Malování temperou na plátno

57
3.1.18 23:49

Temperou na plátno

Ahoj,

jestli jsou tu nějaké zkušené umělkyně :lol:

Chtěla jsem začít malovat na plátno, ale nechci malovat olejovými barvami, jsou nebezpečné když máte malý byt kde se špatně větrá, a taky je to pro mě až moc složité. Ráda maluji temperami, můžu s nimi malovat i na plátno? Myslím, jako jestli se to běžně dělá.

Vím, že to je dotaz hodně mimo emimino, ale pokud víte, poraďte, díkz :nevim: :nevim: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
174
4.1.18 00:16

Zdar, dá se malovat temperami. Ale doporučuji akrylové barvy. Jde to s nimi líp a když zaschnou, další vrstva jim neuškodí. Také výsledek je myslím o dost lepší. Tempery jsou prostě lepší pro papír.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13527
4.1.18 08:59

@Alienellie Taky doporučuji na plátno spíše akryl. Nebo zkus akvarel, na tom teď ujíždím já. Dají se s tím dělat krásné efekty. Případně můžeš kombinovat i vice technik dohromady. Neboj se toho, prostě zkoušej, jak tě to bude bavit a jak ti to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
9.2.18 18:11

Určitě zkus ten akryl. Oleje se neboj, je to geniální věc, maluje se s ním samo. Pokud nepoužíváš terpentýn, tak s toxicitou není problém. Já maluju v kuchyni. Terpentýn používám jen na závěrečné mytí štětců a to dělám vždy až večer, když jsou děti v postýlkách, pořádně pak kuchyň vyvětrám. A temperu bych na plátno klidně použila taky, jestli ji máš ráda. Po dokončení malby ji stačí přelakovat vhodným lakem a obrazu nebude hrozit poškození vlhkostí. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat