tamiflu v těhotenství

sousa
29.12.09 18:27

tamiflu v těhotenství

Ahoj holky,prosím o radu,jsem v 16tt a skolila mě chřipka,jsem bez teplot,přesto mi lékař dal k užívání Tamiflu. Nemáte s tím někdo zkušenosti? bojím se předevšm o vliv na miminko. děkuji Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18285
29.12.09 18:35

Ahoj,ja ti teda moc neporadim,jen me prekvapuje,ze ti to napsal,kdyz nemas horecky a neni to teda asi „zas tak hrozny“ nebo je?Ja bych to snad asi nebrala nebo bych se hodne rozmyslela,jestli je to nutny,spousta lidi ma chripku dost hnusnou a bez Tamiflu prezije :nevim:
Asi bych si zavolala na gyndu,kdyz bych se rozhodla brat to..preju moc zdravi co nejdrive!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
29.12.09 18:40

Podle MUDr. Kouckého (porodník u Apolináře) by po prvním trimestru neměla vadit ani chřipka, ani Tamiflu. Neboj, doktor by ti to nepředepsal, kdyby to vadilo. Přeju rychlé uzdravení a ať vše dopadne tak, jak má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
29.12.09 18:42

ahoj, já teda nevím,ale všude říkaj, že příznakem chřipky je vysoká teplota…a že preventivně ti tamiflu nepomůže…
Když prasečí chřipka vypukla byla jsem v 1/2 těhu a samo jsem chtěla vědět co by bylo se mnou kdyby…a v příbalovém letáku toho druhého léku (velmi podobného tamiflu) jsem se dočetla, že ho těhotným doporučují pouze v případě, že benefit léčby po podání je vyšší než riziko nemoci…já osobně bych ho nejedla ani jiné léky. Až když bych dostala horečku tak bych si dala paralen…

ALE rozhodnutí je na tobě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sousa
29.12.09 18:46

Lékař se bál hlavně těch teplot,mám 7 leté dvojčata a ti před 14 dny měli oba 40horečky, manžel minulý týden přes 38 a záměrně ležel týden mimo domov,abych to nestala,ale i tak se chřipka nenechala dlouho prosit a našla si mě. Na gyndu jsem samozřejmě taky volala a ptala se na to,tam mi řekl,že se nemusím vůbec bát a vzít si to. Rychle se mi uleví,ale dýl musím ležet abych byla o to víc fit. Ale i tam,znáte to,na mimi se těšíme hrozně moc a tak se člověku hodí lecos v hlavě. Mimo to jsem celé tři první měsíce jen ležela a zvracela,ted mi bylo týden dobře a znovu ležím s chřipkou :( optimismus mě pomalu začal opouštět :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama