Těhu, cvičení a antibiotika

Anonymní
11.11.19 16:29

Těhu, cvičení a antibiotika

Asi uplne blbej dotaz. Jenze, ja celkem aktivistka do sportu. Dnes dobiram posledni antibiotika, mela jsem zanet prudusek ale bez teplot. Jen ryma, kasel a chrceni pri tom dychani. Dnes mam mit spinning, jsem objednana dopredu jinak neni sance se tam dostat. Jsem 23tt. Citim se jinak dobre. Spinning jezdim jak na vylete, zadny vykon nic, ale jak jsem doma tak kynu a kynu, 14 dni jsem nic nedelala a je to znat. Chci proto uz zlehka zacit. Nemuze mi ten dnesek ublizit? Fakt se extra na tom nenamaham ale uz chci neco delat. Sly byste damy? 1 trenal mi snad nemuze ublizit..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20158
11.11.19 16:39

Ne, nešla ani omylem. I netěhotná potřebuje po antibiotikách rekonvalescenci a ne trénink. Začni u krátkých procházek, prodlužuj je a na spinning zapomeň aspoň na 14dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
583
11.11.19 16:39
:zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 16:40

:pocitac: kynes??? Tak snad si těhotná ne?!!! A co vím od lékaře jízda na kole se od druhého trimestru řadí mezi „zakazane“ aktivity, proč nezkusis cvičení které je přizpůsobeno těhotenství??? Takovych dnes je… a jestli ti vadí že jak pises kynes tak jsi neměla otěhotnět…můj názor je ten že pokud chceš mít dítě měla bys tomu podřídit aktivity během těhotenství v nejlepším zájmu nenarozeneho miminka a ne byt takto sobecká, po dobrani antibiotik se má šetřit i netehotny organismus… nemam slov :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1777
11.11.19 16:45

Ty nejsi aktivní, ale nezodpovedny zavislak. Každý po atb říká, ze 14 dni nemá t těžká zátěž. Jaká zátěž to asi bude pro těhotnou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 16:49
@Anonymní píše: :pocitac: kynes??? Tak snad si těhotná ne?!!! A co vím od lékaře jízda na kole se od druhého trimestru řadí mezi „zakazane“ aktivity, proč nezkusis cvičení které je přizpůsobeno těhotenství??? Takovych dnes je… a jestli ti vadí že jak pises kynes tak jsi neměla otěhotnět…můj názor je ten že pokud chceš mít dítě měla bys tomu podřídit aktivity během těhotenství v nejlepším zájmu nenarozeneho miminka a ne byt takto sobecká, po dobrani antibiotik se má šetřit i netehotny organismus… nemam slov :zed:

Tak moje doktorka s tim ze cvicim nema problem a instruktorce tam chodily zeny jeste v 8 mesici, to je myslim na kazde z nas. A ze kynu mi nevadi, jsem tehotna. Ale proste mam rada pohyb a hybu se i tehotna, ne kvuli vaze, ale proto, ze me to bavi a ze neumim sedet na gauci a valet se. Teho joga me nebavi, to je desny. Nikomu jinemu to vsak neberu. Ale dokud jsem se hybala, byla jsem ve vetsi pohode jak psychicke tak fyzicke. Nic nedelam uz 2 tydny a je mi hrozne.

• Citovat
  • Nahlásit
11.11.19 16:49

Ahoj, souhlas s holkama, po atb by to chtělo pauzu, tuplem v těhotenství. Chápu tě, taky se snažím sportovat (jsem taky 23. tt), ale když jsem nachlazená, tak si to odpustím. Jinak na spinningu nevidím nic špatného, když nejedeš na extrémní výkon, lepší jak jezdit po venku (hůř se padá :-D). Jinak ale po atb si dej fakt klid a začni zlehka, klidně protahování nebo procházka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
11.11.19 16:50
@Anonymní píše: :pocitac: kynes??? Tak snad si těhotná ne?!!! A co vím od lékaře jízda na kole se od druhého trimestru řadí mezi „zakazane“ aktivity, proč nezkusis cvičení které je přizpůsobeno těhotenství??? Takovych dnes je… a jestli ti vadí že jak pises kynes tak jsi neměla otěhotnět…můj názor je ten že pokud chceš mít dítě měla bys tomu podřídit aktivity během těhotenství v nejlepším zájmu nenarozeneho miminka a ne byt takto sobecká, po dobrani antibiotik se má šetřit i netehotny organismus… nemam slov :zed:

Mě tedy kolo nepřijde jako špatná aktivita pro těhotnou, zvláště jízda na rotopedu, z toho se snad nedá ani spadnout, takže podle mě to je ideální sportovní aktivita. Nevidím jediný důvod proč by to mělo být zakázané. Akorát je třeba upravit posed aby netlačilo břicho.

Pro zakladatelku. Také jsem sportovec a proti sportu v těhotenství nic nemám. Jako netěhotná bych asi lehký pohyb po antibiotikách zkusit šla, jako těhotná bych počkala ještě týden. Nic Ti neuteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 16:52
@skorotehotna píše:
Ty nejsi aktivní, ale nezodpovedny zavislak. Každý po atb říká, ze 14 dni nemá t těžká zátěž. Jaká zátěž to asi bude pro těhotnou?

Vsak proto jsem se ptala, mam ve svem okoli lidi, co cvici i pres antibiotika. Zavislak na sportu asi jsem, ze kynu mi vadi, jak se to vsude rozlejza, dokud jsem mela pohyb az na bricho samozrejme mi nic nepovolovalo. Ja holt nejsem ta ktera si rekne ze je v tom a automaticky prestane vse delat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 16:53
@Anonymní píše:
Tak moje doktorka s tim ze cvicim nema problem a instruktorce tam chodily zeny jeste v 8 mesici, to je myslim na kazde z nas. A ze kynu mi nevadi, jsem tehotna. Ale proste mam rada pohyb a hybu se i tehotna, ne kvuli vaze, ale proto, ze me to bavi a ze neumim sedet na gauci a valet se. Teho joga me nebavi, to je desny. Nikomu jinemu to vsak neberu. Ale dokud jsem se hybala, byla jsem ve vetsi pohode jak psychicke tak fyzicke. Nic nedelam uz 2 tydny a je mi hrozne.

Podle mě i bez ohledu na to co pises je to prostě hazard, nejsem jedina kdo tu psal ze i netehotny se maji po dobrani antibiotik šetřit natoz těhotná, je to na tobě jestli si to risknes kuli zavislosti na pohybu. Nešla bych tam, přijde mi to nezodpovědné dokud se tělo nedá dohromady po nemoci

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 16:55
@Lucka1111 píše:
Mě tedy kolo nepřijde jako špatná aktivita pro těhotnou, zvláště jízda na rotopedu, z toho se snad nedá ani spadnout, takže podle mě to je ideální sportovní aktivita. Nevidím jediný důvod proč by to mělo být zakázané. Akorát je třeba upravit posed aby netlačilo břicho.Pro zakladatelku. Také jsem sportovec a proti sportu v těhotenství nic nemám. Jako netěhotná bych asi lehký pohyb po antibiotikách zkusit šla, jako těhotná bych počkala ještě týden. Nic Ti neuteče.

Dekuji. Presne jsem cekala, ze kdo sportuje bude vedet o cem mluvim. A jak jsem psala, nejezdim zadnou zatez, kdyz uz tak lehci, zadne kopce, sprinty, proste normal slapu. A dobre, pro dnesek vynecham a zacnu az pristi tyden. Chtela jsem slyset nazor prave od nekoho, kdo je v tehu aktivni. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
329
11.11.19 16:56

proč anonym? Ostrá být umíš, ale stát si veřejně za svým názorem už ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 16:59
@AzJaBuduVelka píše:
Ahoj, souhlas s holkama, po atb by to chtělo pauzu, tuplem v těhotenství. Chápu tě, taky se snažím sportovat (jsem taky 23. tt), ale když jsem nachlazená, tak si to odpustím. Jinak na spinningu nevidím nic špatného, když nejedeš na extrémní výkon, lepší jak jezdit po venku (hůř se padá :-D). Jinak ale po atb si dej fakt klid a začni zlehka, klidně protahování nebo procházka.

Tak dekuji :kytka: chtěla jsem slyset prave nazor hlavne od tech, co cvici pravidelne. No vzdyt presne, a ze ja byla blazen a jezdila kopce na nejtezsi úrovni a rychle raketove sprinty jak mi rikali ostatní :D a ted si tam sednu a slapu, max jedu rychleji ale ne v zatezi a vubec mi to nevadí l. Jsem za pohyb rada a i kdyz pribiram i pres nej, tak to neresim kdyz js tehotna, jen me to proste bavi a hazi do dobreho pocitu. A jo, tyden si dam pauzu. Jdu napsat trenerce at me skrtne :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1777
11.11.19 17:23
@Anonymní píše:
Vsak proto jsem se ptala, mam ve svem okoli lidi, co cvici i pres antibiotika. Zavislak na sportu asi jsem, ze kynu mi vadi, jak se to vsude rozlejza, dokud jsem mela pohyb az na bricho samozrejme mi nic nepovolovalo. Ja holt nejsem ta ktera si rekne ze je v tom a automaticky prestane vse delat.

Jenže ono jde i něco dělat zodpovědne, což rozhodne den po dobrani atb není, když jsi těhotná a ani když těhotná nejsi. Mezi tím “nic nedelat” a “cvicit i přes zákaz od lékaře” je dost rozdíl. Já jsem taky zavislak na sportu ale taky mám rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
11.11.19 17:26

Ja jsem taky závislá na sportu, ale v tomhle případě bych ještě aspoň týden po dobrání ATB na žádné cvičení nechodila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat