Těhotenství a práce - poraďte

Anonymní
18.7.15 11:38

Těhotenství a práce..poradte

Ahoj holky mám dotaz.. našla jsem na těhu testu dvě čárky a měla bych být cca v 5 týdnu..ještě to nemám potvrzené jdu až přístí týden..ale k věci..řeším jak a co bude dál v práci..vůbec nevím jak to oznámit ředitelce, v práci jsem rok a půl smlouvu mám na neurčito, ale jsem upsaná na 5 let že tam musím zůstat páč mi platila kurz k mé práci..chci se tedy zeptat to nijak neomezuje to abych byla těhotná a šla na MD ne? ve smlouvě je psané akorát že se mi MD do toho nezapočítá tak s tím počítám.. ale jde mi o to nemuže mě ředitelka vyhodit že ne? když má smlouvu na neurčito? Za druhé řeším a mám nervy z toho jak to řeknu kolegyním, jsme ženský kolektiv a hrozná drbárna:( a už ted vím že některé budou remcat.. je nás málo a pokaždý se někdo potřebuje a když někdo vypadne onemocní atd.je to hrozný problém.. mám z toho nervy jak to oznámím..za třetí je mi 21 let a už vidím že budou mít řeči že jsem mladá atd..ale oni asi zapoměli že měli deti v cca 18letech..já mám byt, manžela a zázemí vše máme…tk proč ne..miminko chceme moc..holky prosím poradtě jak to ředitelce oznámit?:( jsem z toho na nervy fákt..díky moc :mavam:..jo a ještě dělám u dětí..jsoou pořád nemocné,,ted jsme měli neštovice..a hlaně dělám vany a jsem třeba pul hodky ohnutá u vany a držím novorozence..hodně se mi motí hlava..nevím jak o budu moct delat..hlavne kdyz jsem jedina kdo to v práci dela..tak se bojim co reditelka bude rikat:(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4396
18.7.15 11:43

Však to zatím nemusíš nikomu říkat. Já jsem to v práci řekla až po screeningu nějak ve 13tt :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.15 11:44

@sarink jenže já bych to radši řekla dřív kvuli tomu že mi není dobře a když dělám ty vany tak se mi motá hlava..

• Nahlásit
  • Citovat
5145
18.7.15 11:53

Já sem to v práci oznámila taky nějak ve 12.tt počkala sem si radši na ten první trimestr abych pak neplašila. Ale jestli máš nevolnosti tak bych to možná řekla dřív aby tě přeřadil na jinou pozici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
18.7.15 11:54
@Anonymní píše:
@sarink jenže já bych to radši řekla dřív kvuli tomu že mi není dobře a když dělám ty vany tak se mi motá hlava..

tak ti nezbývá nic jiného než jít za ředitelkou a rovnou jí to říct. Na ženské bych se vykvákla. Ale stejně bych to neříkala dřív než bude srdíčko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
18.7.15 11:58

Oznamila jsem to okamzite jak jsem mela potvrzene tehu!
Delam nejenom v zahranici, kde je tato povinnost, ale i z duvodu prac. nasazeni!!!

Necekala bych a oznamila to hned jak budes mit razitko/prukazku!

Hlavne pokud se necitis dobre - ono prvni trimest byval u me (vcetne tohoto) nejnarocnejsi, takze, cim driv - tip lip, pro TEBE!!!

A z remcani si hlavu zkus opravdu nedelat, mysli na miminko :srdce:!Treba budes z reakci kolegyn nakonec prekvapena ;)!

Ohledne smlouvy - tomu az tolik nerozumim, ale myslim, ze by nemel byt v tomto pripade absolutne zadny problem!

Drzim paceny a gratuluji :kytka:!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 12:03

Tak já chápu, že se zakladatelka bojí nejen keců, ale třeba i toho, co by bylo, kdyby to nedopadlo (a 5. týden je opravdu nic)… ale pokud se Ti dělá blbě, zakladatelko, tak to není sranda. Pustit dítě do vody, to by byl mnohem větší malér, takže holt to budeš muset risknout a říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
18.7.15 12:03
@Slečna Ferka píše:
Tak já chápu, že se zakladatelka bojí nejen keců, ale třeba i toho, co by bylo, kdyby to nedopadlo (a 5. týden je opravdu nic)… ale pokud se Ti dělá blbě, zakladatelko, tak to není sranda. Pustit dítě do vody, to by byl mnohem větší malér, takže holt to budeš muset risknout a říct.

souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama