Těhotenství po operaci zad

20.6.20 22:04

Těhotenství po operaci zad.

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Od 17 let mám problémy s bederní páteří, mám degeneraci páteře (plotenek), osteofity, útlak nervů, vyjetou plotenku a vrozený zúžený páteřní kanál. Trpím nonstop bolestmi nohy, dá se říct, že jsem ležák. Neujdu nic, při zátěží zhoršení, když jsem doma v klidu tak to zvládám v rámci možností. V září 2019 jsem byla na operaci bederní páteře, bohužel stav se zhoršil a po kontrolní MR mám stejný nález jak před operaci a jsem na tom hůře. Mám i invalidní důchod a 2 roky jsem byla na PN.Moje otázka, teď jsem otěhotněla, jsem v 9tt těhotenství a mám strach abych to vůbec zvládla, jsem na lécích kvůli neuropatii a chronické bolesti. Samozrejme opiáty a lyricu jsem hned vysadila. Je tu některá maminka, která má taky problém se zády nebo brala léky v těhotenství a porod i těhu zvládla? U mě teda bude CS. Mám s toho ale neskutečnou depku. Může to být taky moje první a poslední mimi. Doktoři říkají že pro mě co nejdřív protože pak bych nemusela mít dítě vůbec. Je mi 24 let.Moc vám děkuji za každou vaší reakci a radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3552
20.6.20 22:58

Zkušenost nemám, ale zajímalo by mě, jestli už jsi přemýšlela, jak to budeš zvládat po porodu? Porodem to totiž všechno začíná, píšeš, že jsi v podstatě ležák, tak jak se budeš starat o malý miminko a pak o zvídavé neposedne batole? Jen ne to zajímá, nechci nějak rypat :andel: přeji hodně sil a dobrý konec :kytka: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3263
20.6.20 23:11

A kde tě operovali? Reoperace se nezvažuje? Já ti teda fandím. Dítě ti přinese do života aspoň nějakou radost. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.20 23:16
:zed:

Příspěvek upraven 20.06.20 v 23:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.20 23:21
:zed:

Příspěvek upraven 20.06.20 v 23:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.20 23:24

@sediza Operovaly mě ve Fakultní nemocni v Olomouci. Bohužel mě bylo řečeno, že další operace bude až nebudu moc chodit a budu tahat nohu za sebou až pak se udělá náhrada a stabilizace páteře přes břicho a že těhotenství mohu odležet v nemocnici. Do té doby, že se s tím budu muset naučit žít. No jako nikdo se mnou nechce nic dělat. :,( Já do operace vkládala velké naděje, že začnu zase konečně žít ale bohužel a od té doby se to se mnou veze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.20 23:25

@darekp No ležák, spíš si tak připadám, jsem to špatně napsala. Teď končím druhý rok na neschopence, takže ležák na gauči u televize bez pohybu s totální nechuťí ke všemu jen lehce cvičení SM systém a občas procházka, už mám i v hlavě to, že lepší když se zabedním doma a nevylezu ale to už bude asi i psychicky problém po tom všem :? Mám strach, že se stav zase zhorší ale co se týče normálního fungování jako staraní o domácnost atd funguji normálně. Ale nesmím prostě mít větší fyzickou zátěž, vynucené polohy, dlouhé sezení, zvedání těžkých věci atd. Moc děkuji, vim že to bude náročné ale musím to zvládnout a být tu pro to malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3913
20.6.20 23:33

Ahoj já si myslím že by jsi se měla víc hýbat. Nemyslím teď sport. Já jsem měla vyhřezlou ploténku, osteochondróza atd pomohli mi hrozně Lázně Jáchymov. nevím jestli jsi v nějakých lázních byla ale škoda že si je nevyužila před tím těhotenstvím. Třeba se tam dostaneš potom někdy. Je mi to moc líto je to hrozná beznaděj. Taky jsem nemohla téměř několik let pořádně fungovat. Těhotenství jsem zvládla úplně v pohodě. Spíš přemýšlej co po porodu jestli ti bude moc někdo pomáhat. Protože zvedat dítě neustále kojit a to je šílené na záda. Musela by manžel hodně pomáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.20 23:47

@Leviatan V tomhle máš pravdu, že bych se měla začít hejbat. :( Myslím že i psycholog by nebyl k zahození, každý den jen přežívám a uzavírám se před okolím. V Lázních jsem byla letos únor/březen v Bludově ale žádná větší změna. Ano mám přítele, který funguje a když by bylo nejhůř pomůže maminka. Nejsem úplně sama jak některé maminy. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3913
21.6.20 02:02
@prvnimama96 píše:
@Leviatan V tomhle máš pravdu, že bych se měla začít hejbat. :( Myslím že i psycholog by nebyl k zahození, každý den jen přežívám a uzavírám se před okolím. V Lázních jsem byla letos únor/březen v Bludově ale žádná větší změna. Ano mám přítele, který funguje a když by bylo nejhůř pomůže maminka. Nejsem úplně sama jak některé maminy. :,(

Příště zkus ten Jáchymov, radonová voda fakt pomáhá. Teď se tes na mimi, potíže budeš řešit až to bude. Ten císař oslabí bříško, zkus fizio i v tehu ať furt neležíš. Mě bolí záda nejvíc když se nehybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
21.6.20 06:48

Já teda nechápu, proč si pořizujes dítě když si v podstatě ležák. Nějaký pohyb očividně zvládáš, když dokážeš souložit. Jak to chceš dělat po porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3552
21.6.20 06:51
@karkarka píše:
Já teda nechápu, proč si pořizujes dítě když si v podstatě ležák. Nějaký pohyb očividně zvládáš, když dokážeš souložit. Jak to chceš dělat po porodu?

Proč hned tak útočně? Četla jste celou diskuzi? Zakladatelka později vysvětluje, jak to je, že v domácnosti funguje normálně. Nevím, proč se do ní hned tak obouvate :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
21.6.20 07:01

@darekp proč bych měla číst celou diskuzi? Má to napsat v prvním příspěvku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3552
21.6.20 07:26
@karkarka píše:
@darekp proč bych měla číst celou diskuzi? Má to napsat v prvním příspěvku.

Proč byste na ni měla hned takhle hnusně útočit? Já myslela, že emimino je od toho, aby se tady člověk dozvěděl nějaký informace, případně dostal radu a ne že je tady od toho, aby si uživatelky vybíjely nějaký svoje komplexy na cizích lidech.. snad můžete svůj názor napsat nějak slušně, ne?
Edit: nemusela jste číst celou diskuzi, stačilo pár příspěvků a dozvěděla byste se, že to špatně podala v tom prvním příspěvku, že není ležák. Sama jsem reagovala tak, že jsem se ptala, jak zvládne péči o miminko, ale normálně a slušně! To evidentně některým diskutujícím nic neříká :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
21.6.20 08:58

@prvnimama96 tohle vše je nutné hlavě řešit s tvým ošetřujícím.. Já nemám problémy s páteří, ale pánev a kyčle - po těžké bouracce a co těhotenství, to peklo.. Kolikrát nemůžu chodit, bolesti strašné.. Teď jsme 23 tt a je čím dál hůř.. Ale.. Dr mě hlídá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama