Těhotná na vodu?

7
1.6.18 11:30

Těhotná na vodu?

Dobrý den, potřebuji nutně poradit… O prázdninách se nám naskytla možnost jet na raft na vodu :) tou dobou budu ale ke konci 7 měsíce… Teď jsem v šestym a bříško mám malé, není mi špatně, neměla jsem ani jednu nevolnost, je mi po fyzický stránce hrozně dobře a miminko je zdravé. Na raftu nás bude víc, že bych se asi i jen vezla, ale mám přeci jen starost, co když mi za ten měsíc a půl vyroste hodně břicho. Je dobrý tam jet s velkým břichem? Co myslíte? Napadlo mě, že třeba před každým jezem vystoupím a sejdu ho, kdyby náhodou, i když otočit raft mi přijde nemožný… ale i tak bych to udělala. Jeli byste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24993
1.6.18 11:32

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
1.6.18 11:34

@krbkrb nejela bych. Ohrozit mimino kvůli jednomu svezení na raftu 8o :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109

Nejela bych :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
@pikola píše:
Ne

je to riskantní, že? :O

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18485
1.6.18 11:40

Rozhodne ne 8o brisko uz je dost velke, ale o to snad ani nejde. Muze se stat blbost, blby pad, litovala bys cely zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Linamati
1.6.18 11:40
@krbkrb píše:
Dobrý den, potřebuji nutně poradit… O prázdninách se nám naskytla možnost jet na raft na vodu :) tou dobou budu ale ke konci 7 měsíce… Teď jsem v šestym a bříško mám malé, není mi špatně, neměla jsem ani jednu nevolnost, je mi po fyzický stránce hrozně dobře a miminko je zdravé. Na raftu nás bude víc, že bych se asi i jen vezla, ale mám přeci jen starost, co když mi za ten měsíc a půl vyroste hodně břicho. Je dobrý tam jet s velkým břichem? Co myslíte? Napadlo mě, že třeba před každým jezem vystoupím a sejdu ho, kdyby náhodou, i když otočit raft mi přijde nemožný… ale i tak bych to udělala. Jeli byste?

Já bych nejela. Nikdy nevíš co se může stát. Náhoda je blbec.. :nevim: A pak si to budeš akorát vyčítat. Moje známá měla krásné ukázkové těhotenství.. jeli na chatu, jenže jí praskla ve 25+6 TT voda. A než se někam dostali tak kluk přišel o kyslík a teď mu je 9 let a má velmi vážné postižení. Takže fakt bych to nepokoušela.. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3607
1.6.18 11:43
@krbkrb píše:
je to riskantní, že? :O

To rozhodně! Na raftu to hopsá, není to moc stabilní a nedejbože, že by přišla rána směrem na bříško. Ono je fuk, jestli se cítíš dobře, ale tohle asi není úplně vhodná aktivita pro těhotnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
1.6.18 11:48

My jezdíme na vodu každý rok, ale nikdy by mě ani nenapadlo přemýšlet nad tím v těhotenství. Stačí při vystupování šlápnout na kluzký kámen a můžeš si to celý život vyčítat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16261
1.6.18 11:50

@krbkrb ne, v žádném případě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3153
1.6.18 11:53

Ne, v žádném případě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16788
1.6.18 11:56

No to už budeš mít pořádné břicho a opravdu to není fajn. Možná ještě teď a s nejvyšší opatrností a jen se svézt na klidné vodě a domů. A rozhodně ne na raftu. Na víc dnů bych vůbec nejela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
1.6.18 11:57

@krbkrb Ne, nejela bych. Není to o velikosti břicha, ale na vodě se může snadno stát nečekaná situace a můžeš si přivodit úraz, který by mohl ohrozit miminko. Tím spíš, že na vodě bývá málokdo stoprocentně střízlivý. Druhá věc je, že v těhotenství jsi náchylnější na infekce a pokud nebudete sjíždět nějakou švýcarskou horskou bystřinu, ale českou řeku, tak bych o čistotě vody dost pochybovala.
Byla jsem v podobné situaci, jezdíme na vodu každoročně se stejnou skupinou lidí. V době těhotenství a s kojenci nejezdím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1421
1.6.18 11:59

Právě v 6 a 7 měsíci roste bříško nejvíce, stačí, aby se raft otočil a nehoda může být na světě, určitě tomu nejít naproti, toť můj názor.. ;) Jinak přeji hladký průběh porodu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4016
1.6.18 12:01

Take bych nejela, a to rozhodne nejsem (ani ted v tehotenstvi) nijak uzkostliva. Navic mi to nepripada jako prilezitost, ktera se neda kterekoli jine leto zopakovat :think:
Kdyby to bylo neco „jednou za zivot“, co uz se nenaskytne znovu, ale raft? :nevim: Totalne zbytecny risk s mizivou pridanou hodnotou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama