Těhotenství, ztráta hlasu, státnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 05:45
Tehotenstvi, ztrata hlasu, statnice

Dobre rano vsem, asi se potrebuji jen vypsat, vzhledem k tomu, ze nemuzu mluvit. :D A taky by me zajimal vas nazor, co byste delali vy. Abyste pochopili mou situaci, musim zajit trosku dal.
Minuly rok v cervnu jsem koncila magisterske studium a i presto, ze jsem se poctive pripravovala, jedny ze tri statnic jsem neudelala (nesedla mi otazka a stres udelal svoje). Hned druhy den jsem nastoupila do pomerne casove narocne prace, kde jsem mela uz podepsanou smlouvu. V planu bylo vzit si za rok v cervnu tri tydny dovolene a jit ke statnicim znovu (posledni termin - je jen jeden opravny).
Uz dva roky me gynekolozka strasila, ze kvuli zdravotnim problemum, ktere souvisi s pocetim, nebude jednoduche otehotnet. Nemohla jsem brat ze zdravotnich duvodu ani antikoncepci. A presto, ze si myslim, ze deti jsou smyslem zivota a mam skveleho partnera jiz nekolik let, ktery by nas financne zabezpecil, sotva jsem se postavila na svoje nohy a nechapala, ze to doktorka nevhape. Rikala jsem si, ze vydrzim alespon rok v praci, v klidu dodelam skolu a nechame miminku volny prubeh (27 prece jeste neni tak hrozny vek). Po jednom jedinem nechranenem sexu jsem otehotnela, oba jsme byli stastni, i kdyz to nebylo “uplne v planu”, ze to vubec jde. Momentalne jsem v osmem mesici a uz mesic se ucim na statnice, ktere mam ve stredu. V praci mi vysli vstric, brala jsem si dobolenou a na zbytek si vzala neplacene volno. Jeste pred tim jsem rozmyslela, jestli stres nemuze oblivnit miminko a jestli to neodlozit? Ale na kdy? S miminkem to bude jeste horsi a uz to nechci tahnout pred sebou. Poctive jsem se ucila a vcera jsem zacala uz jen opakovat. Jenze ve stredu me zacalo pobolivat v kliku. A tim, jak jsem vcera asi cely den mluvila a opakovala si nahlas, tak jsem momentalne bez hlasu a v zivote me takhle v krku nebolelo. Mam jeste 4 dny a opakovaci faze je pro me velmi dulezita, proto moznost, ze bych si na tri dny lehla a neucila se, neexistuje, jenze si to nebudu moct rikat ani nahlas a navic jsem z te bolesti a rymy dost unevana, presto nemuzu spat. Ale co kdyz ani ve stredu nebudu stale moc mluvit a budu “vyrizena”. Ze zdravotnich duvodu s potvrzenim lekare by mi to omluvili. Ale co potom? Budu moct jit pristi rok… zase se ucit znova, navic s miminkem a porad to pohrnu pred sebou. Vubec nevim, co mam delat a dost me to rozhodilo, nejdulezitejsi je pro me samozrejme miminko, o ktere se bojim, aby ho to treba neovlivnilo. Ale rikam si, ze za dobu tehotenstvi snad kazda zena zazila nejake nachlazeni a mensi stres… Pokud jste dosli az sem, tak si toho moc vazim. Budu rada za Vas nazor, i kdyz samozrejme vim, ze se musim rozhodnout sama. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nechaputo
Kecalka 153 příspěvků 01.06.19 06:07

Nevím na jaké škole jsi, ale my jsme měli několik termínů na státnice. Nemůžeš se omluvit a přijít na další termín za měsíc nebo kdy ho máte?

35ja
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 01.06.19 06:08

Ahoj, prvně moc gratuluji k miminku :D..Já bych k tem státnícim šla, usla si velký kus cesty a teď na konci by bylo škoda to vzdát. mam půlroční dítě a nedovedu si představit se s ním učit je to pak už vše komplikovanější. Pokud ti není teď dobře tak se nemusíš učit celej den, nějak si to rozvrhni, část dne odpočívej (udělej si čaj, zachumlej se, popřípadě nějaký lék co můžeš v tehu) a další část dne se můžeš učit. Tak bych to udělala já. Přeji ti ať státnice zvládneš levou zadní za měsíc už budeš mít jiné krásné starosti…hodně štěstí :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 06:16

@Nechaputo

Je opravdu jen jeden klasicky termin a jeden opravdy. Ani zadny dekansky, nic. To nevim, jestli by slo takhle individualne domluvit. Taky jde o to, ze za mesic uz budu tedne pred porodem. Musela bych jit tedy opravdu az zase za rok v cervnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 06:17

@35ja

Moc dekuji za nazor i za podporu. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 06:21

Jen me, holky, jeste prosim uklidnete, nachlazeni by miminku ve tretim trimestru nemelo nijak ublizit, ze ne? :)

Flyingfrog
Extra třída :D 12327 příspěvků 01.06.19 06:27

Zkus na ten krk cucat vincentkové pastilky.

Jestli stres nebo nachlazení ovlivňuje dítě netuším. Vím jen, že když jsem čekala druhé a třetí, tak jsem neměla vůbec čas přemýšlet nad tím, zda dítěti v břiše něco ubližuje. :mrgreen:

A hodně štěstí u státnic. :kytka:

LadyLada
Závislačka 4555 příspěvků 01.06.19 06:29

Je evidentní, že tvé aktuální onemocnění je reakcí na stres a přetížení. Je toho moc, tělo se brání a i ty sama cítíš, i když ne přímo, že už je toho příliš. Zbývají ti jenom tři čtyři dny…pokud ses intenzivně připravovala, byla by škoda padnout před cílem a nezkusit to.

Za mě bylo rozhodně lepší se učit s miminem, než těhotná. Ročník jsem končila ve 4 měsíci. Nechápala jsem holky, co rodily ve zkouškovém a jen tak si odskočily na zkoušky. Na rok jsem přerušila studium… ve škole, ne doma. Takže de facto celou mateřskou jsem trávila studiem bez babiček a jiných hlídaček. Tím chci říct, že i kdyby se to nepovedlo, nic nekončí a i při miminku to dotáhneš do zdárného konce.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.06.19 06:39

Na státnice jdi. Také zrovna přicházím o hlas a v pondělí mám zkoušku. Mám to úplně stejně, taky si musím opakovat nahlas, ale stačí i šeptat, nebo jen otvírat pusu. Bereš nějaké léky? Třeba se to do středy vyvrbí. Manžel to měl asi na 5 dní, stříkal si Neoangin. Já na to v těhotenství měla i antibiotika a druhý den jsme už mluvila krásně.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.06.19 06:45
@Anonymní píše:
Jen me, holky, jeste prosim uklidnete, nachlazeni by miminku ve tretim trimestru nemelo nijak ublizit, ze ne? :)

Určitě ne. Už to umíš, jdi tam! Za rok ti to vypadne a kdo ví, jaké bude mimčo. Já státnicovala a doma měla batole a nebýt manžela a jeho vstřícné práce, tak ani nestuduju. Dcera zas naopak byla spavá, takže s ní bych dala klidně dvě školy. Prostě se nespoléhej na to, že s dítětem to nějak dáš, možná jo, možná ne. Já syna kojila 5× v noci, přes den jsem byla polomrtvá a učit se v noci prostě nešlo. Jsme bez babiček. Že nemáš hlas, proto budou mít jistě pochopení - dej si čaj, pastilky, poraď se s lékařem a vysvětli situaci…do středy času dost. :kytka: :pankac:

bublinek
Kelišová 5650 příspěvků 01.06.19 06:56

So a Ne lež s učením, v pondělí to zhodnoť. 1 část dáš.

g.sandova
Kelišová 5769 příspěvků 01.06.19 07:10

Zkus to určitě,! Dáš to budeš to mít konečně z krku, když ses učila, byla by to hrozná škoda.
Bez určitě k MUDrovi!

09Veronika09
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 07:11

Určitě bych to zkusila teď, holt si to nebudeš opakovat nahlas, ale jen potichu. určitě tam jdi, já jsem teda dělala dvoje státnice i s dítětem, zvládnout se to v pohodě dá, ale takhle je to určitě pohodlnější. Nic bych neodkládala. Jinak trocha stresu a nachlazení mu neublíží neboj, já byla první těhotenství ve stresu několik měsíců.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.06.19 07:12

A hlavně napiš, jak jsi dopadla, budu držet pěsti!!!

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 01.06.19 07:28
@Anonymní píše:
Jen me, holky, jeste prosim uklidnete, nachlazeni by miminku ve tretim trimestru nemelo nijak ublizit, ze ne? :)

Ne, ve tretim trimestru by mu nemely ublizit ani horsi nemoci, vetsina je rizikova ze zacatku, ale nachlazeni ani to ne…ja byla nachcipana snad cele druhe tehotenstvi a dobry :) Kratkodoby stres taky nic zasadniho myslim neudela.
Ja byt tebou jdu, jestli ses ucila mesic, tak to bude dobre. Nepresiluj hlas, odpocin si, co to jde a drzim palce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama