Těhotenství - útvary na kůži

Anonymní
19.2.20 20:54

Těhotenství - útvary na kůži

Ahoj holky,

obracím se na Vás o radu než vyrazím na kožní…
Otěhotněla jsem a na prsou mi vyrazilo cosi (přikládám na fotce). Mám to jen na prsou, hlavně tedy na dvorcích :-( Gynekoložka mi tvrdí, že to je normální pigment, ale já nevím, váhám, zda nejít ještě ke kožnímu. Nemáte s tím některá zkušenost? Je to opravdu důsledek nadbytku pigmentu nebo snad nějaké bradavice? Molusky? Děkuju za rady a pochopení pro anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

931
19.2.20 21:04

Jestli je to vystouplé jakoby útvar na nitce, nevím jak to lépe popsat, tak je to fibrom. Já je měla v těhotenství na krku. Není to nebezpečné jen nehezké :lol:
Po porodu jsem si je nechala odstranit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 21:17

Je to mírně vystouplé (není to jen skvrna), není to na žádné „nitce“, a mám jich na dvorcích asi 15. Odstranění si neumím představit :-(

• Nahlásit
  • Citovat
931
19.2.20 21:30

Tak třeba je to opravdu jen pigment a po porodu to samo zmizí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 21:39

Také se mi jich udelalo v těhotenství spoustu. Některé zmizeli, některé zůstaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 22:50

Vypadá to jako normální piha nebo mateřské znaménko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
19.2.20 23:21

Ahoj,
podle mě se bát nemusíš. V těhotenství je úplně normální, ze se objevují pigmentove skvrny nebo tzv. stařecké bradavice. Je to zpravidla důsledkem bouřlivě hormonální činnosti v těle. Klidně se jich muže objevit i několik desítek a po porodu postupně zmizet. A když nezmizí, jde to vzít laserem. Tvoje znaménko mi připadá neškodné, asi jde o tu stareckou bradavici nebo pigmentovy nevus. Pro klid duše si po porodu zajdi na digitální dermatoskop, ale nepanikarila bych. Mne v těhotenství také přibývají. Řešila bych akutně, jen pokud by to krvacelo nebo hodně svědilo, případně rychle měnilo barvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama