Téměř tříletý syn nechce chodit na WC

Anonymní
12.5.17 12:40

Temer trilety syn nechce chodit na wc

Zdravim a moc bych uvitala radu jak z teto situace ven. Ale od zacatku. Kdyz byly synovi cca dva roky, zacala jsem ho odnaucovat plenam. Zkousela jsem uz driv, ale videla jsem, ze na to neni zraly. V tech dvou letech to docela zvladal. Behem par dni chodil na malou a pote parkrat i na velkou stranu. Jenze pak se zasekl a nechtel. Tak jsem ho nenutila, nechala jsem tomu volny prubeh. Jenze postupne zacal mit zacpy a vyvinulo se to tak, ze se „pripo“ treba 10× 15× denne. Celou dobu musel mit pliny. Doktor mi napsal forlax, ktery mu vyprazdnovani upravil na cca 2× denne. Ale ted k jadru veci. Od ledna jsem ho znova ucila na nocnik nebo wc. Na malou chodi bez problemu, ale na velkou absolutne ne. Po dobrem, vysvetlovani, syn ja naprosto imunni. Klidne se po.. do kalhot a vubec mu to nevadi. Na wc si proste nerekne. Kdyz vidim, ze se mu chce, capnu, posadim na zachod, zarazi to a udela to v klidu treba o dve hodiny dele.
Trva to uz temer rok a bez vysledku. To bude nost pliny do 5ti let? Fakt vubec nevim jak ho to naucit, zkusila jsem uz vsechno. Ale uvitala bych, jestli jste si s tim nekdo prosel, co zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.5.17 12:49

Já jsem tento problém měla s dcerou ve dvou letech. U nás zabralo, že když jsme šli před naší domem kolem kanálu, ve kterém to jakoby šplouchalo, tak jsem jí říkala něco v tom smyslu, slyšíš to? to kanálek pláče, že tam nemá žádné hovínko, má hlad a potřebuje se napapat…Zabralo to. Ještě když jsme splachovaly, tak jsme hovínku mávaly a přály kanálku dobrou chuť.
Na každé dítko platí něco jiného, jen vědět co :think: Tak ať se zadaří tento problém vyřešit :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
9062
12.5.17 12:50

Měli jsme podobný problém (přestože jsme na nočník nijak netlačili, tak okolo 2,5let syn zadržoval stolici a i do té plíny to byl problém), doktor taky doporučil Forlax, ale kromě toho 14 dní i ráno glycerinový čípek a posadit na nočník/WC (aby si prý zvykl na pravidelnost vyprazdňování). Nebylo to ani potřeba tak dlouho, po čtyřech dnech, kdy dostal čípek, nočník, a k tomu teda puštěnou pohádku, tak to najednou pustil do nočníku a po těch pár dnech už to tam pouštěl i bez toho čípku (fakt to měl jen v hlavě a stačilo to přetlačit silou (tím čípkem) párkrát a do nočníku se vykadit a problém úplně zmizel).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9434
12.5.17 12:55

Zažila jsem u tříleté dcery. Nezabíralo nic, nešlo to po dobrém ani po zlém. Trvalo to pár měsíců, dávala jsem jí přírodní projímadla a trpěla s ní, když plakala, že jí kakání kvůli zácpě bolí. Byla jsem ráda, že se pokakala do kalhotek. Kamarádky dcera musela několikrát do nemocnice na klystýr. Dle psychologa, kde jsem s dcerou nakonec skončila, to byla reakce na narození sourozence. Měla od nás pozornost, i když negativní. Nevím, jestli to odeznělo samo, nebo pomohlo to, že jsme si jejího kakání přestali všímat. Zkus to neřešit, nekomentuj, že se pokaká a snad to brzy přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
12.5.17 12:57

Tak já tě nepotěším, bojovali jsme skoro 3 roky, bylo to v hlavě a tak nějak z toho vyrostl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9434
12.5.17 12:57

@zrcadlo tak to jste měli štěstí. Dcera glycerinový čípek pokaždé vytlačila, třeba až po 20 minutách. Ale jenom ten čípek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9062
12.5.17 13:04
@orlik píše:
@zrcadlo tak to jste měli štěstí. Dcera glycerinový čípek pokaždé vytlačila, třeba až po 20 minutách. Ale jenom ten čípek.

Já když jsem ho zkoušela už dřív, tak to taky nikdy nezabralo, dokonce i celkem agresivní laxativum, po kterém by měl jít do hodiny, v sobě syn vydržel mít 12h a nepustit nic. Ale pak v kombinaci s tím Forlaxem (Lactulóza je na podobném principu a ta nezabrala vůbec) a těmi pohádkami to najednou zabralo, a stačilo těch pár dní po sobě. A dost možná to tedy bylo i tím, že to uskutečnil manžel na chalupě a sám (já s miminem zůstala doma), protože manžela víc poslouchá a nezkouší na něj nic z toho, co zkouší na mě (a mohl se i víc uvolnit tou absencí malé ségry). Každopádně to ale bylo jak lusknutím prstu, změnilo se mu nastavení v té jeho palici a byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
12.5.17 13:04

@orlik Jojo, u nás taky jen čípek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
12.5.17 13:13

@orlik vsak ja to neresila dost dlouho, ale nepomohlo ani to. Treba dneska jsem prala podelany slipy uz asi 4× 5×. Tak jsem nasadila plinu. Jsem uz fakt zoufala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
12.5.17 13:14

@orlik presne tak i ten cipek jsme zlouseli a dopadlo to stejne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
12.5.17 13:23

@j.a.n.i1 kdy asi tak z toho vyrostl? V zari ho chci dat do skolky, no nevim jestli to zvladneme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
12.5.17 13:45

Myslím, že je to nějaký blok v hlavičce. Znám to také, a vím, jak je to hrozný. My zkusili doma všechno - po dobrém, po zlém, za odměny… Nakonec ve 3,5l ze dne na den začal kakat do nočníku, prakticky pak hned i na WC. Předtím kadil pouze do plíny, vydržel i třeba 5dní!!! nejít - to radili příbuzní - nedat plínu, až se pokadil třeba i do slipečků… Byl to opravdu děs běs. Pro mě poučení - kdybych to udělala po svém, což znamená v klidu to nelámat přes koleno a neřídit se radami druhých, třeba by chodil dřív. Dcerka chodí na nočník už od 12m!!! Pro mě to bylo nepředstavitelné. :D Takže buď v klidu, nestresovat a vyčkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
12.5.17 13:52

Měli jsme stejný problém, ve třech letech měl plenku a kadil do ní. Jak jsme se asi snažili ho odvykat plenkám tak začal mít zacpy, takže čípky, řev. Upravilo se to samo - dávali jsme za bobíka v záchodě samolepku a vyprávěli si kuky a kam bobík cestuje potrubím, což ho docela dost zaujalo. Taky jsme pracovali s knihou lidské tělo kde se díval co a jak :). Třeba ti něco z toho pomůže :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
12.5.17 13:53

S dovolením se vetru, syn má to samé. Ted jsme ve fázi přes den slipy, když chce kadit, jedině do plínky (jako mladší bracha),řekne si o ni. Zatím to nehrotim, do školky ho dám, mám zkušenost, že se do slipů nepokadi, umi to držet několik dni.. 8o to s tim kanálem zkusím, dobry nápad. :D tři mu budou v lete. MUDr říkala, ať to nijak neresime, má to hodně deti. Známe malý do 5ti let..Taky doufám, že se to naučí dřív :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
12.5.17 13:59

@celinne Ve víc jak 5 letech, ale školka byla v pohodě, když si došel, tak pak bylo několik dní klid, takže zásadní bylo, aby se o víkendu povedlo… on vydržel nejít i víc jak týden a to pak právě nastal problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama