Těhotenství a váha

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
s j
129
17.5.22 21:46

Těhotenství a vaha

Ahojky maminky, tak jsem se dneska dozvěděla že čekám miminko mezi 5-6.tydnem narození. I když jsem to čekala, přece jen už čekám třetí(jedno nevyšlo, v 37.tydnu). Jenže jsem v zadnem těhotenství nebyla už na začátku tolik tlustá. Měřím 171cm, vážím 81kg.,zhahovala jsem a teď už asi dietu držet podle mě nebude nejlepší nápad. Nemůže to miminku ublížit a nemůže mu vadit má váha? Hubnout nebo udržet váhu už asi nepůjde že? A půjde poznat že jsem v tom vzhledově i když jsem tak při těle? Chci se zase pisnit tehotenskym bříškem. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7508
17.5.22 22:02

@s j ano, bude to poznat. S prvním jsem začínala s 180 Cm/86 kg a přibrala 22 kg. Měla jsem teda hodně svaloviny. Bile triko cca 20tt, sedy svetr 28tt. Řekla bych, ze těhotenství by poznal i slepec. Druhé jsem začala s vyšší vahou 110 kg (fuj!) - nemoc, covid atp a přibrala jsem 12 kg s tím, ze za par dni mám termín. Poznat to určitě bylo. Červené triko je nějaký 30-31tt. Po porodu to proste půjde dolu zas pod 90 kg. Proste musí :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
688
17.5.22 22:03

Stravuj se racionalne, hlavne nejez,,za dva,,. Dietu zadnou nedrz, ale hlidej se v jidle a snaz se pribrat idealne maximalne 8-10 kg. Pokud to pujde, hybej se, idealne delsi prochazky. Brisko videt pujde, neboj. Vyssi vaha a vyssi vahovy prirustek s sebou nese casteji komplikace - vysoky tlak, tehotenska cukrovka, krecove zily, bolesti zad a kloubu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
17.5.22 22:08

Miminku to určitě vadit nebude a ani mu to neublíží. Určitě bych nehubla ani nedrzela dietu, to by mu ublížit mohlo. Pribirani se zabránit nedá, dítě prostě roste. Ale určitě bych se pokusila často chodit na delší procházky. Nebo chodit na těhotenské cvičení několikrát týdně, aby vás nebolely záda a jiné klouby a zlepšila se hybnost, posílí se nějaké svaly. Nabírání by pak nemuselo být nějak dramatické. I když se tomu stejně nevyhnete, můžete ale pribrat jen nějaké obecne minimum. Větším ženám se doporučuje nabrat to minimum, těm hodne hubený zase o něco více. No s bříškem to neporadím, měla jsem kolegyni, u které jsme poznali těhotenství až když šla na mateřskou, ale pak 14 dní před porodem už byla opravdu jasně těhotná, myslím že se dočkáte, jen to bude až později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
s j
129
17.5.22 22:16

@hospodki no já právě taky přibrala šílené po covidu bohužel 17kg., ach jo, předtím jsem vážila krásných 64kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
s j
129
17.5.22 22:18

@Stará známá myslíš když bych přibrala víc? Nebo už je to nebezpečné teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7508
17.5.22 22:22

@s j já se krotim v jídle, Resp když si něco dopreju, tak to jinde musím vykompenzovat. Třeba provozní fyzičku mám teď ke konci lepší i kvůli prvorozenemu. Včera jsem usla 12 tis kroku, dneska skoro 10. Tlak mám normální až nižší, křečové žily nemám, klouby nebolí, cukr mám spis občas problem, ze ho mám moc nízký. Zada me část těhotenství bolela, ale to bylo kvůli sezení v práci na nevhodné židli a do měsíce to přešlo i díky cvičení když jsem skončila v práci. To jen k těm neduhum :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
s j
129
17.5.22 22:34

@hospodki tak ja dneska usla 12496kroku což o to, rada chodím ale jak mi nebylo nejlíp a měla jsem furt po covidu několik měsíců závratě tak jsem jen jedla, semtam jsem dostala kokinko no a ležela, a přibrala a pribirala :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2807
17.5.22 22:35

@s j dietu rozhodně ne.. ale pokud by si najela na kvalitní a vyvážený jídelníček, tak můžeš klidně shodit i v těhotenství a zdravě.. a miminku to jen prospěje, protože by si měla dostatek živin.. takto se budeš snažit spíše omezovat si myslím.. ale to by chtělo nejlépe zainvestovat do rozumného výživového poradce

Miminku to určitě uškodit nemůže, jen můžeš být náchylnější, co se týče třeba cukrovky nebo tlaku.. lidi s nadváhou k tomu mají větší předpoklad, ale to je hodně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
17.5.22 22:59

U syna jsem přibrala taky moc. Teď jsem těhotná podruhé (36tt) a chtěla jsem se tomh vyhnout, tak jsem jedla „jen“ zdravě a stejně to šlo hodně nahoru.
Takže jsem po domluvě s gyndařkou začala jist jako maminky, které mají tehotenskou cukrovku. Pribirani se zpomalilo, ale miminko prospívá a veškeré výsledky krve apod. mám v pořádku.

Nedržím to ted tak striktně - hlídám si „jen“ celkový počet sacharidů/den a nejím blbosti (sušenky, čokoládu, velke množství ovoce a pečiva).

Inspirují se na Facebooku ve skupině Těhotenská cukrovka + vhodné recepty.

Zkuste se poradit s vaší lékařkou, jestli by pro vás bylo vhodné to zkusit. Ji e experimenty jsem dělat nechtěla. Přeci jen jde hlavně o zdravé miminko. Přinejhorším bude hubnout po porodu, no. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7508
17.5.22 23:14

@s j těch 12,5 tis je takový běžný pohyb a na začátku mi nedělal problem. Zítra zacinam 39tt takže jsem na sebe byla včera náležitě pyšná :D teď třeba ujizdim na okurce a měla jsem stesti, ze me nehoní chutě. Inspirovat se jidelnickem pro cukrovce je dobrý napad. Já to teda nedala a nechtěla řešit. Jen jsem si víc hlídala skladbu a hlavně odpolední jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
21.5.22 20:50

@s j @e Marry Priklanim se k jidelnicku dle tehotenske cukrovky. Napr. na webu tehotenskacukrovka.cz nb ten facebook. Ja tedy tu cukrovku mam, ale od doby, co drzim jidelnicek, tak nepribiram, zatimco maly ano. Ja nabrala do doby nez mi ji zjistili (26tt) 9 kilo, pak jsem neco zhubla a uz nepribiram vubec. Jeste mi chybi 5 tydnu. Bricho mam obri, tehotenske, ale jinak postava bych rekla stihla. Pokud ma nekdo nadvahu, tak zrovna s timto jidelnickem jde vaha dolu dobre. Ale zaroven je to jidelnicek vyvazeny, racionalni. Opravdu tech sacharidu tolik clovek jist nemusi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
s j
129
21.5.22 23:35

@Nejmm děkuji, vyzkouším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...