Tříletý odmítá čůrat mimo domov

180
15.6.20 02:15

Tříletý odmítá čůrat mimo domov

Mám tříletého tvrdohlavého syna, který mně zcela odmítá čůrat mimo domov. Uvítám jakoukoliv radu, co vyzkoušet, protože už si opravdu nevím rady.
S učením na nočník/wc jsem začla po 1.roce, byl to náročný proces, ale od 2,5 let čůrá doma bez problémů a i na noc je bez plenky.
Má to ale dvě velké ALE: 1) Čůrá pouze v sedě na wc. Od miminka naprosto nesnese dotek na pindíka (ani sám se ho vůbec nedotýká), takže ve stoje netuším, jak ho to naučit, čůrání jiných chlapečků vidí, ale nic si z toho nedělá…

1. Čůrá jen a pouze doma na wc. Ještě NIKDY se nevyčůral mimo domov, a to ani na cizí wc na návštěvě. Zkoušela jsem i brát jeho wc redukci, nepomohlo. Proto se už půl roku prakticky nevzdalujeme z domova na víc než 2 hodiny, už si připadám jak blázen, že nemůžeme na návštěvy, výlety, nic. Když jsme výjimečně venku dýl a chce čůrat, začne křičet a plakat, že chce jít čůrat domů na záchod ????, ale na druhou stranu se odmítá jakkoliv vyčůrat venku. Nakonec to dopadne tak, že mu nasadím plenu a on to ze zoufalství pustí do ní, i když nechce, ale zkrátka to už nemůže vydržet. Nechci ho takto trápit, takže jsme zkrátka pořád doma. Ale samozřejmě se blíží školka a mně teď trápí, jak to během léta zlomit????
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26426
15.6.20 06:28

@BezradnaMami
Vydržet. Nabízet, vysvětlovat a mít při ruce tu plenu. Nenechávala bych počůrat. On to zvládne, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
15.6.20 06:33

Máme to velmi podobně, i když jsme na tom lip, protože syn naštěstí cizi wc neodmítá. Ale také cura jediné v sedě. Je schopný, pokud nejsme nikde poblíž záchodu, zadržovat to klidně i 8 hodin :( venku ve stoje se prostě nevyčůrá, taky nevíme, co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
15.6.20 06:54

Treba aby se inspiroval jinymi kluky? Nema kamarada, u ktereho by to videl? Jinak u curani ve stoje si ho nutne drzet nemusi, syn jen sundava gate zatim. Ja byla v detstvi jiny pripad, do skolky jsem s sebou prvni rok tahala nocnik, jinak jsem se nevycurala :D to se zlomi, behem prazdnin to urcite prejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12165
15.6.20 07:10

Ja bych byla rada, ze cura jen v sede :lol: Hele muj syn treba ven cural, ale ve skolce nechtel, drzel a parkrat se i pocural, kdyz to neslo. Delali jsme to tak, ze vzdy jsem s nim sla hned rano a pak i pri vyzvedavani, aby si zvykal v me pritomnosti. Postupne to preslo. A klidne bych ho nechala curat v sede, na zachodech urcite, aspon mas jistotu, ze se trefi. Nekdy nejvic pomaha ubrat tlak, hlavne, kdyz rikas, ze je tvrdohlavy. V klidu, vysvetlovat a povidat. Ja treba mela i fotku syna na zachode ve skolce (prisne pro soukrome ucely samozrejme), doma jsme na ni koukali a povidali si o tom. On tam ze zacatku nechtel ani jist a pit, tak jsem nafotila vsechno a meli jsme takovy pribeh o skolce, aby se mu to znormalizovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12165
15.6.20 07:21

Celkove, vypraveni pribehu je dobry zpusob zpracovavani nejakych traumatickych zazitku nebo obav. Kdyz si hraje, vem plysaky, panacky z Lega nebo cokoliv, a delej, ze jdou ven, hrajou si a pak se jim chce na zachod a vycuraji se ke stromu. Vem je sebou ven a predved to same. Nebo neco podobneho :D Hlavne v pozitivnim duchu. Hrajte si na skolku a co se tam bude dit. A taky mysli na efekt stada, treba tam s detmi pujde, ani se nezamysli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
15.6.20 07:37

Ahoj, naše malá zas odmítala venku čůrat na trávu, tahali jsme všude nočník :lol:, ale nakonec si na to taky přišla… Vycural by se venku, kdybys ho držela jako se drží holčičky na curani? Při tom se vůbec nesahá na pindika, tak by mu to třeba nevadilo a ještě by měl radost, že zalévá travičku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama