvků 19.04.19 19:52

Nás babička mydlila vareckou, vždycky říkala, ze průšvih máme my, tak proč by si ona omlacovala ruku 8) jo měla tenkrát pravdu. Jinak pásek mi přijde přehnaný, z toho už můžou byt pěkná jelita

Zoe1
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 19.04.19 19:54

Myslím si, že jedna výchovná rukou přes zadek bohatě stačí, nedokážu si představit, že bych měla na svoje dítě brát pásek nebo vařečku, to už mi přijde fakt přes čáru, to nevím, jestli by si za to třeba v Británii nešel sednout. My s bráchou jsme dostávali na zadek, ale jen rukou a to stačilo, co si tak pamatuji a kdyby na mě vzal táta pásek, to bych mu asi jen tak neodpustila.

sakota
Kelišová 5776 příspěvků 19.04.19 20:00

Pasek je hardcore (vlastni i dospela zkusenost). Placnuti pres zadek dlani povazuju z dostatecne, kontrolovatelne a efektivni „krajni reseni“. Obecne nejsem uplne v principu proti fyzickym trestum, kdyz jsou pouzivany opravdu stridme a ucelne (a spise symbolicky nez za ucelem aby to bolelo). Ale pasek faaakt boli, i kdyz se s nim placne malo, na deti ne-e, nikdy.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16177 příspěvků 19.04.19 20:19

Hlavně mně ten pásek, vařečka,… přijdou děsne v tom, že je to již naplánovaný trest. Já dítě také obcas (tak max 5× za život) placnu přes zadek, ale vždy je to má momentální akce na jeho úmyslné, protahované zlobeni. A beru to jako své selhání, že jsem situaci neuměla řešit jinak. Ale jít si připravovat nějaký pásek… 8o :nevim:

toma0105
Kecalka 284 příspěvků 19.04.19 20:19
@Alisiae píše:
Ahoj,
chci se Vas zeptat na nazor. Nedavno jsem videla nejnovejsi vymenu manzelek a dost me zarazila vychovna metoda jednoho z tatinku - deti mely dostat paskem :zed:
Je to podle Vas pres caru nebo se to normalne v rodinnach deje? Kde je podle vas hranice?
Me jich teda bylo lito a nedokazu si predstavit tohle diteti udelat, maximalne na zadek placnout :nevim:

Sama bych mohla vyprávět jaké fyzické tresty se u nás děly, nebyla jsem neposlušné dítě, jen mě vychovávala macecha a bití opaskem bylo to nejmenší.

J.O.V
Kecalka 291 příspěvků 19.04.19 20:22

Já když už to fakt nejde, dám jednu výstražnou vařečkou. Upozorňuji že žádnou ránu a jednou fakt za čas. Když plácnu rukou, bolí to mě ne je. Na mě občas taťka vzal hadici a to byl rachot. Jinak jsem proti trestům, ale někdy to prostě nejde a jedna výchovná nikoho nezabije. Na hlavu si srat při třech dětech nenechám.

krajta
Kecalka 224 příspěvků 19.04.19 20:26

Vyrostla jsem v něčem podobném. Na druhou stranu by mě zajímalo co vyroste za 3, 5, 10 let z holčičky z druhé rodiny, to zase byl opačný extrém.

arada
Neúnavná pisatelka 18362 příspěvků 19.04.19 20:34

V té výměně byla super ukázka kam vede nevýchova. Děti na sebe upozorňovaly jak mohly. K jejich smůle dostaly výprask, ne pozornost rodičů. Řemenem by v té rodině zasloužili výprask rodiče a strýc.
Jinak taky jsem dostala řemenem i vařečkou, ale v té době to nebylo nic zvláštního. Nijak mě to nepoznamenalo.

Fazulina
Závislačka 4403 příspěvků 19.04.19 20:34

Podle mě je hranice tam, kde začne jakýkoli fyzický trest. Takže za mě ani žádné placani po zadku či ruce. Dítě je člověk stejně jako já. K dospělému bych se takto nechovala, tak proč k dítěti. Bohužel vím, že se to děje a je to strašné… Strašné… :,(

lucynka25
Echt Kelišová 9499 příspěvků 19.04.19 20:38

@TeSudička @toma0105 @warita holky me by zajimalo, jaky mate ted v dospelosti vztah s temi, kteri vas jako deti takto trestali :think:
Jen tak ze zajímavosti..
Vzdycky kdyz se nekde resi fyzicke. tresty, spousta lidi pise, nas taky. trestali a zijeme, tak to delame.taky.. 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama