Těhotná v mém zaměstnání, jak to řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
1_cvrcek_1
Nováček 1 příspěvek 15.05.19 11:29
Tehotensvi a zame

Dobry den… Uz jsem tu precetala nejake konverzace na moje tema,, ale i tak bych se chtela poradit… Cekam prvni dite jsem v 6tydnu… Na gyn. Jsem jeste nebyla jsem objednana na pristi tyden. Takze nelze vyloucit mimodel. Delam jak fyzicky tak psychicky narocnou praci osetrovatelky v prime peci v domove pro seniory se zvalstnim rezimem. Bojim se az pujdu na gyn.ze mi pani doktorka bude chtit napsat neschopenku. A tu nechci z duvodu financniho a take nechci byt doma rodinu mam priblizne 2 hodiny cesty daleko tak se navsteva hodne zkrati. Zamestnavatel me urcite nanecha doma za 100 % jedina pracovni pozice ktera by pro me prisla v uvahu je uklizecka ale ty pouzivaji ruzne chemikalie coz neni take uplne ok… Samozdrejme nejsem naivni a je mi jasne ze nemuzu mit vse ale stoji mi to za bojovani pokud bude dobry vysledek… Nejdulezitejsi je pro me v teto situaci dite ale proc nezkusit nejake moznosti aby nas bylo spokojenych vic… Mockrat dekuji za odpovedi :srdce:

Reakce:
Uživatel je onlineKeyllah
Extra třída :D 12268 příspěvků 15.05.19 11:38
@1_cvrcek1 píše:
Dobry den… Uz jsem tu precetala nejake konverzace na moje tema,, ale i tak bych se chtela poradit… Cekam prvni dite jsem v 6tydnu… Na gyn. Jsem jeste nebyla jsem objednana na pristi tyden. Takze nelze vyloucit mimodel. Delam jak fyzicky tak psychicky narocnou praci osetrovatelky v prime peci v domove pro seniory se zvalstnim rezimem. Bojim se az pujdu na gyn.ze mi pani doktorka bude chtit napsat neschopenku. A tu nechci z duvodu financniho a take nechci byt doma rodinu mam priblizne 2 hodiny cesty daleko tak se navsteva hodne zkrati. Zamestnavatel me urcite nanecha doma za 100 % jedina pracovni pozice ktera by pro me prisla v uvahu je uklizecka ale ty pouzivaji ruzne chemikalie coz neni take uplne ok… Samozdrejme nejsem naivni a je mi jasne ze nemuzu mit vse ale stoji mi to za bojovani pokud bude dobry vysledek… Nejdulezitejsi je pro me v teto situaci dite ale proc nezkusit nejake moznosti aby nas bylo spokojenych vic… Mockrat dekuji za odpovedi :srdce:
úplně jsem tedy nepochopila o jakých možnostech mluvíš...….neschopenku nechceš, zaměstnavatel tě dle tebe na vhodnější práci na 100% nepřeřadí...…….takže dál chodit do práce? :think: pak je samozřejmě ještě možnost neplaceného volna, ale to asi ne, že?
Napřed bych si nechala potvrdit těhotenství a pak zašla za zaměstnavatelem a řešila to s ním…
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 11:39

Já byla na rizikovém, hned od začátku, z důvodu protože jsem měla práci na směny a ještě práce s chemii… Brala jsem o nějaké 3 tisíce méně než když jsem chodila do práce :D :D takže myslím že z hlediska finančního to moc nemá cenu řešit :nevim:

ZuzaTeri
Ukecaná baba ;) 1108 příspěvků 15.05.19 11:42

Neznáme tvůj věk, zdravotní stav, nic. Nejlepší bude když si o tom promluvíš s doktorem na gynekologii, ale pokud máš hodně fyzickou i psychicky náročnou práci jako že ve tvém zaměstnání určitě toto všechno je, bylo by lepší zůstat doma nebo si najít nějakou brigádu nebo práci z domu.

vedma007
Kecalka 124 příspěvků 15.05.19 11:55

Tak pokud bude vše v pořádku, tak doktor nemá důvod ti neschopenku psát. To si pak musíš vyjednat se zaměstnavatelem. Ty jako těhotná a vykonáváš fyzicky náročnou práci (seznam je uvedený přímo v zákoníku), máš na přeřazení nárok. Pokud zaměstnavatel jinou vhodnou pozici nemá, jsi doma za 100% platu. To že s tím zaměstnavatel nebude souhlasit tě nemusí zajímat, takhle je to v zákoně. Ani tě nesmí nutit podávat výpověď,, jít na neschopenku atd.

vedma007
Kecalka 124 příspěvků 15.05.19 11:58

Jo a ještě doktor ti také může napsat zdravotní posudek, že tvoji práci nemůžeš vykonávat - i v tom případě má zaměstnavatel povinnost tě přeřadit nebo nechat doma za 100% platu

NeferetNefertari
Kecalka 386 příspěvků 15.05.19 12:11

Taky by te mohl preradit na praci, kdy nebudes manipulovat s pacienty, ale treba jen pripravovat leky, prevlikat postele apod. Sestrenka delala podobnou praci s tim, ze jejich pacienti byli i agresivni a jen ji preradili tak, aby s nimi neprisla do kontaktu, ale do prace chodila. Nevim jestli je pozice uklizecky pro tehotne vhodna nebo ne, ale pokud nebudou chtit abys myla okna, tak asi do nejakeho tydne by te tam mohli preradit. Nejdriv se se zamestnavatelem zkus domluvit a pak uvidis. Otazka je jestli bys s tou nahradou platu uspela. Ono se hezky rekne, ze musi, ale otazkou je jak to funguje v praxi. :nevim: Ja sem nejakou nahradu neresila zase tak mene na nemocenske nedostanu ve finale a to, ze nemuzu dojizdet je muj problem a ne zaměstnavatele. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 12:34

No ono těch chemikálií nebude zas tak závratné množství, nebudeš je pít, ale trochu odlévat do kýblíku, doma neuklízíš nebo co? Pořád mi to přijde lepší, než tahat ležáky. Ale nevím tvou přesnou náplň práce. :nevim: Být tebou si ujasním, co vlastně chci a pak to přednesu zaměstnavateli. Protože podle popisu vlastně nechceš nic a zaměstnavatel je sice dle zákona povinen, ale nikde není dáno, že bude hned skákat podle tvé vůle. Taky tě může tlačit do pro něj nejvýhodnějších řešení - sice se nesmí, ale kdo to v reálu nedělá, že? :think:

Jahudka82
Závislačka 2804 příspěvků 5 inzerátů 15.05.19 12:57
@Anonymní píše:
No ono těch chemikálií nebude zas tak závratné množství, nebudeš je pít, ale trochu odlévat do kýblíku, doma neuklízíš nebo co? Pořád mi to přijde lepší, než tahat ležáky. Ale nevím tvou přesnou náplň práce. :nevim: Být tebou si ujasním, co vlastně chci a pak to přednesu zaměstnavateli. Protože podle popisu vlastně nechceš nic a zaměstnavatel je sice dle zákona povinen, ale nikde není dáno, že bude hned skákat podle tvé vůle. Taky tě může tlačit do pro něj nejvýhodnějších řešení - sice se nesmí, ale kdo to v reálu nedělá, že? :think:

To me taky napadlo hned, ze doma s nejakou tou uklidovou chemii pracuje snad kazda zena - ledaze by za zakladat. uklizel manzel :think: Ja normalne v obou těhotenstvích uklizela vc. chodby na patre, akorat velke domovni uklidy typu myti oken, schodu do sklepa apod.si vzal na starost manzel. U nas (jsme starsi barak) se totiz 1× za rok dela navic i velky jarni uklid s rozdelenymi rajony:) Firmu nikdo platit nechce, takze toto reseni zatim na schuzich neproslo… mam totiz pocit, ze drive narozene sousedky v duchodu to dost prozivaj a snad je to i bavi, by prisly o důležitou akci :mrgreen: A co kuchyne, priprava jidel, nejaka administrativa by nebyla?

Kajka9
Závislačka 4413 příspěvků 15.05.19 19:22

Financne si nepohorsis moc ted je zmena a pak se dostanes na vysi sveho platu..bratr marodil par mesicu a měl penize jak jeho plat…
Tak jako co chceš dělat riskovat.. pokud nemuzes v, praci tedy nic delat neschopenku nechces tak nevim tedy co chceš..zkus se domluvit se zamestnavatelem ale pokud ti nemuze dat jinou praci tak by ti měl pokud se nepletu platit dorovnani usle mzdy ale zavolej si na úřady někde jsem toto četla

Markéta80
Hvězda diskuse 44555 příspěvků 15.05.19 19:27

A plán máš jaký? Ono to nefunguje tak že Ty si řekneš že ta práce není vhodná pro těhotnou. těch zaměstnání je fakt minimum a zaměstnavatel raději přeřadí na cokoliv jiného než aby platil plný plat za nic ;)

AjaF
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 15.05.19 19:31

@1_cvrcek1 doma vytíráš octem? Nebo taky používáš čistící prostředky? Ono by to s tím úklidem asi nebylo tak nebezpečné.

Jagwa
Kecalka 352 příspěvků 15.05.19 21:15

U nás v DS šly těhulky vždycky do kuchyně škrábat brambory :lol: a to většinou daly tak měsíc a pak šly stejně na PN

Váš příspěvek
Reklama