Prevenar 13 a Hexavakcína

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AppleC
Povídálka 30 příspěvků 28.02.18 09:55
Prevenar 13 + Hexavakcína

Zdravím, dneska máme jít s malým na očkování (má 2 měsíce) a jsem z toho jelen. Určitě chci nechat očkovat, ale nevím, jestli je dobré dávat hexavakcínu a prevenar 13 zároveň, nebo je lepší dát tomu rozestup třeba 14dní. Máte s tím někdo zkušenosti a jaká tedy byla reakce vašich dětí? Můžu tím, že nechám očkovat zároveň malému ublížit?

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10475 příspěvků 28.02.18 09:57

Kluci mají vždy obě najednou a bez problému.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 43 inzerátů 28.02.18 09:58

Buďte v klidu, očkuje se postupně a začnou hexou, ta je povinna. U nás bez reakce na všechna očkování.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 28.02.18 10:01

@AppleC U první dcery nám dala dr první samotnou hexu a když nebyla reakce, dala k druhé hexe i první prevenar. Teď je nově u obou vakcín schéma 2+1, druhá dávka se dává až za dva měsíce, takže u druhé dcery nám to dává postupně, 1.hexa, za měsíc 1.prevanar atd.

Billi
Nadpozemská drbna 25881 příspěvků 28.02.18 10:05

Osobně bych je najednou nedala. Pokud bude reakce, tak nebudeš vědět, na co byla. Mě osobně odradilo to, že to je očkování proti tolika nemocem. 13 kmenů pneumokoka a k tomu 6 dalších nemocí. To je pro takové malé tělíčko darda.
Staršího syna jsem nechávala očkovat oddělelně a při poslední dávce mě doktorka přesvědčila, abychom to dali najednou, že to nemá cenu dělit, že už je velký a není důvod, aby měl reakci. No a poprvé měl horečku přes 40° a byl celkově úplně hotový a jen plakal. Jak to měl odděleně, tak nebyl problém.
Mladšího jsem nenechala vůbec, protože měl hnusné reakce jen na samotnou Hexu.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 28.02.18 10:06

Synovi jsme dávali obě očkování, ale chtěla jsem je rozdělit, takže měl hexu a za 2 týdny prevenar. Doktorka se divila, očkuje je dohromady.

vjerunqa
Závislačka 3146 příspěvků 28.02.18 10:09

@AppleC Ahoj, doporučila bych očkovat určitě zvlášť.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2254 příspěvků 28.02.18 10:11

Starsi dostaval oboji najednou a mival teploty, takze u mladsi jsem to nechala dat rozdelene po tech 14 dnech. Ale je zarijova, takze jsme to meli jeste podle stareho schematu 3+1. A v pohode, az po poslednim prevenaru byla par dni trochu rozhozena, plactivejsi a hur spala.

janajana_2017
Nováček 5 příspěvků 28.02.18 10:17

Ockovat dite je dvou mesicich je prilis brzy. Je to zbytecne (imunita se mu zadna stejne nevyvine) a kontraproduktivni. Imunitni system je v tomto veku prilis nezraly. Navic ockovat dvemi vakcinami, notabene kombinovanymi, je riziko, v tomto veku si jen koledujete. Znam dite, kteremu dali ve ctyrech mesicich tyto dve (plus jeste jednu) a o cca 7 hodin pozdeji ho hospitalizovali s akutnim zanetem hornich cest dychacich. V nemocnici byl tyden. Od te doby na to trpi. Byt Vami, tak ockovani posunu (alespon do pul roka, nejlepe jeste pozdeji) a ROZHODNE NEDAVAM VIC VAKCIN NAJEDNOU!

Ms.Ragdoll
Závislačka 2646 příspěvků 28.02.18 10:29

U nas pediatr dal vzdy zvlast. Minimalne s 2 tydennim rozestupem. Pry kdyby nedejboze byla reakce, tak aby vedel z ktere a taky, ze je to zbytecna zatez navic. Ale jak koukam, kazdej doktor to dela jinak. :nevim:

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 28.02.18 10:38

Já očkovala u syna zvlášť, nikdy nevíte jak konkrétní dítě zareaguje na očkování. Doktorka mi i doporučila očkovat zvlášť, přeci jen to očkování je docela záhul a je dobré dát dítěti čas na zotavenou. Jinak syn měl jako reakci jen zvýšenou teplotu, což je dobře, protože když není žádná reakce může to znamenat že se očkování nedočkalo odezvy imunitního systému (info od naší doktorky).

cverunka
Závislačka 2610 příspěvků 28.02.18 10:42

Já bych Prevenar nedala už vůbec. Dala jsem ho starší a byl naprosto k ničemu. Neustále měla záněty ucha a pneumokoka v nose :nevim:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 28.02.18 10:54

Měli jsme dohromady a naprosto bez reakce ;)

berua13
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 28.02.18 11:11

U nás mi dal pediatr vybrat jestli naráz nebo zvlášt. Prý pokud je dítě zdravé a prospívá klidně očkuje najednou. Ale když jsem chtěla zvlášť nebyl problém.
Obě očkování bez reakce.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 28.02.18 11:19

Proc tak brzy? Jinak - za mne rozdelene.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >