Synflorix,Prevenar nebo nic?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 19.03.18 16:09
Synflorix,Prevenar nebo nic?

Ahoj maminky, očkovaly jste někdo proti pneumokovi? Já dávala prvorozenému synflorix, ale u druhého váhám.. Dáváte své děti očkovat jen tu povinnou hexu?
Složení vakcín je prý pěkný bordel do těla miminka, ale zase na druhou stranu nechci aby dítě neonemocnělo, i když to nikdy není 100pro ochrana.

Reakce:

Russet
Extra třída :D 11627 příspěvků 19.03.18 16:11
@LLenule111 píše:
Ahoj maminky, očkovaly jste někdo proti pneumokovi? Já dávala prvorozenému synflorix, ale u druhého váhám.. Dáváte své děti očkovat jen tu povinnou hexu?
Složení vakcín je prý pěkný bordel do těla miminka, ale zase na druhou stranu nechci aby dítě neonemocnělo, i když to nikdy není 100pro ochrana.

Dala jsem Prevenar. Syn je zdravý, moc nemarodí.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 19.03.18 16:14

Prevenar :) neříkám, ze do ni budu cpat vše co je natrhu, ale ja sem PROockujici rodič, Prevenar je pro me celkem podstatný, dost duveruji naší lekarce, která mi narovinu říká, co by neockovala a naopak co ani

vjerunqa
Závislačka 3141 příspěvků 19.03.18 16:17

@LLenule111 Ahoj, ne, nedávala jsem ani jednomu z dětí. Kvůli tomu bordelu :)

Celeste97
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.03.18 16:18

Dávala jsem Synflorix, plus jsem si ještě připlácela za rotaviry :palec:

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 16:24

Dala jsem vse povinne plus synflorix…vse ok

Soňa Zacharová
Nováček 19.03.18 16:27

@LLenule111 Já jsem dávala dětem Synflorix a Rotarix

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 19.03.18 16:43

Rotarix a prevenar. Sama jsem si prošla jako batole pneumokokovým zápalem plic a byl to hnus.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 19.03.18 16:47

Davala jsem Prevenar a proti meningokokovi

šnitlík
Kecalka 124 příspěvků 19.03.18 22:41

Nic! Po přečtení rizik a následků očkování, skutečnosti, že stejně neočkuješ proti všem pneumokokům a faktu, že v ne častém případě nákazy pneumokok. virem se současným zdravotníckým systémem není problém, jsem vyhodnotila, že je pro dítě přínosnější mu neubližovat vakcínou ;-)

Příspěvek upraven 20.03.18 v 21:56

Chulimanga
Kecalka 138 příspěvků 19.03.18 22:51

Z dobrovolných jsem, na doporučení lékařky, které věřím (jinak bych k ní nechodila) dala Rotateq, Prevenar a Havrix.
Edit - vše bez reakce na očkování, reakci měla pouze na povinný Priorix

Josef44
Stálice 87 příspěvků 20.03.18 21:26
složení vakcín

Složení vakcíny musíte brát vždy v kontextu množství. Pokud nemáte dítě s poškozeným imunitním systémem můžete dát všechny státem doporučené i komerční vakciny pro děti co jsou běžně nabízeny.
Jedna z nejužitečnějších vakcin pro malé dítě jsou rotavirové nákazy. /např Rotateq nebo Rotarix. Prevenar. Další je hned chřipka. Ostatní podle toho jak se bojíte nebo spíše co si můžete nebo nemůžete dovolit. Co se týče zdravotních rizik očkování, pak pro běžné dítě je velmi nízké - ale existuje. Nicméně pokud neočkujete nesete mnohem vyšší riziko i některých nemocí se ani o riziko nejedná v praxi je to téměř jistota - například rotavirové nákazy, plané neštovice, chřipka s komplikací zánětu středního ucha. Proti tomu máte nemoci, které jsou vzácné jenže bohužel závažné - meningitidy. A nakonec ty hodně nepříjemné - žloutenka a klíšťová encefalitida. Spíše než problém rizika očkování je problém ceny vakcín

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >