Žádost na stěry u gynekologa

Anonymní
3.5.21 18:41

žádost na stěry u gynekologa

Ahoj, dělá vám gynekolog, když tam přijdete s nějakým výtokem stěry? Nebo jen střílí od oka a řekne zkusíme tuhle mastičku a když nezabere, tak dá jinou a vlastně neví, co léčí.. Mám pořád problémy s kvasinkama a nevím, jak se jich zbavit, vše je již vyzkoušené, ale stěry mi popravdě nikdy nedělal.. Můžu si o ně požádat sama? Volně prodejné antimykotika vám zabrala? Já měla macmiror, polygynax, clotrimazol, canesten.. a stále nic..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2834
3.5.21 18:43

Pokud mám problém tak dělá stěr vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
3.5.21 20:30

Nemám osobní zkušenost, ale na kvasinky prý zabírá omezit cukry ve stravě, tak můžeš taky vyzkoušet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
3.5.21 21:06

Já jsem byla registrovaná postupně u 3 gynekologů. Když jsem měla potíže, ten první mi odmítal provádět stěry a doporučil mi vždy jen mast na kvasinky. Krátce nato jsem přešla jinam, kde mi na základě stěru řekli, že žádné kvasinky nemám (nejím vůbec cukr), měla jsem bakterie a bylo třeba užívat antibiotika podle citlivosti. Takže ten stěr je pro zjištění příčiny opravdu nutný. Myslím, že s potížemi je na něj určitě nárok. Druhá věc ale je, že ona ta antibiotika a ty masti na kvasinky málokomu trvale pomohou. Pomohlo mi až posílit imunitu, zvolnit tempo, víc spát, hodně jsem užívala laktobacily, pila bylinky. Byl to běh na dlouhou trať, ne v řádu měsíců, ale v řádu let. Tak jsem to měla já. Teď mám gynekologa, který stěry nerad provádí, ale já jsem vlastně ráda. Protože stěr a následná léčba mi nikdy trvale nepomohly… Ale já neměla žádné akutní potíže s horečkami, spíše potíže chronického rázu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 21:25

@Minze Dobrý den, ano. Já to řeším již druhým rokem a je to dost šílené na psychiku. Já to mám spíš také chronické, neustálé výtoky, potíže s močovým měchýřem. Většina doktorů jen od oka střílí, praktik, gynekolog. Je jim vše jedno, když se to netýká jich. Já jím chlorellu, renol, drags imune, probiotika, kaprylovou kyselinu, hlívu, mažu se tea tree oilem, piji kočičí dráp, lapacho, kopřivu, lichořeřišnici, jím celkově hodně zelených potravin. Nejím cukry (čokolády, zmrzliny, zákusky, sladké vody), pečivo vyřadit opravdu nedokážu. A spíš mi přijde, že se to jen zhoršuje s každou další mastí/pilulkou. Dřív jsem byla v pořádku, začalo to až mým prvním partnerem. Oba se společně léčíme na kvasinky. Bez výsledku. Můžu se prosím zeptat, co jste používala za bylinkové čaje a preparáty, pokud Vám to nevadí. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
93
3.5.21 21:51

Já měla potíže 3 roky (bakterie gynekologicky a k tomu bez ustání bakterie v močových cestách). Vůbec nevím, co nakonec pomohlo. 3 roky jsem zkoušela jedno přes druhé, radila jsem se s gynekology i urology. Na močové cesty lichořeřišnici, byliny (kopřivu, brusinky, pak různé ženské bylinky), laktobacily jsem polykala a zároveň zaváděla, připadalo mi, že je to k ničemu. Hlívu, rakytník, taky jsem zkoušela černý kmín. Taky bakteriální lyzáty Urivax i Urovac). Potíže jsem měla i během těhotenství, brala jsem kvůli tomu pořád antibiotika. A v listopadu minulého roku jako když utne a od té chvíle jsem neměla zánět. Mám trochu pocit, že mi pomohlo nějak to těhotenství. Jako kdyby se díky hormonům nějak změnila (posílila) slizniční imunita. Ale může to být jen můj dojem. Skutečně nevím, co mi pomohlo… Možná podtrhnu jednu věc: Blokurima. Sice už nemám potíže, ale tu jsem zkoušela jako poslední (ani jsem jí nevěřila) a brzy poté moje potíže zmizely. Pro jistotu ji beru dál preventivně. Jiné značky D-manózy bez úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 22:01

@Minze To asi bude těhotenstvím, to prý dost pomáhá s úpravou hormonů. No, to si ještě budu muset počkat. Ale uklidnilo mě, že se to dá řešit i během těhotenství. Ještě začínám s meditací a zvolněním. Děkuju, blokurimu vyzkouším :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 06:03

Velmi dobře znám, dostal mě z toho wobenzym. Přestala jsem si cokoli zavádět, a nechat to samo srovnat. A je klid. Když začnu maličko cítit svědění kapnu na kalhotky kapku tee tree oil. Ale za mě prostě ten wobenzym 👍

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 23:35

Já wobenzym zkoušela, ale asi jen dva měsíce a brala jsem 4-6 tabletek denně. Tak nevím, jestli musím delší dobu nebo toho brát více.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 05:57
@Anonymní píše:
Já wobenzym zkoušela, ale asi jen dva měsíce a brala jsem 4-6 tabletek denně. Tak nevím, jestli musím delší dobu nebo toho brát více.

První měsíc jsem brala 3× denně 5 tablet. Teď beru 3×3 tablety.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat