Téměř celou noc vzhůru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mustang
Nováček 6 příspěvků 02.03.17 02:45
Téměř celou noc vzhuru!!

Mile maminky prosim o radu. Dcera, 4 mesice, mi usina cca kolem pul treti rano, driv ani tuk a heste to doprovází hrozny rev. Dopoledne pak bud spi, nebo rve, neni ti pravidelne. Po zbytek dne usne mezi kojenim cca na 20-30 minut. Uz jsem naprosto vyčerpaná, čtyři mesice bez spanku? To je silene! A rano musim vstavat k synovi. Mate nekdo prosin podobné zkusenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Hvězdinka
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 02.03.17 04:50

Mela jsem to s dcerkou podobne. Kojila jsem 30 minut, pak 30 minut uspavala, spala 30 minut a jelo se znova :zed: Ona tedy nervala, ale proste nespala, ani pres den. Trvalo to rok a pul :zed: Nezbyvalo nez to prezit, jen se ted modlim, aby to u druheho bylo lepsi…

ixule
Vesmírná mluvilka 34972 příspěvků 02.03.17 06:23

Se starším to bylo podobné, cca ten pátý měsíc se to maličko, ale opravdu maličko začalo lepšit. Radu nemám, jen to přežít. :D

Bobule151
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 02.03.17 06:25

Přežít, bohužel jiná rada není. A nemůže to být bříško?

Slečna Ferka
Extra třída :D 10096 příspěvků 02.03.17 06:30

@mustang Kamarádka to tak měla. Ona teda u druhé dcery (o deset let mladší než první), čili nemusela nezbytně ráno vstávat k batoleti - i když kamarádka stejně neumí prospat den, takže i tak vstávala. Oni holt nosili (řve malá, i když nosíte a chodíte?), střídali se s manželem: jeden půl noci, druhej druhou půlku. Taky to trvalo třeba rok a půl.

Jinak pokud jde o to hnípání přes den, moje dcera taky dávala ty půlhodiny, ale to ji přešlo v půl roce. Čili bych neztrácela naději, že začne líp spát třeba v tomto věku: že dá delší úseky přes den, takže třeba zasteleš i kluka a lehnete si všichni.

Držím palec :kytka:

Petussska
Kecalka 217 příspěvků 02.03.17 06:41

My teda taky střídali s manželem, po práci si dítě vzal a starost on a já šla spát. No a když šel spát on, předal mi malýho. Je to totiž jediná možnost jak se cca 4 hodiny v kuse vyspat. Jinak spaní se taky musí asi naučit, aby byla tma, nebylo mu teplo a hlavně přestat postupně nosit.. :?

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 02.03.17 06:42

@mustang co bříško..Syn měl tu miminkovskou koliku a taky to bylo v určitém období hrůza. musela jsem vysadit vše nadymave a bylo to lepší.

Ada22
Kecalka 483 příspěvků 02.03.17 06:48

Teda musí to být šílené. Zhubla jsem nespanim a vyčerpáním 4kg za měsíc, s tím tvým se nedá srovnat, proti tomu jsem měla úplnou pohodu. Jen výpis toho co mi napadá z mé zkušenosti a zkušenosti kamarádek. Nemůže mít hlad, zkusila bych i laktobacili na bříško, dcera třeba neusla jinak než svázaná pevné v plence. Kamaradce usnul syn jen v hacce. Takový ten závěs co vypadá trochu jako houpací síť. Druhá dcera přes den usne jen v kočárku. Dále nemáš možnost, aby ji někdo hlídal a ty jsi se vyspala. Mám zkušenost, že když já jsem v nepohode, tak i holky. Taky bych zkusila dietu pro sebe. Jestli ji nemůže něco dráždit Držím palce, aby brzy začala spát.

pralinka2727
Závislačka 3252 příspěvků 02.03.17 06:53

Doporučuji „svázat“ pevně až ke krku. Dcerka jinak neusnula až do sedmi, osmi měsíců.

Malto
Kecalka 458 příspěvků 02.03.17 07:20

To musíš, nějak přežít, každá rada drahá. U nás strarší dítě bylo podobný. Bude líp.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 02.03.17 07:36

No máme to podobně, syn má ale už 7 měsíců. Půlku noci pronosene, přes den taky skoro nespi, samozřejmě se to odráží v tom, že když je vzhůru tak je protivnej až hrůza. Vyzkoušeli jsme všechny možné rady, nic nepomáhá, takže se s manželem taky všelijak střídáme. Mám taky doma ještě starší dítě, o to je to horší. Toho je mi fakt líto, do školky nechodí, je s nama doma, naštěstí to snáší jakž takž dobře. Radu nemám, musí se to přežít a doufat, že bude brzy líp. :hug: podle MUDr. je v pořádku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 08:42

Dcera měla takto převrácený režim. Usínala mi mezi 2-3h ráno, dopoledne pak většinou prospala. Pokoušela jsem se ji dopoledne budit a hrát si s ní a byla jen protivná a vsteklá a stejně usínala. Odpoledne byla lepší a po vykoupání zase ožila a čumákovala do 2-3 :cert: :cert: „Vyléčila jsem jí při nemoci“ měla kašel, tak jsem jí dávala 3 dny Fenistil na noc (při podání 1× za den se může dát až 1 kapka na 1kg váhy) takže jsem jí po koupání dala plnou dávku, nakojila a ona do půl hodiny usnula. Cca ve 20h spala. Vzbudila se pak na kojení kolem půlnoci, ale to jsem jí jen nakojila a spala dál. 3 dny měla Fenistil fakt kvůli kašli, ten se pak zlepšil, ale dávala jsem ho ještě další 3 dny kvůli spaní, potom jsem ho už nikdy dát nemusela, režim se za těch 6 dní převrátil a od té doby mi usíná ve 2 a vstává ráno v 7:30, mezitím 2 kojení, ale to fakt že se napije a spí dál. Zezačátku spala ve své postýlce do prvního kojení, pak s náma v posteli, po dvou měsících jsem ji naučila usínat v postýlce (ale hladím ji, nejdu hned pryč) a spí tam až do rána. Na kojení chodím fakt do křesla, abych s ní neusínala v posteli.

Anonym, protože i tak se určitě snese vlna kritiky, že uspávám dítě lékama, ale bylo jí 5m a ty první 3 dny měla Fenistil fakt kvůli kašli a jen jsem se rozhodla toho využít a pomoct celé rodině, protože jsem musela vstávat ke staršímu ráno, manžel byl nevyspalý, rpotože máme 1+1 a mezi pokoji nejsou dveře, takže před pláčem není úniku a já už taky padala na hubu. Kdybych sebou pak z nevyspání někde sekla, byo by to horší (třeba na vycházce s dětma, nebo i doma, když jsem tam sama s dětma). A jak mám děti dvě, tak tohle jsem udělala jedinkrát už fakt ze zoufalství. Samozřejmě, že to není 100% růžové a občas spí blbě kvůli zoubkům, nebo prostě spí hůř, ale to už ji ničím nedopuju a vydržím.

Takže to prosím nikdo neberte jako návod typu ááá chci se vyspat tu máš Fenistil, ale jako krajní řešení při padání na rypec a možnost jak převrátit režim. A nejsu na to pyšná, je to moje selhání, ale třeba to pomůže někomu v už neúnosné situaci :oops:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 08:45

Oprava, neusíná ve 2, ale ve 20 a vstává v 7:30, vypadla mi tam ta nula

Sleepy.Monkey
Kecalka 277 příspěvků 02.03.17 08:53

No náš synek taky moc nenaspal, hlavně první tři měsíce..ale měl koliku, takže jsme moc nespali. No a taky měl hlad. Syn je jedlik, moje mléko mu nestačilo. A to není nijak baculatý, na půlroce má 7 kg. :nevim: Může jí bolet bříško, mít hlad, zkus pevně zavinout, diky tomu se naučil spát přes den. Teď je to už lepší, i když v noci taky k němu několikrát vstavam :roll: To je furt něco, napít, přikrýt, pak brečí že chce otočit na druhý bok nebo z bříška na záda, pak dostane hlad, pak zoubky.. atd atd. :roll: Už jsem si zvykla, jsem ráda, i za tři hodiny spánku..

Ada22
Kecalka 483 příspěvků 02.03.17 11:45

Anonym. Jestli tahle metoda zabrala, tak vůbec neodsuzuji, Kdo nezažil nepochopí to zoufalství z nevyspání.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >