Těhotenství, neschopenka a problémy v práci

Anonymní
27.12.20 10:27

Těhotenství, neschopenka a problémy v práci

Ahoj všem, mám takový problém. Jsem v 10tt a je mi strašně. Několikrát denně zvracím, už jsem skončila i na kapačkách. Je mi zle 24/7. Bohužel pracovat nezvládnu. A k věci-u nás v práci mají strašný problém s neschopenkou, přímo se na ni ksichtí a moje nadřízená dokonce řekla, že si tady prostě každý bere radši dovolenou (máme 40 dní dovolené) a mě to prostě přijde na hlavu, když mám na neschopenku nárok a navíc nevím, jak dlouho na ní skončím. Že prý budu přidělávat pracovnicím z ekonomického zbytečně práci. Na jednu stranu si před mateřskou nechci dělat peklo, ale tohle mi normální nepřijde… co myslíte?
Děkuji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
376
27.12.20 10:32

S dovolenou budete mít víc peněz. Ale na neschopenku máte právo, šla bych na tu nemocenskou a dovolenou si pak nechala proplatit po mateřské.
Na ekonomickém je to jejich práce, co to je za argument, že jim přiděláte práci 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
27.12.20 10:40

Nezájem, tak ať dámy z ekonomického běží dělat jinou práci, jestli je jedna neschopenka žene do úzkých. V případě rýmičky, nachlazení a tak, ok, pár dnů dovolené oželím, ale takhle „mm“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25652
27.12.20 10:41

Myslím, že to není tvůj problém, nejsi stimulant, tak to neřeš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15296
27.12.20 10:46

Předpokládám že ted na konci roku tech 40dnu dovolené už nemáš, stejne tak argument vedení, že neschopenka stěžuje praci na ekonomickém mi přijde jako výmluva malého dítěte. Ty ted chodíš do práce nebo mate treba dovolenou do nového roku? Si v 10tt, teoreticky ti muzou nevolnosti odeznít na konci prvního trimestru za nějaké 2-3 týdny, a pak můžeš normálně zase nastoupit. Nebo taky ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 10:49

@lachtanice86
Teď si dobírám zbytek dovolené, ale jestli to takto půjde dál, pochybuji, že v lednu budu moci nastoupit… Upřímně v to doufám, že se mi snad uleví a budu normálně fungovat, tohle je peklo…

• Citovat
  • Nahlásit
15296
27.12.20 10:55
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Teď si dobírám zbytek dovolené, ale jestli to takto půjde dál, pochybuji, že v lednu budu moci nastoupit… Upřímně v to doufám, že se mi snad uleví a budu normálně fungovat, tohle je peklo…

Do kdy mas dovolenou? Normalne bych si dobrala, tu co mam ted nahlasenou a pak, pokud by mi bylo porad zle, sla na pn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
27.12.20 11:10

Bych v práci řekla, že neschopnost posuzuje doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20389
27.12.20 11:26

Vubec by mne to nezajímalo. PN posuzuje lékař, ne kolegyne…pokud mate v praci sick days, tak bych vyčerpala ty a pak sla normalne na neschopenku, rozhodne bych si na nemoc neplacala dovolenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
27.12.20 12:13

Bez na neschopenku. Pokud se ti udělá lépe, super. Problémy v práci evidentně jsou, ať už půjdeš na PN nebo ne.
Argument, že někomu přiděláš práci jsou směšné, je to přeci jejich práce!

Já třeba odmítla v prvním těhotenství PN, že se domluvíme během těch 14 dnů do další kontroly se zaměstnavatelem na mírnějším režimu, dřívějších obchodech, že během té doby připravím eventuálně pracoviště na svůj odchod… přes bolesti jsem chodila dál do práce a ejhle, zaměstnavatel se na mě úplně vybodl a pak se hrooozně divil, že jsem na tu PN opravdu odešla. Nejlepší bylo, že čekal, že budu do práce chodit během vycházek…
Nutno dodat, že jsem mohla dělat na HO, kdyby jen zaměstnavatel alespoň trochu vyšel vstříc. Jeho problém.

Přeji hodně sil a ať je ti lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
27.12.20 15:01

Podívejte, tohle se děje hrozně často. I těm, co nejsou těhotné. Zaměstnavatelé prostě nesnáší, když jde někdo marodit. Já třeba pracuju v kolektivu, kde je nás málo, vedení není schopné moc zajistit, aby v případě, že jedna z nás vypadne, tam seděl náhradník. Prostě spoléhají na to, že neonemocníme, případně budeme chodit do práce i nemocné. Což děláme, dokud to jde. Ne kvůli vedení, to je jejich povinnost si zařídit náhradu. Ale kvůli sobě navzájem. Oni to totiž vyřeší tím, že ty směny rozhází po zbylých pracovnicích a ty pojedou x dní v kuse dvanáctky (ať už denní, nebo noční)… A nám je to prostě blbé vůči sobě navzájem… Ovšem pokud máte i problém s tím se do práce kvůli nevolnosti dostat, potom není co řešit. Nadřízené bych řekla, že mám veškerá práva jít marodit a jejich starost je si to nějak zařídit, aby za mě měli náhradu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat