Výpovědní lhůta 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 12:22
Výpovědní lhůta 2018

Dobrý den děvčata, zajímá mě jaká je výpovědní lhůta u smlouvy na dobu určitou? V červnu byl podepsán jen dodatek ke smlouvě.. Ze dne na den asi odejit nemůžu že?? :roll:

Reakce:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 05.11.18 12:29

Budes to mit ve smlouve,ale zpravidla to byvaji dva mesice,ktere ale bezi od prvniho dne nasledujiciho mesice,takze pokud bys vypoved dala ted,tak Ti vypovedni lhuta skonci az poslednim lednem .. jinak muzes zkusit odejit na dohodu driv,ale s tim musi souhlasit zamestnavatel ..

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 05.11.18 13:54
@Anonymní píše:
Dobrý den děvčata, zajímá mě jaká je výpovědní lhůta u smlouvy na dobu určitou? V červnu byl podepsán jen dodatek ke smlouvě.. Ze dne na den asi odejit nemůžu že?? :roll:

Výpovědní doba u pracovní smlouvy, sjednané na dobu určitou, je stejná, jako u pracovní smlouvy sjednané na dobu neurčitou.

sppo
Kecalka 173 příspěvků 14.11.18 18:47

@eumedon Dobrý den, mám pracovní poměr na dobu určitou do 31.12. S největší pravděpodobností mi ho (podruhé) prodlouží. Přemýšlím o tom, že bych chtěla pracovat jinde, ale nejsem taková hrdinka, abych stávajícímu zaměstnavateli řekla, že smlouvu neprodloužím, aniž bych měla jiné místo jisté. Vloni mi smlouvu přinesli k podpisu v půlce listopadu.
Kdybych podepsala prodloužení o rok, od 1.1. do 31.12. a třeba letos v půlce prosince našla místo a chtěla skončit, musela bych podat výpověď s klasickou výpovědní dobou nebo by pracovní poměr skončil 31.12. a prodloužení by se nebralo v potaz?
Já myslím, že A je správně.
Děkuju za radu.

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 14.11.18 19:43

A je správně. Podepsanou smlovou, resp. jejím podepsaným dodatkem jste vázána. Vysvětlete situaci potenciálnímu novému zaměstnavateli, ať se rozhodne, zda vám nabídne smlouvu dříve, než dosavadní zaměstnavatel dodatek, nebo holt na vás bude muset počkat do konce výpovědní doby.

sppo
Kecalka 173 příspěvků 14.11.18 19:51

@eumedon Děkuju.

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků včera v 10:59

@sppo Dodám, že manželka řešila něco podobného (s tím rozdílem, že se bála dát výpověď u původního zaměstnavatele, kde měla PS na dobu neurčitou, dokud nebude mít pracovní smlouvu u nového). Nakonec to vyřešili tím, že dostala alespoň písemný příslib pracovní smlouvy.

On ti možná někdo poradí, že můžeš odejít „na áčka“, když v pracovní smlouvě nemáš sankce, jenže pokud na něco takového přistoupíš, tak tím o sobě cosi vypovídáš (i směrem k novému zaměstnavateli a nový zaměstnavatel o sobě něco vypovídá tím, že to po tobě chce). Já bych to nedělal, smlouvy držím.

sppo
Kecalka 173 příspěvků včera v 11:07

@eumedon Tahle možnost mě ani nenapadla, chci se ke stávajícímu zaměstnavateli zachovat fér. Prostě buď si stihnu najít jinou práci do podepsání dodatku nebo podám výpověď s výpovědní dobou, dohoda u nás neprojde.
Děkuju ještě jednou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >