Těhu neschopenka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 12:00
Těhu neschopenka

Ahoj holky,
Jdu si sem za vámi pro radu. Už 3 měsíce jsem na neschopence se záda a teď mi doktor potvrdil těhu. Kvůli své namáhavé práci musím jít teď po zrušení neschopenky obvodní 14.5. na rizikové těhu čili neschopenku. Jenže nevím, jak to oznámit zaměstnavateli. Nechci, aby to odemě bral jako nějaký podraz, když na mě ty 3 měsíce čekali. Poradí někdo prosím jak to nějak šetrně oznámit?

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 08.05.19 12:06

No kuli namáhavé práci na neschopenku nemusíš, zaměstnavatel ti musí dát takovou práci, co jako těhotná zvládneš. Jinak bych to neřešila, máš tam smlouvu ne? Nejsi ve zkusebce? Tak s tím zaměstnavatel musí počítat…

2102
Nováček 3 příspěvky 08.05.19 12:10

@Kriss Tina ano smlouvu mám. A bohužel z nás ve firmě méňe namáhavá práce není, proto tam pracují chlapi a jen 4 ženy včetně mě. Nechci právě, aby to bral jako nějaký podraz nebo nechci dělat problémy, když na mě čekali, a já teď oznámím, že nepřijdu.

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 08.05.19 12:12

@2102 tak nadšený nebude no, ale nutit tě tam dělat taky nemůže, vyhodit tě nemůže, tak mu nezbývá než se s tím smířit :D

2102
Nováček 3 příspěvky 08.05.19 12:16

@Kriss Tina to je pravda no :D akorát on je tak hodný a ve všem vstřícný, že teď se stresuju já, abych mu nepřidělala moc starostí, když nemá náhradu :D

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 08.05.19 12:21

@2102 to chápu, já mám tak hodnou sefovou, vyšla mi vstříc úplně se vším a já se vrátila po rodičáku a za 2 mesice sem šla na rizikové. Taky mi to bylo trapné, ona kuli mě prekopavala směny, abych mohla mít zkrácenej uvazek na vyzvedavani staršího syna a já ji po 2 měsících řeknu „tak zas za 4 roky“ :D nedalo se nic dělat no. Oni s tím musí počítat že sem tam někdo vypadne (zvlast u těžké práce a když jde o mladou ženskou) a premahat se a riskovat problémy v tehotenstvi a miminko, jenom abych někoho nenastvala sem teda nehodlala.

Ennny
Závislačka 3611 příspěvků 08.05.19 12:51

Je sice fajn že s ním cítíš, ale jsou dvě možnosti buď ti dá jinou práci nebo budeš doma za plný plat a nebo je tu ještě třetí že budeš hloupá jako většina a necháš si napsat neschopenku půjdeš dolů s penezma a ještě se budeš muset řídit vycházkama.

histep
Závislačka 4724 příspěvků 08.05.19 13:28

Dnes a denne nekolik diskusi na tema „mam tezkou praci, musim na neschopenku“. Nemusite a v podstate tim skodite nejen systemu (zneuzivani PN v jehoz dusledku dnes uz neexistuji neomezene vychazky), ale hlavne samy sobe. Zensky proberte se a nenechte s sebou od zamestnavatele orat. Jestli vase prace neni vhodna pro tehotne, ma vas preradit na vhodnou a nebo nechat doma za 100% platu.

Any111
Kecalka 184 příspěvků 08.05.19 18:47

@histep má pravdu. Pokud pro tebe zaměstnavatel nedokáže najít vyhovující práci, tak tě musí nechat doma za plný plat!!! Neschopenku si neber a nenech se obelhat. Budeš mít míň peněz a krátké vycházky a to je přece nesmysl. Bohužel ať je tvůj šéf lidumil nebo ne, tak s tímhle musí každý zaměstnavatel počítat v rámci zákoníku práce a tebe vůbec nemusí zajímat jaké problémy mu tím přiděláváš.

Váš příspěvek
Reklama