Syn utekl ze školky - reakce učitelky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
matiilda
Stálice 52 příspěvků 21.10.14 14:12
Syn utekl ze školky

Potřebovala bych poradit a taky se trochu vypovídat. Včera jsem jela pro syna do školky a když jsem přicházela ke školce, tak u branky čekala maminka synovy spolužačky s ním, že prý tu stál venku na chodníku a plakal, tak na mně s ním počkala. Já totálně v šoku jsem se nezmohla na nic, jen jsem poděkovala a šla jsem za učitelkou, aby věděla, že je ok. Jenže ta ani nevěděla, že odešel. Teda říkala, že se ji zdálo divné, že obrázek, co syn kreslil, zůstal na stole a že si mně ani nevšimla, že jsem si pro něj přišla, ale to je asi tak všechno. Syn byl oblečený, měl boty, zapnutou mikinu, bundu, takže nějakou chvilku v šatně strávil než odešel a nikdo si toho nevšiml. Ráno jsem šla do školky s tím, že z toho nebudu dělat až takový průser, že si jen promluvím s tou učitelkou. Jenže to co na mně čekalo, mně doslova překvapilo. Byla tam jiná učitelka (střídají se, jedna hodí dřív ráno a druhá zůstává odpoledne)a ta na mně hned zpustila, tak co domluvili jste mu, on je totiž strašně zlobivý, neposlouchá, když mu něco řeknu tak se mi směje do ksichtu (ano to řekla, nevím jestli je zvyklý, že si u vás může dělat co chce,…a to říkala nahlas před všemi dětmi, rodiči, kteří byli v šatně a před synem :? :? No já (nejraději bych si za to nakopala) jsem se skoro na nic nezmohla a odešla jsem se doslova vybrečet do auta :oops: :oops: JAk byste řešily takovou situaci? Mám strach, že když si proti sobě poštvu učitelky, tak to odnese syn…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 21.10.14 14:15

@matiilda twl.. bych udělal takový vítr.. a dítě dala urychleně jinam :think: jak je možný, že jim odejde dítě 8o

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 21.10.14 14:16

Poprosit maminku dítěte, která Ti ho přivedla, aby šla s Tebou - okamžitě za ředitelkou a udělat hodně velký cirkus.

Tohle se nesmí stát - a pokud se k tomu učitelky postavily tímto způsobem, není na místě nic jiného než pořádný kravál.

Plus, nezapomeň to sepsat také písemně, abys to mohla ředitelce předložit a případně, pokud i ona se k tomu postaví jako že jsi úplně pitomá, popohnat na městský úřad a další podobné instituce.

Purelily
Kelišová 6381 příspěvků 21.10.14 14:20

@matiilda já bych osobně asi vynadala učitelce jak je možné, že si nevšimla, že jí jedno dítě chybí, co kdyby se mu venku něco stalo?
A ještě ta učitelka „držkuje“ ohledně chování vašeho syna :cert: možná je to na zvážení zajíst do ředitelny :nevim:
jediné čeho bych se pak také bála, aby si na syna nezasedly, ale to co se stalo se nemělo stát, ona si měla sypat popel na hlavu a omlouvat se a omlouvat…

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 21.10.14 14:21

Tak najít svoje dítě před školkou, tak poprosím tu maminku, ať s ním ještě chvilku zůstane, a jdu si normálně dítě vyzvednout do třídy. Moc by mě zajímala jejich reakce. A samozřejmě řešit s ředitelkou. Jak máte velkou školku? Není možnost přesunout dítě do jiné třídy? I když já bych asi po této zkušenosti hledala jinou školku.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 21.10.14 14:21

Podat stížnost na školku u zřizovatele školky. To je přece strašné! I kdyby byl syn trochu uličník, tak je to pořád malé dítě a učitelky za něho nesou zodpovědnost. Už jsem tady párkrát četla, že děti odešly ze třídy a nikdo si toho nevšiml. Nechápu! V hlavě se mi honí spousty hororových scénářů co by se mohlo stát. :cert:
Výmluva, že si myslela že jste syna už vyzvedli je úplně mimo. U nás se děti s paní učitelkou loučí podáním ruky, právě proto aby měly jistotu, že dítě odchází s rodiči a ne že se rozběhne ke dveřím jak se mu zachce.

evill
Závislačka 3775 příspěvků 21.10.14 14:21
@BohunkaP píše:
Poprosit maminku dítěte, která Ti ho přivedla, aby šla s Tebou - okamžitě za ředitelkou a udělat hodně velký cirkus.

Tohle se nesmí stát - a pokud se k tomu učitelky postavily tímto způsobem, není na místě nic jiného než pořádný kravál.

Plus, nezapomeň to sepsat také písemně, abys to mohla ředitelce předložit a případně, pokud i ona se k tomu postaví jako že jsi úplně pitomá, popohnat na městský úřad a další podobné instituce.

Já teda souhlasím s Bohunkou. Učitelka se k tomu postavila tak, že nejlepší obrana je útok, v tomhle případě to ale absolutně není na místě. Možná, že by k tomu zaujala jiný postoj, kdyby ses se synem nevrátila jí říct, že je v pořádku a odvedla ho. To by zřejmě měla nahnáno a sklopila uši, že udělala chybu.

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 21.10.14 14:22

@matiilda
NO TVL!
Okamžitě sepsat písemnou stížnost - jednu dáš ředitelce, jednu pošleš zřizovateli. Viz Bohunka… s tou maminkou, bude-li ochotna naběhnout k ředitelce. A naběhnout sama, i kdyby ochotna nebyla.
Neexistuje něco takového! Chování učitelky je neomluvitelné, pro mě teda rozhodně.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 21.10.14 14:22

Tys ještě neslyšela, že nejlepší obrana je útok? Tohle použila učitelka proti tobě. Zajdi za ředitelkou, že se jim nemůže stát, že by jim dítko uteklo. A doma projistotu řekni synovi, že nemůže odcházet ze třídy bez dovolení učitelky.

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 14:24

8o 8o 8o ty jo, tak tohle je neco. No urcite bych nesla brecet do auta, ale rekla bych ucitelce, ze tohle se mi nelibi, hned po tom, co se to stalo. Oni pochybili, mohlo to mit zavazne dusledky a meli by se chytit za nos a ne to hazet na tebe a znicehonic probirat chovani syna. Ja myslim, ze jsi jsou vedomi, ze je to pruser a tak, misto, aby se k tomu postavili celem, tak se brani, tak, ze kopou kolem sebe. Zrejme, maji pocit, ze si to k tobe muzou dovolit

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 14:24

@martina.se Jak je to možné? Jednoduše, u nás je třeba branka na zahradu MŠ zabezpečena ta, aby jí děti nemohly otebřít, pojistka je vysoko, takže jí otevře pouze dospělý. Ale stačí, aby jeden rodič za sebou pojistku nezajistil :zed: a dítě klidně může utéct. I učitelka je jen člověk.
Hledala bych důvod, proč se to stalo. Jestli nepozornost učitelky, nebo právě třeba špatné technické zázemí? Klidně bych s konkrétní učitelkou promluvila mezi očima apodle toho, co by říkala, bych to dál řešila třeba i ředitelkou.
To vše v případě, že bych jinak byla se školkou spokojená. Kybych spokojená nebyla, tak by to asi byla poslední kapka na to, abych se dítě snažila přehlásit jinam.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 21.10.14 14:24
@Raduš.ka44 píše:
Tak najít svoje dítě před školkou, tak poprosím tu maminku, ať s ním ještě chvilku zůstane, a jdu si normálně dítě vyzvednout do třídy. Moc by mě zajímala jejich reakce. A samozřejmě řešit s ředitelkou. Jak máte velkou školku? Není možnost přesunout dítě do jiné třídy? I když já bych asi po této zkušenosti hledala jinou školku.

dobrá reakce.. já se obávám, že bych byla tak nasr.. že bych je tam šla nejdřív zabít, pak by mi napadlo toto :think:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 21.10.14 14:25

Poprosila bych tu druhou maminku, aby šla se mnou za ředitelkou jako svědek. Že si arogantní učitelka otevírá pusu před dětmi, to je jedna věc (a taky o něčem svědčí), ale aby učitelce jen tak odešlo ze školky dítě, to bych teda řešila. U ředitelky to sepsat s tím, že chci vědět, jaké kroky podnikne.
No a zároveň bych se poohlídla po jiné školce, pokud je to jen trochu možné, protože tohle zařízení asi nebude patřit k nejlepším…

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 46986 příspěvků 21.10.14 14:26

@matiilda udelali bysme tam s manzelem takove tóčo, ze by nestihly nic rict. Jasne, zacaly utocit proti Tobe, aby sis nestihla na ne stezovat. Jen tak bych to nenechala a zasla za reditelkou, podala stiznost.

Edit: ja myslela, ze tam byly dve ucitelky zaroven, takze to melo byt v jednotnem cisle

Příspěvek upraven 21.10.14 v 14:27

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 21.10.14 14:26

Udělala bych takový cirkus a stížnosti, že by si to obě učitelky za rámeček nedaly.
Zvlášť, pokud na to máš svědka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >