Tělísko Mirena nebo Levosert?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Neub
Povídálka 11 příspěvků 01.02.18 13:31
Tělísko Mirena nebo Levosert?

Ahoj, chtěla bych si nechat zavést tělísko - rozhodla jsem se nakonec pro hormonální a doktorka mi nabízí buď Levosert (cena 4300 Kč) nebo Mirenu (cena 5600 Kč). Prý je to ta samé, jen jiná fima, záleží na mě. Prý kdo má tělísko poprvé, tak spíš si dá Levosert kvůli ceně, kdo je zvyklý na Mirenu, dá si Mirenu. Já ale nevím, spíš si chci vybrat kvalitnější, které je lépe snášená, je šetrnější k tělu apod. Jaký máte názor nebo zkušenosti? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 01.02.18 13:32

Mám mirenu a dávala jsem si ji teda poprvé..vyjde to finančně lépe, navíc moje dr je pojištěná že když by dala tělísko do roka pryč ( kdyby nesedlo ) tak by mi vracela nějakou částku zpět
Naštěstí mi sedla, i když ms jsem měla ještě snad rok než uplně zmizela..ale levosert je mám dojem jen na tři roky, mirena na pět..takže to vyjde levnějc ta mirena

zrcadlo
Kelišová 6476 příspěvků 01.02.18 13:40

@smurfka On ten Levosert je taky na 5 let, jenže já mám za to, že patent pro generika se uvolnil teprve nedávno a nemohli garantovat pětiletou účinnost, tak proto tam nastavili jen 3 roky, ale v nejbližší době by jim už mělo být povoleno garantovat těch 5 let. Složení je opravdu totožné, někteří gynekologové říkají, že Mirena má lepší zaváděcí set, tzn. že jim se to líp zavádí (ale je otázka, jestli je to jen zvyk, a samotného tělíska se to nijak netýká).

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 01.02.18 13:44

@zrcadlo aha tak to nevím..za mých časů ( kdy jsem si zaváděla tělísko - dva roky zpět ) bylo psáno jen na tři roky, proto jsem do něho nešla..

Neub
Povídálka 11 příspěvků 01.02.18 13:47

Obojí mi doktorka řekla, že je na 5 let. Jde mi právě hlavně o to zavedení a množství hormonů. Pokud by byla Mirena technicky lepší, tak zaplatim i více. Snášenlivost neřeším, to má každá z nás jiné a na každého působí jínak…

zrcadlo
Kelišová 6476 příspěvků 01.02.18 13:51
@smurfka píše:
@zrcadlo aha tak to nevím..za mých časů ( kdy jsem si zaváděla tělísko - dva roky zpět ) bylo psáno jen na tři roky, proto jsem do něho nešla..

No, a to právě říkám, že ono to i před těmi dvěma lety bylo tělísko stejné jako Mirena, ale nedostali ještě povolení garantovat 5 let. Někteří gynekologové říkali rovnou, že je předpoklad, že po těch třech letech řeknou „můžeme o dva roky prodloužit“, ale nebylo jisté, kdy to povolení dostanou. Výrobek je tedy úplně stejný, jen se bude měnit příbalový leták.
Já mám teda taky Mirenu, protože mně doktorka řekla, že s tím zaváděním Levosertu nemá ještě tolik zkušeností a Mirenu zvládne už se zavřenýma očima, tak jsem nechtěla riskovat nějaké dlouhé šťourání, ale pokud je pro někoho rozdíl v ceně výrazný, tak bych se toho Levosertu vůbec nebála.

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 01.02.18 13:51

@Neub množství hormonů ti asi řekne jen doktorka..to nevím ani já a to ji mám zavedenou..
Zavedení s mirenou -moje zkušenost - ani jsem to necítila ( cca 6m po porodu ), nepříjemnější bylo sterilovat čípek, ale zavedení jsem necítila..Ono to je taky individuální - jak kdo snáší bolest..mě třeba ani porod moc nebolel - horší je když si ukopnu palec - to řvu jak blázen :mrgreen:

Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 01.02.18 13:56

Možné hloupá otázka ale bolí to když se zavádí tělísko?? :think: Já bych se toho asi bála :lol:

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 01.02.18 13:59
@Petruna21 píše:
Možné hloupá otázka ale bolí to když se zavádí tělísko?? :think: Já bych se toho asi bála :lol:

jako když tě píchne včela..někoho to bolí a někdo si ani nevšimne.. :nevim:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 01.02.18 14:00

@Petruna21 nebolí. Je to trochu nepříjemné, ale nic, co bys těch pár sekund nevydržela.

Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 01.02.18 14:03

@smurfka @Zireael Děkuji za odpověď :kytka: ale jsem teda nečekala že to stojí docela dost peněz :think:

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 01.02.18 14:05
@Petruna21 píše:
@smurfka @Zireael Děkuji za odpověď :kytka: ale jsem teda nečekala že to stojí docela dost peněz :think:

když si sečteš tampony nebo vložky každý měsíc 5 let, plus nějakou jinou formu HA nebo kondomy cokoliv, tak tě to vyjde za těch pět let ještě dráž..Je to jen o tom že to je jednorázově tak se to zdá, ale když si to rozpočítáš je to něco přes stovku na měsíc

Strecha
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 01.02.18 14:06

@Neub asi je to jedno. Ale dobre to promyslete, jestli do teliska jit? Je to cizi vec v tele. Ja sla do mireny a mela jsem problemy-do 2mesicu jsem si ho nechala vytahnout a penize asi neuvidim ( zvetseny vajecnik, vysoke CRP, velke bolesti bricha, skoncila jsem v nemocnici a to jsem mela male miminko). Do te doby jsem nikdy nemivala problemy. Ale chapu, ze to chcete vyzkouset :think: Jen zvazte, co je pro vas lepsi-hormony tam jsou, takze se jim teliskem nevyhnete. Ted beru opet prasky a jsem vdecna, ze uz se citim zase normalne 8)

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 01.02.18 14:09

@Strecha chápu že může mít někdo problémy, někomu nesedne, někomu vypadne..ale srovnávat hormony v tělísku s hormony v tabletkách je trošku mimo..

Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 01.02.18 14:11
@smurfka píše:
když si sečteš tampony nebo vložky každý měsíc 5 let, plus nějakou jinou formu HA nebo kondomy cokoliv, tak tě to vyjde za těch pět let ještě dráž..Je to jen o tom že to je jednorázově tak se to zdá, ale když si to rozpočítáš je to něco přes stovku na měsíc

To máš pravdu :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama