Těhotenství a srůsty

2773
9.2.04 12:03

Těhotenství a srůsty

Ahoj děvčata, zejména maminky a těhulky .

Chci se zeptat těch z vás, kterých se to týká, jak se vám dařilo otěhotnět při srůstech na jednom vaječníku.

Ráda bych se na jaře pokusila o mimi, ale zatím narážím jen na samé komplikace (streptokok, hypofunkce štítné žlázy, srůsty na jednom/pravém vaječníku). A to jsem se domnívala, že jsem 100% zdravá, a že zrovna já nebudu mít s otěhotněním žádný problém!!! Gynekolog mi sdělil, že nepodaří-li se mi za 6 měsíců od prvního pokusu otěhotnět, provedou laparoskopické odstranění srůstů. Mě se ale nechce čekat zda to vyjde nebo ne, nejraději bych otěhotněla na první pokus v dubnu. Jaké jsou vaše zkušenosti? Otěhotněly jste bez problémů? Nechaly jste si udělat laparoskopii? Nebo se vám stále nedaří?

Díky Hajinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.2.04 11:34

Těhotenství a srůsty

Ahoj, být Tebou, tak jsem zatím v klidu, ono nervovat se kvůli něčemu, co se ještě nestalo nemá smysl. Normálně se pokus otěhotenět a kdyby se Ti to nedařilo, tak teprve panikař. Vím o čem mluvím. Já jsem před 3 lety přišla o jeden vaječník a vejvovod, měla jsem velkou cystu a srůsty na levé i pravé straně. Dva roky jsem nemohla otěhotnět a teď, světe div se, jsem v 16tt a přirozenou cestou. Nejhorší je zatěžovat se takovým coby kdyby, to Ti na psychice nepřidá. Pokud máš druhý vaječník a vejcovod v pořádku, tak je úplně jedno, že na druhém máš srůsty. Holt se Ti to možná nepovede do půl roku, ale některé maminky čekají třeba 8 let. Někdy se prostě život nedá naplánovat přesně tak, jak bychom si přály. Já se těch srůstů asi taky nikdy nezbavím, lékaři mi prorokovali, že přirozenou cestou neotěhotním, protože nemám průchodný vejcovod a co se stalo? Už jsem se na to tak neupínala a ono se to povedlo samo. Hlavně buď v pohodě, to je pro otěhotnění nesmírně důležité. Na laparoskopii jsem byla 2× a radím Ti, pokud to není nezbytně nutné, nechoď na ni, protože mně se stav po nich (byla jsem na dvou) zhoršil, udělaly se mi srůsty i na dosud zravé straně, každý zásah do těchto orgánů může způsobit problémy. Takže přeju hodně štěstí a kdyby se ti třeba delší dobu nedařilo, tak přemýšlej o operaci nebo umělém oplodnění.

• Nahlásit
  • Citovat
2901
12.2.04 17:44

Těhotenství a srůsty

Ahoj! Opravdu - nepanikař! Já jsem živý důkaz toho, že lze otěhotnět i při srůstech OBOU vaječníků. Moje maminka měla tenhle problém - léčilo se to (tehdy před čtvrt stoletím:o)) profukováním vaječníků (kdepak tehdy nějaká laparoskopie). prý to hodně bolelo…no, ale výsledkek bylo otěhotnění po asi 2 letech snažení. Takže hlavu vzhůru - ono se to povede!!!

Přeju hodně zdaru.

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama