Těhotná a pracák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 14:31
Těhotná a pracák

Ahooj všem, mám takový dotaz. Jsem těhotná a TP mám v červnu 2018. Nyní pracuji na hlavní pracovní poměr už přes 2 roky u jednoho zaměstnavatele a 1.3.2019 mi končí smlouva (mám smlouvu na určito jako záskok za mateřskou) Zaměstnavatel si mě tu nechat bohužel nemůže, tedy budu bez práce. Co dělat do TP? Můžu na pracák? K HPP mám ještě vedlejší činnost…

Reakce:

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 05.11.18 14:50

Ano na pracák můžeš, ale s tím, že pokud ti nabídnou práci, tak ji musíš přijmout. Pokud odmítneš, tak tě vyřadí a budeš si muset platit sama pojištění. Pokud bude těhu rizikové, tak stačí donést papír, že se nemůžeš momentálně ze zdravotních důvodu ucházet o zaměstnání, budeš chodit jen na pravidelné schůzky, ale práci ti nabízet nebudou, pojištění ti ale s potvrzením od lékaře hradit budou.

P4ja
Kelišová 6307 příspěvků 05.11.18 14:50

Můžeš na ÚP a ještě budeš nastupovat na mateřskou, tak ti zbyde necelý měsíc. je taky možnost jít na PN na ten měsíc, pokud by ti nebylo dobře.

Miasofi
Kecalka 283 příspěvků 05.11.18 14:51
@Anonymní píše:
Ahooj všem, mám takový dotaz. Jsem těhotná a TP mám v červnu 2018. Nyní pracuji na hlavní pracovní poměr už přes 2 roky u jednoho zaměstnavatele a 1.3.2019 mi končí smlouva (mám smlouvu na určito jako záskok za mateřskou) Zaměstnavatel si mě tu nechat bohužel nemůže, tedy budu bez práce. Co dělat do TP? Můžu na pracák? K HPP mám ještě vedlejší činnost…

Tak 6-8 týdnů před porodem budeš nastupovat na mateřskou, tak co kdybys těch pár týdnů přečkala na neschopence?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 05.11.18 14:52
@Anonymní píše:

A ta vedlejší činnost je na jakém základě? DPP, DPČ, ŽL? KOlik je měsíční příjem z ní?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 05.11.18 14:52
@Miasofi píše:
Tak 6-8 týdnů před porodem budeš nastupovat na mateřskou, tak co kdybys těch pár týdnů přečkala na neschopence?

Jako že teď ví, že bude mít za skoro půl roku zdravotní komplikace? :think: sakra, proč já ještě nemám křišťálovou kouli…

P4ja
Kelišová 6307 příspěvků 05.11.18 14:57
@j.a.n.i1 píše:
Jako že teď ví, že bude mít za skoro půl roku zdravotní komplikace? :think: sakra, proč já ještě nemám křišťálovou kouli…

Protože je to móda. V těhotenství vše řešit neschopenkou. Ono když jí nebude dobře, tak proč ne, ale kalkulovat s tím. :nevim:

Terkapali
Stálice 61 příspěvků 4 inzeráty 05.11.18 15:02

Na pracáku můžeš být, já tam jsem teď taky a TP mám v březnu 2019. A paní mě řekla, že mě ani nikam posílat nebudou prý nemůžou, a ani tam nechodím pozvala si mě až těsně před nástupem na mateřskou. :mrgreen: :mrgreen:

lalajka.1
Nováček 1 příspěvek 05.11.18 15:10

@j.a.n.i1 živnostenský list. Průměrně 3-4 tis, ale můžu to teoreticky nějak pozastavit na dobu kdy bych byla na UP, jen nevim zda to jde..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 15:14

Na neschopenku nechci (pokud nebudu muset, ale doufam ze ne). Jen ,,problem" je ze mame zaplaceny pobyt v zahranici, takze pokud to zdravotni stav dovoli, tak chci jet - takze ani neschopenkou to resit nemuzu. Kazdopadne pokud to mimi nedovoli, tak budem doma..

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 05.11.18 16:20

@Elvinerha Myslím že těhotné ani nic nabízet nebudou…Protože ji stejně nikde nevezmou…

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 05.11.18 16:44
@lalajka.1 píše:
@j.a.n.i1 živnostenský list. Průměrně 3-4 tis, ale můžu to teoreticky nějak pozastavit na dobu kdy bych byla na UP, jen nevim zda to jde..

Aby ses mohla evidovat na pracák, musela bys činnost přerušit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >