Bolesti břicha 15tt + leiden

11.11.19 08:32

Bolesti břicha 15tt + leiden

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu/zkušenosti.
Vzhledem ke genetickým předpokladům mi byl na začátku těhotenství diagnostikován Leiden syndrom a to heterozygot. Při poslední kontrole 22.10. na hematologii mi naměřili hodnotu F. VIII 244%, hematolog mi nepředepsal heparin ani nic podobného, pouze jsme se domluvili na další kontrole ke konci listopadu. Na gynekologii mi však paní doktorka říkala, že jestli mi něco nepředepíše hematolog, udělá to ona sama.
Teď bych se teda chtěla moc ráda zeptat, od minulého týdne mám křeče v nohou, rukou, záškuby a tiky v různých místech těla, vzhledem k tomu, že jsem byla před otěhotněním aktivní sportovec, který v životě neměl křeče, a to jsem mohla být přetažená jak jsem chtěla, tak mě to docela znepokojuje. Přítel tvrdí, že je to z toho, že jsem sportovat přestala, kvůli nevolnostem a nepříjemným bolestem rostoucí dělohy.
K tomu problému: Najednou se mi minulou sobotu objevila bodavá, ostrá bolest v pravém podbříšku, připomínající zánět slepého střeva (před 2 lety jsem byla hospitalizována s podrážděným slepým střevem, po kapačkách mě pustili domů s tím, že se to rozehnalo). Protože bolest neustupovala ani za 4 dny, vzal mě přítel na gynekologii na kontrolu, doktor mi řekl, že miminko je v pořádku, že těhotenství prostě bolí, ale slepák vyloučit nemůže. Včera večer jsem zase měla neskutečné bolesti až bych to přirovnala ke křečím, bylo mi na zvracení. Tak opravdu nevím, jestli tuhle bolest podobnou křečím lze připsat Leidenu nebo se bát, že je to slepák… Zkoušela jsem na tuhle bolest i magnesium, ale ani to nepomáhá. ????????‍♀️ Nechci být zase před doktorama jako vystrašená prvorodička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17293
11.11.19 08:51

Laiden nebolí to je onemocnění krve, křeče a záškuby můžeš mít z nedostatku hořčíku, jinak si zajdi na chiru at ti kouknou na ten slepák ten ti gyndař nevyloučí
ale roztahování dělohy může bolet dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
11.11.19 09:11

Leiden doopravdy nebolí, mám ho taky, jak již bylo řečeno máš jen dispozici ke srážení krve, ale to se nemusí nikdy projevit. Hematolog ti kontroluje D-dimery, jestli jsou ok, tak si pichat nemusíš, buď ráda, ono není příjemný každý den si píchat injekce :D. Křeče s leidenem nesouvisí, mně se spíš vždy na kontrole ptají jestli mi nohy nenatýkaj. Na křeče ber magnesium dlouhodobě, děloha se zvětšuje a to bolí a jestli si hodně sportovala a máš na břiše svaly, tak to bude bolet ještě víc, protože se tam vše uvolňuje…Já mám třeba křeče v břiše při prudkých pohybech, tak si v posteli dávám pozor a otáčím se pomalu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
18.11.19 18:48

Mám taky leidena, píchala jsem si na začátku těhotenství kvůli trombóze. Teď už chodím jen na kontroly a další injekce až v 3. trimestru. Buď ráda že si ještě píchat nemusíš, fakt to není nic moc.
Taky jsem hodně sportovala, v těhu jsem musela přestat. Taky mě všechno bolí :mrgreen:. Holt, tělo se přizpůsobuje miminku. Neboj, po porodu bude líp :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama