Téměř 3 letá a plenka na spaní

1931
3.9.20 08:20

Temer 3leta a plenka na spani

Dobry den devcata, chtela bych poradit.Mam dceru, v prosinci bude mit 3 roky, ma na spani plenku..Pres den se krasne pta na nocnik nebo zachod, ve skolce taky nehody nemiva, jeste tam nespi.Spi odpoledne asi 2 hodky hodne tvrde a vzdy plenu pocura, i kdyz se predtim vycura a vi, ze do plenky se to nedela..coz jeste beru, ale ona vyhradne kaka jen do plenky po spani..kaka jednou za 2-3 dny, coz ma dlouhodobe, brisko ji neboli, stravu ma plnou zeleniny, jogurtu, polivek atd, takze to neresim, ale potrebuji poradit jak ji naucit aby to delala do nocniku nebo na zachod…ona vi, ze se to tam dela, kolikrat mi rekne, ze jde kakat, sedne na nocnik a nic a akorat se smeje :zed: proste se vzbudi a kym prijdu do pokoje, je pokakana…kdyz ji plenu vezmu, ona se klidne pocura i vykadi do kalhotek, nevadi ji to, a ja budu mit akorat praci vsechno umyt..ted zkousim, ze nemuze spat ve skolce, kdyz nekaka na zachudek, treba to zabere…mne prijde, jak kdyby to v tom sede neumela nebo si to v tom jak tvrde spi ani neuvedomila..jinak je usmevava vesela holka, zacala chodit do skolky, moc se ji tam libi a chtela by tam i dpat, ale i kdyz je to skolka soukroma, tak ho*no v plence je velky problem :mrgreen: prosim poradte neco holky :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15469
3.9.20 08:25

Divná soukromá… Však tam mají i mladší ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
3.9.20 08:29

@Bubla Bůčková nemaji prave :nevim: mala je nejmladsi a jestli mladsi maji, tak asi umi kakat normalne do nocniku..ono to asi umi vetsina takhle starych deti…zase nechci, aby treba se ji tam.pak deti smali..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
3.9.20 08:38

Syn kakal do plinky do třech letech. Bylo to šílený, dokázal to zadržet takovým způsobem, že mu to pak nešlo vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
3.9.20 08:42

@Oliverka28 Tomu se chci prave vyhnout, takze nevim jestli to jde nejak ovlyvnit, kdyz sama nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
3.9.20 08:50

Zkouselas ji ohlidat a jakmile se zacne budit, vyndat a posadit na nocnik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16731
3.9.20 08:51
@romik0013 píše:
@Oliverka28 Tomu se chci prave vyhnout, takze nevim jestli to jde nejak ovlyvnit, kdyz sama nechce…

Asi moc nejde. :( Malé jsou dva a už asi čtvrt roku spí se suchou plínkou v noci a spala většinou přes den. Před měsícem jsme odbourali plínku i na tu noc. A teď z ničeho nic se začala v noci počůrávat klidně dvakrát. Přitom všechno děláme stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
3.9.20 08:56

@romik0013 U nás to bylo tak, že tu plinku vždycky na to kakání prostě chtěl. Dokonce jednu v jednu dobu kakal do nočníku, pak se v něm zase zase něco zlomilo a chtel zase plínu. Ani do kalhot to nepustil, prostě brečel a držel to v sobě, dokud se mu ta plinka nedala a to se mohli slibovat hory doly, ale prostě nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27629
3.9.20 09:03
@romik0013 píše:
Dobry den devcata, chtela bych poradit.Mam dceru, v prosinci bude mit 3 roky, ma na spani plenku..Pres den se krasne pta na nocnik nebo zachod, ve skolce taky nehody nemiva, jeste tam nespi.Spi odpoledne asi 2 hodky hodne tvrde a vzdy plenu pocura, i kdyz se predtim vycura a vi, ze do plenky se to nedela..coz jeste beru, ale ona vyhradne kaka jen do plenky po spani..kaka jednou za 2-3 dny, coz ma dlouhodobe, brisko ji neboli, stravu ma plnou zeleniny, jogurtu, polivek atd, takze to neresim, ale potrebuji poradit jak ji naucit aby to delala do nocniku nebo na zachod…ona vi, ze se to tam dela, kolikrat mi rekne, ze jde kakat, sedne na nocnik a nic a akorat se smeje :zed: proste se vzbudi a kym prijdu do pokoje, je pokakana…kdyz ji plenu vezmu, ona se klidne pocura i vykadi do kalhotek, nevadi ji to, a ja budu mit akorat praci vsechno umyt..ted zkousim, ze nemuze spat ve skolce, kdyz nekaka na zachudek, treba to zabere…mne prijde, jak kdyby to v tom sede neumela nebo si to v tom jak tvrde spi ani neuvedomila..jinak je usmevava vesela holka, zacala chodit do skolky, moc se ji tam libi a chtela by tam i dpat, ale i kdyz je to skolka soukroma, tak ho*no v plence je velky problem :mrgreen: prosim poradte neco holky :pankac:

Já jsem motivovala Legem. Ale stejně to trvalo. Nakonec se poprvé vykadil na záchod na cizím místě, protože neměl jinou možnost. Ale do kalhot by se teda nevydělal. Na spaní bych ji plenu ještě nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
3.9.20 09:03

@romik0013 Naše dcera byla a je prodejná a soutěživá :lol: U nás fungoval při učení systém odměn. Když dnes uděláš bobek do záchodu, dám ti na svačinku oblíbený jogurt a vyrazíme s odrážedlem na hřiště. Když něco dělat nechtěla, udělala jsem z toho soutěž. Což jde se záchodem těžko, že ano. I když třeba posadit ji před sebe na nočník a kdo udělá dřív bobek vyhraje ----- (dosaď si vhodnou cenu) - ty ho samozřejmě dělat nemusíš. :lol:
Každopádně neboj, čím víc budeš dítě kolem toho stresovat, tím déle to potrvá. Naučí se to ze dne na den. Hlavně netlačit na pilu. Oni se pak ještě víc seknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1421
3.9.20 09:28

Ahoj, je nutne aby ve skolce spala? Jestli to opravdu vazne nepotrebujete (prace), tak se na to proste zatim vykaslete. Moje zkusenost je takova, ze jsem zkusila uplne vse a nic nepomohlo. Pak proste mesic pred 3 narozeninami si zacal rikat na bobek sam. Dela to hodne deti. Casto neumi tlacit v sede. Kolikrat nuceni zpusobi psychologickou zacpu a ruzne ukakavani, coz je mnohem horsi problem a na dlouho. Takze pokud to nepujde nejak jednoduse, treba za bobek v nocniku samolepka, za 5 samolepek odmena, tak bych cekala az k tomu sama dozraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9371
3.9.20 09:37

Pokud tam nemusí nutně spát, tak ji nech doma…zkusila bych ji tak deset minut před tím, než se sama vzbouzí, ji prostě vzbudit, nebo jít za ní do pokojíčku a jak se bude probouzet, tak dát na nočník…někdy je to boj, ale chce to fakt trpělivost a před dítětem to neřešit, nevyprávět nikde babičce, kamarádce, že ve školce nespí, protože má plínku a podobné…jinak u dětí, které mají problémy s kakáním docela dobře funguje vysazování po snídani, třeba za deset minut, ať si zkusí sednout na záchod a vykakat, když se to nepovede, tak nevadí…vznikne návyk chození na velkou po snídani a děti se s tím pak nemusí stresovat ve škole a školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28317
3.9.20 09:37

Dcera v tomto věku měla také blok kakat do nočníku, cca od 2 let byla bez plen přes den, ale kakala pouze do pleny - než aby měla zácpu, tak jsem to prostě podstoupila a plenu dala. Plenku si sama vyžádala. Plenu na spaní měla cca do 3,5 roku. Blok s kakáním do pleny se odboural bez mého přičinění u babičky, kolem 2,5r, ani nevím jak, možná trochu vydíráním a možná trochu vyhrožováním, ale najednou to šlo. Mě se to příčilo křičet a nutit, takže bych vydržela, dokud na to dítě nepřijde samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
3.9.20 09:57

Tak jestli ji budou tri az v prosinci, tak to jeste neni zadna hruza s plinou na spani. Nechala bych to byt, nuceni na nocnik ma obvykle opacny efekt.. Nejspis k tomu dozraje sama ze dne na den. A na spani ve skolce bych se vykaslala, jestli to neni nezbytne nutny. Uip
My jsme se taky nablbli kolem nocniku. Posledni a definitivni konec za plinou byl, kdyz jsme za louzicku/bobek v nocniku dali jednoho gumoveho medvidka.. Mozna to neni idealni vychovna cesta, ale za par tydnu jsme se bez velkeho trapeni zbavili i tech odmen..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
3.9.20 11:06

Dekuji holky, do prace jdu od listopadu, takze to hrotit nebudu..nehrotila jsem ani curani pres den a sice az po 2 narozeninach, ale naucila se sama a bez nehod..je pravda, ze ona si chce vsechno delat podle sebe :zed: uz sem ji za to tolikrat neco slibila a nic :mrgreen: takze zkusim to posazeni po snidani pravidelne a vzbudit ji nez se vzbudi sama..ono se to blbe odhaduje, na spani potrebuje klid a zavrene dvere :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama