Agresor ve škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 22:36
Agresor ve škole

Dobrý den,
mám takový dotaz, můj syn (2. třída) byl dnes napaden svým stejně starým spolužákem (zaryl mu nehty do obličeje). S tímto chlapcem jsou neustále potíže. Mluvila jsem s paní třídní učitelkou a už se to bude řešit i s paní ředitelkou. Paní učitelka je přesvědčená, že chlapec má nějakou poruchu. Otázka zní, zda škola může nařídit, donutit, rodiče takto problémového dítěte, které bezdůvodně útočí na své spolužáky, k psychologickému vyšetření - aby se posoudilo, co stojí za jeho agresí…Matka posouzeí odmítá a za skoro 2 roky školy se chlapcovo chování vůči jeho spolužákům stále zhoršuje..Děkuji za rady, jak postupovat…Chlapec zcela neadekvátně reaguje i na takové věci, že někdo kolem něj projde, náhodou třeba se ho někdo dotkne a on startuje…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
_0812_
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 17.04.19 23:15

Ty jo… No já nevím. Možná má nějakou poruchu a pokud to rodiče odmítají řešit, tak to neznamená, že bych nechala ubližovat svému dítěti. Sice to bude asi chudák kluk, ale to neznamená, že může ubližovat jiným. Takže bych buďto na něj pustila hrůzu, jestli náhodou dospělá rozezlená autorita na něj trošku nezabere, alespoň vůči tvého syna a nebo bych zašla na péči o dítě s tím, že bych jim to řekla a požádala o radu co dělat, že chlapec ubližuje tvému dítěti a nejen jemu a rodiče to odmítají řešit, tak co můžeš dělat. Možná by se tím začali nějak zabývat a to už by na rodiče platilo. A pokud ani to ne, tak ač jsem proti agresi mezi dětmi, tak v krajním případě bych prostě řekla synovi, ať mu to vrátí a klidně bych si to pak v té škole zodpověděla. A nebo prostě dát syna na jinou školu. Nepříjemná situace…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 23:17

@_0812_ malej si to nenechal libit. Taky ho sejmul, ale jak to resit celkove. Je tech napadenych deti vic. Jak donutit skolu, aby to resila? Az ten magor sebere nuz? Co pak?

_0812_
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 17.04.19 23:25
@Anonymní píše:
@_0812_ malej si to nenechal libit. Taky ho sejmul, ale jak to resit celkove. Je tech napadenych deti vic. Jak donutit skolu, aby to resila? Az ten magor sebere nuz? Co pak?

Tak bych se prostě domluvila s více rodiči a po každém napadení, kdy by z toho bylo něco viditelného jako je škrábanec, kousanec nebo modřina bych dítě vzala na ošetření k lékaři a nechala si vydat lékařskou zprávu a pak s tím šla do školy a na tu péči o dítě. Kdyby tak začalo prudit více rodičů a byli vytvalí, tak už by přeci museli něco dělat už ve svém vlastním zájmu mít klid.

Lynette
Echt Kelišová 8604 příspěvků 17.04.19 23:43
@Anonymní píše:
@_0812_ malej si to nenechal libit. Taky ho sejmul, ale jak to resit celkove. Je tech napadenych deti vic. Jak donutit skolu, aby to resila? Az ten magor sebere nuz? Co pak?

Já bych trvala na tom aby ředitelka zařídila že se to už nebude opakovat. V hodině předpokládám nikoho nenapadne, tak at si ho učitelky berou o přestávkách do kabinetu aby byl pod dohledem mimo kontakt s ostatními. Další možností je dát mu takovou sodu že si to příště rozmyslí. Za napadení spolužáka bude celý den bez židle. Prostě by musel při všech předmětech stát. Nebo by musel pět minut stát s natazenyma rukama na kterých by leželo pravítko. Dá se vymyslet spoustu zajímavých trestu. A další možnost je zapojit školní psycholožku. Chlapec může být za trest po škole a ona tu dobu může trávit s ním aniž by se mu představila. Může zjistit příčinu a sepsat oficiální zprávu s diagnózou a doporucenim. Stačí aby rodiče podepsaly papír že v případě že bude mít jejich dítě problém, může mu metodik prevence a psycholog pomocí a škola je kryta

Alepoudaki
Kelišová 6817 příspěvků 17.04.19 23:46

@Lynette Je nejaky zpusob jak rodice agresora donutit jit do psychol. poradnt?

sloninka
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 18.04.19 03:25

Pokud by rodiče odmítali spolupracovat (návštěva psychologa apod.), v roli učitelky bych to oznámila na OSPOD (sociálku).

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16196 příspěvků 18.04.19 05:28

@Lynette návrhy mozna dobre, ale nevěřím, že něco z toho v dnešní preslunickove době lze realizovat.

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 18.04.19 07:10

@Lynette to tak fakt nejde. To zas pro zmenu ta matka agresora poda stiznost, posle inspekci atd a vyhraje to. A ona to udela, takovi mocdobre vi, jaka mai prava. Do poradny ji nikdo nedonuti. Skola nema mocpak na takove deti.

Monchichik
Echt Kelišová 8286 příspěvků 18.04.19 07:10

Škola to může oznámit na OSPOD, ten nařídí vyšetření sám, řešíme něco podobného momentálně taky, matka taky téměř odmítá spolupracovat, momentálně aspoň souhlasila s měsíční domácí výukou, protože už jsou na nervy jak děti tak učitelé…U nás to ředitel bere laxně, takže pokud na někoho sáhne, půjde se na policii. Já jsem to kdysi v první třídě vyřešila tím, že jsem si agresora chytila v šatně, a důrazně mu vysvětlila, že ještě se k mému dítěti přiblíží, dostane tak po tlamě, že to ještě nikdy neviděl. Od té doby byl klid. Matka to totiž taky neřešila, z učitelky si nic nedělal.

jannina1
Závislačka 4567 příspěvků 18.04.19 07:13
@Lynette píše:
Já bych trvala na tom aby ředitelka zařídila že se to už nebude opakovat. V hodině předpokládám nikoho nenapadne, tak at si ho učitelky berou o přestávkách do kabinetu aby byl pod dohledem mimo kontakt s ostatními. Další možností je dát mu takovou sodu že si to příště rozmyslí. Za napadení spolužáka bude celý den bez židle. Prostě by musel při všech předmětech stát. Nebo by musel pět minut stát s natazenyma rukama na kterých by leželo pravítko. Dá se vymyslet spoustu zajímavých trestu. A další možnost je zapojit školní psycholožku. Chlapec může být za trest po škole a ona tu dobu může trávit s ním aniž by se mu představila. Může zjistit příčinu a sepsat oficiální zprávu s diagnózou a doporucenim. Stačí aby rodiče podepsaly papír že v případě že bude mít jejich dítě problém, může mu metodik prevence a psycholog pomocí a škola je kryta

To myslis vazne? Jeho matka si muze stezovat a ucitelka bude potrestana, tohle souvisi s mucenim.

Monchichik
Echt Kelišová 8286 příspěvků 18.04.19 07:16

@Lynette Nic z toho co navrhuješ si myslím, že fakt nelze, tyhle tresty by neprošly, spratci rozhodně ví, že ty jim nic nemůžeš…A podle toho, co nám bylo řečeno, musí s psycholožkou a se vším podobným souhlasit matka, takže tam to většinou končí. Ale páky určitě nějaké jsou, momentálně to zjišťujeme…

jannina1
Závislačka 4567 příspěvků 18.04.19 07:18

Jinak bych sla za reditelem, jedine ten muze v te veci poradne neco udelat. Mam take takovou zkusenost, kluk dostal asistentku, ktera ho hlidala. Nekdy bohuzel neuhlidala a kluk nekoho sejmul. Reditel promluvil s rodici a rodice kluka dali na pobyt na psychiatrii a pak odesel ze skoly uplne.Pro vsechny to byla uleva.Ale chudaci rodice-mit takove dite doma.

Katche
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 18.04.19 07:22

Měli jste taky takovýho, i s matinkou, která tvrdila, že kluk je naprosto cajk a za všechno může okolí, které ho provokuje a začíná si. Do poradny je, s pomocí OSPOD, dokopali až ve čtvrté třídě. Chlapec trhal rukávy, házel s lavicí, při hodině řval… Maminka ho krmila colou, PC a brambůrkama, kluk naprosto nezvladatelnej.
prošel si kompletním kolečkem se závěrem - naprosto nevhodná výchova, vlastně byl bez poruchy, IQ v normě, jenom prostě naprosto zkaženej výchovou. No, matinka pak trochu zkrotla, ale reálně se s tím nic nedá dělat, nakonec šel do jiné školy (vy ho tady nemáte rádi, děti si s ním nehrají a mlátí ho - jednou klukům ruply nervy a zbili ho - ale rozhodně ne nijak extrémně, prostě dostal pár facek)
Rodiče nemůžeš donutit vychovávat správně, někdy se dá doporučit dohled, ale to fakt v těch vážnějších případech.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 18.04.19 07:31
@jannina1 píše:
To myslis vazne? Jeho matka si muze stezovat a ucitelka bude potrestana, tohle souvisi s mucenim.

Tak ucitelka je po dobu nepritomnosti zakonneho zastupce/rodice/to stejne co rodic pro dite…

Takze to neni spatna rada, vzit dite po kridlo a dal od slabsich, ktere se musi chranit…

S vysetrenim bez souhlasu bych nesouhlasila…Tobe by bylo prijemne, kdyby Tve dite nekdo vysetroval bez souhlasu?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama