Genetika kvůli prostředí v práci ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 11:08
Genetika kvůli prostředí v práci ?

Ahojky všem chtěla jsem se zeptat jaký jsou rizika u amniocentezy?
Mám rizikovou práci kde je spousty chemikálií a gynekolog na to nic neříká jen ze když jsem si na to zvykla tak to dítě si už asi taky zvyklo. Nezdá se mí to jako dobrý přístup.

Napadlo mne se objednat na genetiku třeba utzv nebo konzultaci. Napadlo mě ještě plodovka ale nevím no.

Někdo nějaký názor či zkušenost?
Děkuji všem.

Reakce:
hanicka182
Povídálka 42 příspěvků 15.05.19 11:22

Já bych na genetiku rozhodně šla. Sama vím, jaké mutace mohou být způsobeny chemikáliemi… takže pro klid duše. Poradila bych se s lékařem na genetice o metodě, která bude šetrná a nejspolehlivější

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 11:27

@hanicka182
Děkuji no ale pani do telefonu mi řekla ať si vezmu s sebou výsledky té screeningu ale mě je gynekolog nechce dat ze prý je genetika zbytečná. Jen v prukazce mám napsáno negativní. A nevím zda na plodovku nebo jen oni mi něco poradi.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 15.05.19 11:28

Taky jsem delala s chemikaliema, lepidla, aceton, peroxid. jak jsem otehotnela, mazala jsem pryc. a tobe to taky doporucuju

Lucynka7
Povídálka 18 příspěvků 15.05.19 11:52
@Kaci89 píše:
Taky jsem delala s chemikaliema, lepidla, aceton, peroxid. jak jsem otehotnela, mazala jsem pryc. a tobe to taky doporucuju

Ano jdu marodit jen se prave zajímám o tu plodovku zda do toho jít a nechat si ji udělat.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1559 příspěvků 15.05.19 11:57

Záleží na tom co to je za chemikálie. Ne každa chemikálie je mutagenní nebo karcinogenní. Pokud s takovými pracuješ tak genetika určitě. A zaměstnavatel má v takovém případě povinnost Tě přeřadit na nerizikovou práci. Pokud takovou nemá tak Tě musí nechat doma za plat. Byla by hloupost jít v takovém případě na neschopenku. Jestli ty chemikálie nejsou mutageny nebo karcinogeny tak si myslím, že je nějaké podrobnější genetické vyšetření zbytečné.

pikola
Generální žvanilka 20905 příspěvků 15.05.19 12:21

Můžeš si nechat udělat test z krve, ale je dost drahý. Jen tak bych se asi do břicha pichat nenechala ale stejně se zjišťují jen ty tři postižení, zbytek ti nikdo nezaručí

Uživatel je onlineOrnwen
Kelišová 5174 příspěvků 15.05.19 12:30
@Anonymní píše:
Ahojky všem chtěla jsem se zeptat jaký jsou rizika u amniocentezy?
Mám rizikovou práci kde je spousty chemikálií a gynekolog na to nic neříká jen ze když jsem si na to zvykla tak to dítě si už asi taky zvyklo. Nezdá se mí to jako dobrý přístup.

Napadlo mne se objednat na genetiku třeba utzv nebo konzultaci. Napadlo mě ještě plodovka ale nevím no.

Někdo nějaký názor či zkušenost?
Děkuji všem.

Na plodovku bych nesla. Mohla jsem, ale 1% my prislo fakt vysoke. Nechala jsem si udelat jen to z krve. Neni to primo genetika, ale doporucili mi to na genetickem v Motole
Plodovku nevnucovali, nabidli. Kvuli rodinne anamneze, vysledku prvniho screeningu (1:450) a praci v laborce.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 15.05.19 12:37

@Lucynka7 a s cim presne delas? jestli neco jako ja tak to bych nesla

Váš příspěvek
Reklama