Tažná tyč Trail Gator

7277
3.5.10 13:22

Tažná tyč Trail Gator

Dobrý den, chtěli bychom pořídit tuto tyč za kolo, abychom mohli syna vozit. Máme pouze jednu cyklosedačku, ve které bude jezdit dcera a pro syna bychom chtěli tyč. Jsou mu 3 roky, měří 109 cm a umí jezdit na kole bez koleček. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s touto tyčí. Na jak velké dětské kolo se dá připevnit. Syn má kolo vel 12, takže si myslím, že budeme muset koupit větší. Takže budu ráda za jakékoliv postřehy, rady a připomínky. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12071
3.5.10 13:36

Šamotko, to je malý fakt šikula!
Vzhledem k výšce bych šla klidně do 16, ale vyzkoušejte určitě s ním. Připevnit se jinak myslím dá i 12, ale nejsem si už jistá, my měli jako první připojenou 14 (hybridní staré kolo :wink: ).

S tyčí máme bezva zkušenosti, teď, když je třeba - ale jen minimálně, už šlape sám i do kopců - tahám já, manža má za sebou vozík s prťaty :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
3.5.10 13:38

akorát mě napadá, vzhledem k tomu, že malému jsou teprv tři, že by měl kvůli bezpečnosti fakt poslouchat. Což za moje děti můžu říct, že ve třech neposlouchali vůbec, ale u vás je to jistě jinak :wink: Oproti sedačce je kolo za tyčí určitě větší riziko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
3.5.10 13:41

samanko-mame zkusenosti ty nejlepsi :wink: .
Syn jezdil od tri let na tyci s „12“ na kratsi cesty(tedy treba na dve tri hodky),kdyz jsme jeli na cely den,jel jeste v sedacce.Jezdime hodne.
Ale myslim,ze s mladsi taky nebudete jeste jezdit 50km,ale spis min,ze..
Tyc vyuzivame do ted(v lete mu bude 6),ale samo,ze jezdi uz hodne sam,spis kdyz uz nemuze nebo jedem opravdu dlouhou trasu.
(ja teda ted z duvodu teho nejezdim,ale uz se tesim na pristi rok,jak zas vyrazime vsichni)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
3.5.10 14:18

Eliško,
Daník je dítě do pohybu a vzledem k tomu, že je i velkej, tak prostě spoustu dovedností zvládá dřív. Odrážedlo jsme kupovali zrovna to větší, pak měl tříkolku s vodící tyčí na které se naučil šlapat taky docela brzo, pak odrážecí kolo, které má hrozně rád. No a loni, když mu byli 2,5 roku jsem ho posadila na zkoušku na větší kolo a on mi normálně ujel. 8-o Ale je to i díky tomu, jak je velikej, třeba oblečení mu kupuju 116 a více, což je na 5-6 roků.
No a o poslouchání mi ani nemluv. Prostě párkrát vyjedeme společně, aby jsme ho ukočírovali. Ale já myslím, že se mu to bude líbit. Ono pomalu jiná možnost není, jak celá rodinka vyjet na kolo.
A taky jsem zvědavá, jak si ty pr%tata rozdělíme. Teď je sedačka na manži kole, tak třeba já v rámci odtučňovací kůry vfasuju tu tyč s Daníkem. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
3.5.10 14:21
Any píše:
samanko-mame zkusenosti ty nejlepsi :wink: .
Syn jezdil od tri let na tyci s „12“ na kratsi cesty(tedy treba na dve tri hodky),kdyz jsme jeli na cely den,jel jeste v sedacce.Jezdime hodne.
Ale myslim,ze s mladsi taky nebudete jeste jezdit 50km,ale spis min,ze..
Tyc vyuzivame do ted(v lete mu bude 6),ale samo,ze jezdi uz hodne sam,spis kdyz uz nemuze nebo jedem opravdu dlouhou trasu.
(ja teda ted z duvodu teho nejezdim,ale uz se tesim na pristi rok,jak zas vyrazime vsichni)
Any, plánujeme ježdění spíš na kratší tratě. Prostě odpoledne na výlet, k dědovi, aby jsme nemuseli autem a tak. Nejsme tak zdatní cyklisty, teda už nejsme. :lol: Hlavně se mi u té tyče líbí, že ji využijeme i na druhé dítko. Věřím, že Daník bude zdatný cyklista, on sportuje rád.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
3.5.10 14:34

šamotko já neporadím, na jak velké kolo se dá tyč připojit, ale když jsme vybírali tyč my, tak jsme pořídili tuto . Doufám, že to není reklama :oops: , jen se nám líbilo to, že je jednak stabilnější, namontuješ do toho kola všechny - včetně těch úplně nejmenších, když dítko budeš chtít odpojit, tak si to udělátko sklopíš, připneš na kolo a jedete každý sám a naopak a nikde to nezavazí, nebrání to upnutí cyklosedačky a co mi přišlo nejlepší, tak to přední kolo dětského kola je téměř nad zemí, takže nevisí tak moc v luftě. Ta cena je pravda někde jinde, ale myslím, že je to sranda víc, jak na dvě sezony … obzvlášť pokud na kolech jezdíte hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
3.5.10 15:04

Máme a spokojenost. :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerbi
11.5.10 22:10

Velikost kola

My pouzivama taznou tyc pro dvojcata. Trailgator v nas nebudil duveru a manzelka neni uplne kovana cyklistka a tazeni tyce se bala, takze jsme zkonstruovali a zacali vyrabet vlastni tyce a taham deti sam misto voziku, ale vyrabime i jednotyce. Pokud mate zajem, info a adresu stranek poslu mailem at tu nedelam neplacenou reklamu :o)
Obecne je pro tazeni na tyci lepsi vetsi kolo, my doporucujeme 16". Duvody: 16" kolo odpovida zhruba diteti 3let veku a 1m vzrustu, dite uz ma dost fyzickych i mentalnich predpokladu pro jizdu v zavesu. V kombinaci s trail gatorem je vetsi kolo mene zaklonene dozadu. Dite tak nesedi tolik do kopce jako s 12" kolem. (My delame tyce bez zaklonu) Vetsi kolo ma lepsi prevody, takze dite lepe stiha. Pro vas je rychlost treba 15km normalni ale dite s 12" kolem uz musi slapat dost rychle aby jeste zabiralo a neslapalo naprazdno. A vetsi kolo ma hlavne vetsi prujezdnost „terenem!. A to se tyka i silnice. Treba nektere pricne prahy nezvladne ani 16“ kolo bez toho aby skrtlo pedaly o prah, stejna situace je i pri naklopeni v zatacce. Nase deti se naucili do zatacek a na prekazkach srovnat pedaly podle mne, takze neskrtaji, ale v lese obcas nejaky koren trefime.
Pro uplnost, na trhu krome nasi tyce pro dvojcata , Trail Gatoru a Follow Me existuji jeste zavesna kola. Maji upravene prevody, jsou vhodne i na dlouhe rodine vylety, ale jsou jednoucelove a neumi vyuzit stavajici detske kolo co uz mate doma. Ale jinak jsou take dobrou volbou hlavne pro naruzive cykloturisty.

• Nahlásit
  • Citovat
flodu
24.11.10 18:35

Tyč pro dvojčata

Zaujalo mne Vaše řešení tažné tyče pro dvojčata.Chtěl bych si takovou vyrobit taky, jen bych potřeboval podrobnější foto,nebo nákres. Pokud by to nešlo, tak mi pošlete foto Vašich výrobků /tažných tyčí/ i s ceníkem. Děkuji za odpověď. flodu

• Nahlásit
  • Citovat
3
6.12.10 20:29

to Flodu > na tyc pro dvojcata mame registrovany uzitny vzor, takze jeji kopirovani neni legalni a z toho duvodu vyrobni dokumentaci ani neposkytujeme. Ale vyroba tyci pro dvojcata nas nezivi, je to jen konicek, takze pokud se chcete nasi tyci inspirovat a vyrobit si podobne zarizeni pro vlastni potrebu, je na nasich strankach ke stazeni navod k pouziti, detailni fotografie konstrukce, video s montazi tyce pred jizdou i ukazky jizdy. Najdete nas snadno ve vyhledavaci, pokud zadate „tazna tyc pro dvojcata“ nebo primo na adrese www.domado.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama