Táta a psí zažívací potíže

13.5.20 23:46

Táta a psí zažívací potíže

Ahoj, to jsem už zase (bohužel) já. Už delší dobu jsem z otce a hlavně jeho přístupu ke psům docela na nervy, ale tohle byla ta pověstná poslední kapka. Včera dal holkám dojist zbytky guláše. Než jsem se o tom dozvěděla, bylo to snězené. S tátou jsme to řešili nejmíň stokrát, ze jim nic z lidského jídla dávat nemá. Přešla jsem to radši s tím že už se nedá nic dělat… Bohužel následky byly takové, že ráno byl podě*aný komplet cely pokoj. Mám koberec. No co se dalo dělat, vzala jsem kartáč a čisticí prostředek a jala jsem se to uklízet. U toho mě chytil otec a začal se vyptávat, co se stalo. Řekla jsem mu prostě že psiska se v noci vyprazdnila v pokoji a čekala jsem že mu to dojde. Nedošlo vynadal mi že jsem je nenaucila čistotě (vím na 100 procent, že vědí že doma se potřeba nedělá a že se podle toho chovají - když jim nic není). Tak povídám ze by to nemuselo být kdyby jim nezkrmoval guláš. On že je to pamlsek. Já: tak vidíš jak to dopadá… a tak to šlo ještě nějakou dobu. Nakonec - to mě dorazilo - mi začal vyčítat že jsem jim měla aspoň pořádně vynadat. A za co jako? Že můj otec je… (radši nic, proste ze nepochopil do dneska, ze psovi zbytky od jídla nepatří?). To přeci holek vina není a každý kdo má rozum tak mu to dojde. Radši se přestanu rozčilovat. Já proste potrebuju jen se vypsat a nějakou radu jak přežít soužití s někým takovým, kdo se absolutně neumí ke zvířatům chovat - viz moje minula diskuze. Holky mám moc ráda a toto mě rozpaluje doběla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19
14.5.20 00:00

Něco podobného jsem zažila, babička si takhle naučila chodit psa na snídani, bylo to jak kdy, někdy chleba s máslem, bábovka, zbytek od včerejšího oběda…pes pak celej den jen ležel, párkrát se pos…nemělo cenu se s ní hádat, nikdy to nepomohlo, i když byl pes obézní a nemocnej. Nicméně dřív bylo hodně lidí zvyklejch krmit psy zbytkama :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34673
14.5.20 00:04

@milujubalet1903
Ten kartáč by dostal otec a byl by to on, kdo by ohýbal hřbet. Třeba by příště tak pitomý nápad neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
14.5.20 00:22

Jako já zas chápu, že to tatík nemůže pochopit, co pamatuju, tak u nás v rodině se po generace psi krmili tím, co bylo - i gulášem (ne každý den, přecijen je tam to koření a hodně soli), ale nikdy se nic nedělo. :nevim: Ale zas je fakt, že když je to cizí pes, tak se vždycky ptám, jestli může něco dostat, když loudí - hodně pejsků má granulemi rozhozené zažívání, tak tam to je pak špatné… Ale je to volba majitele. Upřímně, mně tedy třeba taky přijde normálnější dát psovi lidské jídlo (nekořeněné) - přecijen po staletí sdílel obydlí i stravu s člověkem - než mu cpát třeba ty granule nebo psí konzervy (což jsou jen průmyslově vyráběné zbytky)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.20 00:24

@Aaaan no právě, jenže ja se tolik snažím aby měly kvalitní stravu. Granule Acana, jako pamlsky BIO sušené maso… sice dražší ale co by člověk pro ne neudělal. Jinak samozřejmě psa si ke stolu vůbec neučim, nějaké vylizovani talířů, zebrani apod neexistuje (ani je to prakticky nenapadlo, až teď v karantene je to naši naučili). A ano, dřív se psi zbytkama krmili, ale toto jsou mí psi, táta to ví a měl by to respektovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.20 00:34

@listento samo ze nejlepší by bylo krmit průmyslově nezpracovanou potravu, tedy maso, syrovou zeleninu, rýži vařenou atd. U toho kořenibych teda byla striktní. Ale bohužel na vyvářeni nemám kapacity, tak dávám alespoň kvalitní granule od prověřené značky. Občas dostanou kost nebo syrové maso ve střídmem množství. Zeleninu maj rady moc - takže si dovolím tvrdit ze nemám takové ty granulove psy kterým všechno jiné vadí. I kdyby jim blbě nebylo tak jde o princip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.20 00:43
@Russet píše:
@milujubalet1903
Ten kartáč by dostal otec a byl by to on, kdo by ohýbal hřbet. Třeba by příště tak pitomý nápad neměl.

Taky jsem měla sto chuti mu říct ať si to vydrhne když je natvrdlej. Jenze moji psi - moje zodpovědnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
14.5.20 01:04

Někteří lidi prostě nepochopí, že někdo nemá rád, když se jeho psi krmí lidským jídlem. My naše psy krmime syrovým masem nebo jim vařím jejich jídlo, ale náš taťka(manžel) jim taky dává cokoli od stolu a to pokaždé když jí. Dříve jsem se rozčilovala, teď už to neřeším a psi si na tuto stravu zvykli a nemají žádné potíže. Naše dvě původní fenky se dožily 16 let. A celý život byly zdravé. Teď máme dva nové a když jsme si toho prvního přivezli z útulku, měl také po lidském jídle problémy. Stejně mu chlap dával, stejně jako holkám. Prý, že si zvykne, že má zničený žaludek z těch granulí a fakt jo, teď ať sežere co sežere nic mu to neudělá. Dostávají svoje jídlo, pak mají neustále v misce granule, ty ale vůbec nežerou no a ještě od stolu. Proto jim dávám trochu menší jejich porce, aby nebyli tlustí a nemáme žádný problém. Ale je pravda, že mi moc nekořeníme. Ono co tak slyším, tak je ty psy lepší naučit i na to lidské, pak je to nerozhází. Kamarádka má psa jen na granulích a cokoli sní jiného, má hned průjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.20 01:23

@Katchulina me neslo primarne o ten prujem ale hlavne o to, ze neni schopen to respektovat. Chapu ze pes si zvykne, ale zdrave to pro neho neni. tata soli a koreni dost. Krom toho proc by mel pes vubec dostavat od stolu, popr. žebrat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6481
14.5.20 05:16

@milujubalet1903 měla bys najít kompromis, pes nemůže být jen na granulích. Je to jak u člověka, platí stejné " neexistuje nezdravá potravina, jen nezdravé množství". Moc to hrotíš a nedivím se, že se HOLKY pos… :roll: Ono teda už to, že psům říkáš holky, je dost nezdravé. Holky jsou mé dcery, psům říkáme jménem ( máme 2). Chování tvého otce je věc jiná, ale možná je mi trichu bližší než ta tvoje urputná striktnost. Ale respektovat by tě měl, o tom žádná. Zas na druhou stranu je lepší, že ti to přizná, než aby jim dopřával potají.
BTW. Máš partnera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3519
14.5.20 06:49

Ono je to jak psa zvykáš. Pokud je jen na granulích, tak mu nemůžeš dát nic jiného, jinak to odnese průjmem nebo zvracením. Máme velkého psa 11 let a je to naše popelnice. Fakt jí zbytky snad všeho, jen mu to přimíchám do granulí. Jí kosti všeho druhu a nikdy mu nic nebylo. Soused má stejného 5letého, jen na granulích a když jsem mu jednou, po domluvě se sousedem, dala sušené ucho, tak to odnesl strašnými zažívacími potížemi a následnou veterinou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4737
14.5.20 07:08

Ti psi nemají rozhozené zažívání z guláše, ale z té diety na granulích. Pak nemůžou sníst nic jinýho, protože to už nejsou schopni strávit. Otec by to měl respektovat, ale chápu, že s tím nesouhlasí. Pak stačí, aby někde venku sežrali něco u koše a můžeš jet na veterinu. Přitom normální pes by se s tím popral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37392
14.5.20 07:13

Neznám tě. Tak se optam, proč bydlíš doma? Psi jsou tvoji? Koupila sis je, zivis je, tedy vydelavas? Tak s otcem nežij a je hotovo.
A dřív se psi běžně krmili zbytky, a potíže z toho fakt neměli. Jednoduše, za komunistů jsi nikde nekoupila granule nebo konzervy pro psy, a kupovat jim maso si nikdo nedovolil, to by byli sakra drazí mazlici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37392
14.5.20 07:16
@Russet píše:
@milujubalet1903
Ten kartáč by dostal otec a byl by to on, kdo by ohýbal hřbet. Třeba by příště tak pitomý nápad neměl.

A to bys ho sjela, protože ve svém bytě ti nakrmil tvoje osy? Odvážná školačka. On by ti taky mohl říci, ať si své psy sbalis a jdeš si je chovat do svého bytu. Takže bys hezký ohnula hřbet a odešla ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6215
14.5.20 07:17
@Kockazvysocan píše:
@milujubalet1903 měla bys najít kompromis, pes nemůže být jen na granulích. Je to jak u člověka, platí stejné " neexistuje nezdravá potravina, jen nezdravé množství". Moc to hrotíš a nedivím se, že se HOLKY pos… :roll: Ono teda už to, že psům říkáš holky, je dost nezdravé. Holky jsou mé dcery, psům říkáme jménem ( máme 2). Chování tvého otce je věc jiná, ale možná je mi trichu bližší než ta tvoje urputná striktnost. Ale respektovat by tě měl, o tom žádná. Zas na druhou stranu je lepší, že ti to přizná, než aby jim dopřával potají.
BTW. Máš partnera?

Presne!
Holky teda rikam z legrace fenkam take :)
Ale podle me je to loby vyrobcu, zvykat psa pouze na granule. Nerikam jim davat presolene jidlo jako denne, neni to idealni, ale pokud se uz stalo, psi by to meli zvladnout, pokud nesezrali haldy.
Ja jim tedy davam treba zbytky kurete, slachy apod.Nebo krajim zeleninu, tak dostanou, prosze maji i jine jidlo nez granule.
Jen mi je divne, fenky neknucely, ze chteji jit se vencit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat