Nepovedené očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ewinkazakr
Kecalka 189 příspěvků 25.01.18 15:15
Nepovedené očkování

Milé maminky, nic podobného jsem nenašla, tak se zeptám tady.. naše stará doktorka dostala lepší pracovní místo a místo ní nastoupila nová, tento týden jsem tam byli poprvé na prohlídku v roce a půl a na očkování Priorix, posouvala jsem to až do toho roku a půl, kdy je to podle nové vyhlášky povinné. No a doktorka nic moc, ale hlavně sestra katastrofa. Malého naočkovala naprosto příšerně, vakcína kapala bokem. Měla jsem ho držet na klíně, přidržovat ručičku, píchala hodně do předloktí a přesto ho pichla tak nešikovně, že ta vakcína prostě kapala mimo jeho ruku až na moji ruku. Samozřejmě, že jsem ji to hned řekla a odpověděla mi, že to kape vždycky a že to nevadí. U staré sestry se mi to nikdy nestalo, ani u dcery, ani u syna. A teď vlastně teda nevím, jestli je syn vůbec naočkovány a jak moc. Když mi tu ruku začala utírat( cítila jsem to jen hřbetu ruky) ale ona mi to utirala až od loktu. Syn má mít druhou dávku až v pěti letech, sestra to bere, že je naočkovány. Zatím je naštěstí úplně bez reakce a na ruce má jen nepatrnou červenou pidi tečku. Tak nad tím musím pořád přemýšlet. Spíše mě zajímá, jaká bude jeho celoživotní ochrana proti těm spalničkám, zarděnkám a příušnicím, když vlastně dostane plnohodnotnou dávku až v těch pěti letech, protože nevím, jestli mám tohle brát, že je naočkovány nebo ne… Nerada bych aby to třeba v dospělosti chytil. Ale budu doufat, že ne. Doktorku nejspíš změníme, chci ještě letos doockovat poslední dávku bexsera a taky vlastně nevím kdy, doktorka mi řekla, že se domluvíme a sestra, že prý ta třetí dávka být nemusí, že stačí dvě a mám si to pohlídat sama, že oni nepovinné očkování nehlídají. Díky za přečtení :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31214 příspěvků 25.01.18 15:22

@Ewinkazakr zjisti si něco o očkování. Stejně, pokud se v dospělosti nebude nechávat očkovat, tak to může chytit. Po očkování proti těmto nemocem nevzniká doživotní imunita ;)

Jinak doktorku bych s tímto přístupem změnila.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 25.01.18 15:23

Uf. Nemáš zač - přečetla jsem a zírám. Bohužel neporadím. A souhlas - k téhle doktorce už nechodit ani s rýmečkou. :pocitac:

hehehe
Extra třída :D 11515 příspěvků 25.01.18 15:24

@Ewinkazakr
Ochrana není celoživotní, je to spíš jen pár let…
Já tomu moc nerozumím, jak jako vakcína kapala bokem? 8o

Ewinkazakr
Kecalka 189 příspěvků 25.01.18 15:28

To vím, že není celoživotní, ale nějakou dobu by účinkovat mela, nebo ne? A v dětství jakoby jedna a jedna necelá dávka stačí? Když tu plnohodnotnou dostane až v pěti letech? @lucenka

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 25.01.18 15:28

Jestli řekla lékařka, že je to ok, tak je to ok. Pochybuji, že by to cíleně lila vedle. A asi tě ani neupozornila, že po tomhle očku bývají reakce až mnohem déle.

Ewinkazakr
Kecalka 189 příspěvků 25.01.18 15:30

@hehehe ona to očkování celkově pichla blbě a píchala mu to v předklonu ruky, takže to kapalo z ručky i ven, nevím jak to lépe popsat

bublinek
Závislačka 4892 příspěvků 25.01.18 15:30

Je to divná aplikace, ale ona to píchá sestra?
U nás se taky měnily dr. a obě (stará i nová) to píchaly dr. Sestra „jen“ připravila a asistovala - držela a bavila dítko.

Ewinkazakr
Kecalka 189 příspěvků 25.01.18 15:32

@Hadumi sestra má ordinaci za dveřmi, takže doktorka u očkování vůbec nebyla a ani jsem s ní potom už nemluvila, měla tam už dalšího pacienta

Ewinkazakr
Kecalka 189 příspěvků 25.01.18 15:34

@bublinek ano, jenom sestra a doktorka u toho ani není. Ale bylo to u nás tak i u minulé doktorky, akorát ta setra byla zkušenější a očkovala vždycky perfektně

hehehe
Extra třída :D 11515 příspěvků 25.01.18 15:36
@Ewinkazakr píše:
@Hadumi sestra má ordinaci za dveřmi, takže doktorka u očkování vůbec nebyla a ani jsem s ní potom už nemluvila, měla tam už dalšího pacienta

To je tedy hodně zvláštní!
Každopádně teď už s tím nic neuděláš… Zkus si o doktorce najít nějaké reference.

Ewinkazakr
Kecalka 189 příspěvků 25.01.18 15:39

@hehehe koukala jsem a je tam pouze jedna, jsme menší město. Ale někdo tam píše, že sestra katastrofa a doktorka nemastna, neslana, tak asi nejsem sama nespokojena

Ewinkazakr
Kecalka 189 příspěvků 25.01.18 15:46

Budu doufat, že mu ta dávka v pěti letech bude stačit :nevim: jinak vím, že reakce by měla byt až za deset dnu, ale i to místo vpichu vypadá jinak než vždycky, je to úplně nepatrné, malinkatá červená tečka, zatím po každém očku to měl takove že trošičku tvrdé, ale to se mi možná zda, je to jakoby se jen pichl, jestli mi rozumíte

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 25.01.18 15:49

@Ewinkazakr
Změň co nejdřív doktorku, za nějakou s dobrými referencemi, a té se zeptej na názor. V nejhorším může udělat i test na protilátky. ;)

Ewinkazakr
Kecalka 189 příspěvků 25.01.18 15:55

@Vlaďka 83 děkuji, tak to přesně udělám :kytka: Moc tu na výběr nemáme, ale určitě bude někdo lepší :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama