Těhotná bez dostávání menstruace

Anonymní
20.3.21 16:23

Těhotná bez dostávání menstruace

Ahooj holky
Chtěla bych se zeptat a poradit se S vámi, třeba má někdo také podobnou zkušenost jako já🙃 10. 12. Jsem vysadila antikoncepční náplasti, samozřejmě jsem začala hned krvácet, ale krvácení trvalo opravdu velice silné, jenom 3 dny a od té doby žádná menstruace 🤷🏻‍♀️ale to by nebylo ani tak divné a netrapila bych se s tím až vlastně dneska jsem si dělala těhotenský test a byl POZITIVNÍ, 2 velmi silné čárky 🥴. Je pravda že s přítelem máme nechráněný pohlavní styk, miminko bysme chtěli. Samozřejmě u gynekologa jsem byla před měsícem, s tím že nemám po vysazení antikoncepce menstruaci, on si mě objednal až na 15. dubna. Stalo se to také některé z Vas? To jsem tedy opravdu těhotná i když jsem neměla ani slabou menstruaci od toho vysazení? Moc všem děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7570
20.3.21 16:25

Menstruaci předchází ovulace, takže jsi otehotnela hned a první menstruace už nedorazila. Bez urážky, ale ty nevíš jak funguje ženský cyklus? To budeš už tak aspoň ve 3-4 měsíci ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 16:30

@JancaS84 ahoj no popravdě vím, jenom mi právě pan gynekolog říkal, když jsem tam byla u něj před měsícem na té prohlídce, že si není jistý, jestli se nám to povede, když jsem menstruaci měla už nepravidelnou při brání antikoncepce, potom jsem si dala pauzu, byla jsem těhotná už jednou, ale to se mi menstruace normálně dostavila po vysazení, ale bohužel jsem měla musela na potrat, netlouklo plodu srdíčko. Tak jsem asi z toho trošku zmatená :,( a musím se uklidnit. Děkuji moc. Jak říkám před měsícem jsem byla na gyndě a těhotná jsem nebyla, ultrazvuk mi dělal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
20.3.21 16:35
@Karol12345 píše:
@JancaS84 ahoj no popravdě vím, jenom mi právě pan gynekolog říkal, když jsem tam byla u něj před měsícem na té prohlídce, že si není jistý, jestli se nám to povede, když jsem menstruaci měla už nepravidelnou při brání antikoncepce, potom jsem si dala pauzu, byla jsem těhotná už jednou, ale to se mi menstruace normálně dostavila po vysazení, ale bohužel jsem měla musela na potrat, netlouklo plodu srdíčko. Tak jsem asi z toho trošku zmatená :,( a musím se uklidnit. Děkuji moc. Jak říkám před měsícem jsem byla na gyndě a těhotná jsem nebyla, ultrazvuk mi dělal

Je, ten měsíc jsem přehlédla to se omlouvám. Tak to bude asi mladší a on možná nemusel ještě nic vidět před měsícem. Tak uvidíš na další kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 16:38

@JancaS84 jsem objednaná už z minulé kontroly na 15. dubna, myslíš že mám čekat nebo mu znova zavolat? Aby mě vzal dřív? Ale je divný, že z plochého bříška se stává trošku kulaté :) zkušenosti nemám, tak nevím kdy to žena na bříšku pozná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
20.3.21 16:43
@Karol12345 píše:
@JancaS84 jsem objednaná už z minulé kontroly na 15. dubna, myslíš že mám čekat nebo mu znova zavolat? Aby mě vzal dřív? Ale je divný, že z plochého bříška se stává trošku kulaté :) zkušenosti nemám, tak nevím kdy to žena na bříšku pozná

15.4. stačí. Já jdu 7.4. a taky jsem to zjistila tento týden. Břicho roste až pozdeji. Na mě nebylo těhotenství poznat až tak do 6 měsíce. Ale ze začátku se mi taky zdálo že roste, ale to jsem byla jen nafoukla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 16:45

@JancaS84 jé tak opravdu moc GRATULUJI❤️ AŤ JE VSECHNO V POŘÁDKU, BUDU DRŽET PALEČKY 🙃 dobře, moc TI DĚKUJI

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
20.3.21 16:48
@Karol12345 píše:
@JancaS84 jé tak opravdu moc GRATULUJI❤️ AŤ JE VSECHNO V POŘÁDKU, BUDU DRŽET PALEČKY 🙃 dobře, moc TI DĚKUJI

Děkuji, ja tobě taky. My jsme to úplně neplánovali, bylo to taky hodně překvapení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
20.3.21 16:52
@Anonymní píše:
Ahooj holky
Chtěla bych se zeptat a poradit se S vámi, třeba má někdo také podobnou zkušenost jako já🙃 10. 12. Jsem vysadila antikoncepční náplasti, samozřejmě jsem začala hned krvácet, ale krvácení trvalo opravdu velice silné, jenom 3 dny a od té doby žádná menstruace 🤷🏻‍♀️ale to by nebylo ani tak divné a netrapila bych se s tím až vlastně dneska jsem si dělala těhotenský test a byl POZITIVNÍ, 2 velmi silné čárky 🥴. Je pravda že s přítelem máme nechráněný pohlavní styk, miminko bysme chtěli. Samozřejmě u gynekologa jsem byla před měsícem, s tím že nemám po vysazení antikoncepce menstruaci, on si mě objednal až na 15. dubna. Stalo se to také některé z Vas? To jsem tedy opravdu těhotná i když jsem neměla ani slabou menstruaci od toho vysazení? Moc všem děkuji za rady

Pokud opravdu pred mesicem na utz nic nevidel, tak bude tehotenstvi mlade, nicmene ja bych necekala do 15.dubna a zavolala si driv a vysvetlila situaci.
Uz jen proto, ze i kdyby jsi byla napriklad v 8tt, tak na kontrolu jdes skoro az za mesic a je potreba se zavcas objednat na I. screening, ktery bys s takovou nemusela stihnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
20.3.21 16:54

Ovulace je dřív než menstruace, takže ano, můžeš být těhotná i bez menstruace, protože ta už nepřijde.
Těhotná teď můžeš být 14 dní ale i 6 týdnů. Takže já bych si zavolala a šla dřív než toho 15.4. - aspoň abych věděla, přibližné stáří embrya, protože datem poslední menstruace se řídit nemůžeš.
A co se břicha týče - na některých to nepoznáš ani v 5. měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 17:10

@janikema90 @Whitedog tak dobře asi určitě dám na zkušenější maminky nebo ženy :wink: ☺️ tak v pondělí si zavolám a dám vědět jak jsem dopadla, a ano máte pravdu, poslední menstruací se řídit nemůžu 😏. Moc Vám všem děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 17:11

@JancaS84 děkuji, ať se daří :wink:dám vědět až se dozvím víc jak jsem dopadla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
20.3.21 17:46

Promiňte dámy, že se vám jako muž a starý dědek do vašich ženských záležitostí pletu, ale nedá mi to. Často se zde přetřásá otázka: dostala jsem MS, můžu být přesto těhotná - dejme tomu. Ale teď se řeší: nedostala jsem MS, můžu být těhotná? (tak to opravdu je, já jsem si to znovu přečetl), není to trochu na hlavu? Na závěr pro zajímavost (a pro pobavení) víte jak se řekne česky menstruace (zeptal jsem se své známé, učitelky češtiny a ona to věděla).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4256
20.3.21 19:08
@Luboš P píše:
Promiňte dámy, že se vám jako muž a starý dědek do vašich ženských záležitostí pletu, ale nedá mi to. Často se zde přetřásá otázka: dostala jsem MS, můžu být přesto těhotná - dejme tomu. Ale teď se řeší: nedostala jsem MS, můžu být těhotná? (tak to opravdu je, já jsem si to znovu přečetl), není to trochu na hlavu? Na závěr pro zajímavost (a pro pobavení) víte jak se řekne česky menstruace (zeptal jsem se své známé, učitelky češtiny a ona to věděla).

Proč by to mělo být na hlavu? Nečteš správně - dotaz se netočí kolem pozitivního testu a vynechané menstruace, ale kolem pozitivního testu, před kterým čtyři měsíce žádná menstruace nebyla. Pokud není menstruace, existuje logický předpoklad, že neprobíhá správně cyklus (pokud nebyla čtyři měsíce menstruace, nebyla ani ovulace, popř. byla pouze jednou a hned se podařilo otěhotnět, což na první dobrou může vyvolat nedůvěru a údiv). Je to úplně legitimní dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.3.21 19:15

@SlečnaDahlia DĚKUJU za podporu❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie