Tampon proteče šíleně rychle

Anonymní
4.5.21 11:07

Tampon proteče šíleně rychle

Mám takový problém co se týče tamponu…Začala jsem je používat vlastně před týdnem během poslední ms, a to konkrétně velikost normal (zkusila jsem i velikost mini), ale pokaždé mi tampon protekl max. po hodině a půl, někdy i po půl hodině a to i pátý den ms… Něco mi na tom přijde zvláštní, protože nemám silnou menstruaci a takhle čtvrtý nebo pátý den mám jednu vložku třeba tři hodiny, takže moc nerozumím…Mám pocit, že si možná tampon vkládám nějak špatně, ale nevím kde je chyba…Nedělá mi to problém, necítím ho v sobě ani nic podobného. Jsem panna, možná to s tím nějak souvisí. Děkuju za všechny odpovědi a rady :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1903
4.5.21 11:10

Napadá mě jen, že by nebyl dostatečně hluboko. Cítíš se příjemně, netlačí tě někde? Já třeba, když jsem byla panna, tak jsem vůbec tampony používat nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 11:21

@zuza92 Právě že s tímto problém nemám…Když ho zavádím, někdy mě to trochu tlačí, ale vždy ho zvládnu v pohodě zavést a pak už je to úplně v pohodě, necítím ho a všechno je tak jak má být…Ale potom třeba po hodině už mi normálně proteče (nosím společně s ním zatím pro jistotu i vložku), vytáhnout jde bez problému, ale většinou ještě není úplně nasákly…Je na něm vlastně jen trocha krve, ale přijde mi divné, že by jako ta krev nějak ten tampon obešla a vytekla ven…? Vůbec tomu nerozumím :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
13830
4.5.21 11:23

A jaké tampony používáš, značku? Ono ne všechny jsou kvalitní a taky mi to některé dělají. Já jsem nejvíce spokojená s Kotex a OB, ty jsou fakt super a neprotékají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
4.5.21 11:27

Já začala mít problémy s tampony po porodu :nevim: asi se něco změnilo. Mám pocit, že ve mě nedrží, leze ven, musím měnit po každém močení. Začala jsem používat kalíšek a je to nejlepší volba mého života :srdce: nechápu, že jsem k němu dřív byla skeptická.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17241
4.5.21 11:27

Jakou značku máš? Tohle mi dělali tuším Ria. Úplně k ničemu, nejlepší za mne ob

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21527
4.5.21 11:48

Značka? A není malý? Některé se dělají i hodně úzké, ze ti muze protect kolem. A je úplně jakoby precucany když ho vyndas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
4.5.21 11:50

Možná to bude tím, že máš při menstruaci čípek nízko a tampon zavedeš vedle něj - viz obrázek. Pak může protékat, i když krve není moc. Neuvažovala jsi o vyzkoušení kalíšku? Ten se dá nasadit přímo na čípek a problém je pak vyřešen :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3955
4.5.21 12:03

Jo, vypadá to, že spíš obteče než proteče. Zkusila bych změnit značku a/nebo velikost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 12:29

@Petula306 zkusila jsem nějaké obačejné z dm, ale i OB, obojí to samé. Velikost mám normal, takže malý by být neměl…A když ho vyndám tak je nacucaný, ale ne nějak moc

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 12:31

@vedma007 Jsem ještě panna, takže kalíšek zatím moc nepřipadá v úvahu…Co dělám u nasazení tamponu špatně, dá se zavést nějak lépe, aby nebyl přímo vedle čípku?

• Citovat
  • Nahlásit
24367
4.5.21 15:36

Než si ho zavedes, měla bys povytahnout provázek a případně ho i částečně „rozevřít“ prstem - strč prst do místa, kde vyčuhuje provázek a tampon tím trochu uvolníš, rozšíříš a i pak líp saje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24367
4.5.21 15:36
@Anonymní píše:
@vedma007 Jsem ještě panna, takže kalíšek zatím moc nepřipadá v úvahu…Co dělám u nasazení tamponu špatně, dá se zavést nějak lépe, aby nebyl přímo vedle čípku?

Zkus ho nedat tak hluboko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat