Těhotná v 16 letech?

22.1.20 13:35

Těhotná v 16 letech?

Dobrý den, už přes dva týdny jsem nedostala menstruaci a tak jsme se s přítelem (20 let) domluvili že si dnes udělám test. Ten jsem si udělala a vyšel mi pozitivně
Je to dost možné? Mám tělísko od 15 let do toho mi bylo zjištěno FNH (fokalní nodulární hyperplasie jater) Teď se bude domlouvat v pondělí termín operace atd..
Kdybych byla těhotná tak přítel mi říkal že nás zabezpečí, jeho rodina i má nám pomůže. Jenom mě zajímá jak to budu mít se školou, teprve budu vycházet z 9.třídy (měla jsem odklad) a jestli je dobrý nápad si to nechat či ne
Dokážu změnit svůj život jen kvůli miminku, mam brigády kde hlídám menší děti tak bych v tom problém neviděla, spíš nevím zda bych mohla mít dítě kvůli svým problémům :?

Prosím nepište mi že jsem hloupá a takové věci, jsem si toho vědoma ale zase to nechápu skrz to tělísko
Předem děkuji za odpovědi a za rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6228
22.1.20 13:39

Nejlepší radu, co se týče tvého zdravotního stavu, ti dá doktor. Ostatní bude záležet pouze na tobě a partnerovi. Zvládnout se dá všechno…držím palce ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9824
22.1.20 13:41

@NikolaRu nevím co chceš slyšet.. prostě 100%antikoncepce není nic asi jen ta nemít sex… se školou no dochodis ji v pohodě.. podle mě si klik tak 7 týden? Cca takže termín v září takže krásně to stihneš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
22.1.20 13:44

Předně bych běžela ke gynekologovi, aby ti těhotenství potvrdil nebo vyvrátil. Pokud máš zavedené tělísko, musí se vyndat! A až pak řešte, co dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12113
22.1.20 13:47

@NikolaRu no záleží na vás dvou, co chcete. Já bych dítě v 16 nechtěla, a šla bych na interrupci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
22.1.20 13:48

Ahoj přesně jak píše výše taky ohledně tvého zdravotního stavu to bych řešila s lékařem ten ti v tomhle určitě poradi více než my tady :) jinak tohle záleží na tobě a partnerovi jak se k tomu postavíte pokud máte podporu rodiny a oba si to chcete nechat nevidím v tom problém. Já sama jsem první čekala ve svých 17 letech porodila v čerstvých 18 a neměnila bych vše se dá zvládnout :) ani jsme neuvažovali že by jsme miminko nechtěli věděla jsem že mám vedle sebe partnera teď už manžela o kterého se můžu opřít a mám v něm vše co jsem hledala a věděla že to spolu vše zvládnem :) dnes jsme spolu 9 let a máme dvě děti chlapečka 8 a holčičku 4 roky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
22.1.20 13:56

Ve skriptech píší, že těhotenství s FNH je možné a často bez komplikací, víc ti určitě poví doktor… Kam se hlásíš na střední?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 13:59

@Shari81 Děkuji moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:01

@Kajka9 To nám bylo jasný :) A děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:01

@unuděná Už na zítřek jsem se objednala ke gynekologovi :) Taky děkuji mnohokrát :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:03

@stinga Taky jsem nad tím přemýšlela ale ještě uvidím jak se rozhodnu :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:05

@llenas Dobře, To je hezké, přeji vám to a moc děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:06

@listento Taky jsem to četla ale netuším jestli nebude spíš problém s mým věkem právě. Hlásím se na cukráře a na kadeřníka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:10

Běž k doktorovi, otěhotněla jsem přes tělísko a první co zjišťoval kde to těhotenství je. Prý je větší riziko mimoděložního. Jinak mě tělísko nešlo vyndat bylo tam nějak zaseklé a zůstalo mi hrdle děložním celé těhotenství a odešlo až s porodem. Pořád, ale kontrolovali aby se někam neposunulo nebo tak.

Zš doděláš to bych se nebála vždyť už máš jen 5 měsíců školy. Střední nevím kam jsi se chtěla hlásit. Nevím jak naplánujete jaké máte možnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
22.1.20 14:16
@NikolaRu píše:
@listento Taky jsem to četla ale netuším jestli nebude spíš problém s mým věkem právě. Hlásím se na cukráře a na kadeřníka :)

To jsou krásné obory! Zjisti si eventuálně, jak to mají s individuálním studijním plánem - neměl by to být problém. Ten věk je někdy na závadu kvůli nezralé pohlavní soustavě, ale tak když už to je, tak asi úplně nezralá nebude (teď to banalizuju, doktor bude vědět víc). Hodně štěstí! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama