Reklama

Malování temperou na plátno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alienellie
Povídálka 50 příspěvků 03.01.18 23:49
Temperou na plátno

Ahoj,

jestli jsou tu nějaké zkušené umělkyně :lol:

Chtěla jsem začít malovat na plátno, ale nechci malovat olejovými barvami, jsou nebezpečné když máte malý byt kde se špatně větrá, a taky je to pro mě až moc složité. Ráda maluji temperami, můžu s nimi malovat i na plátno? Myslím, jako jestli se to běžně dělá.

Vím, že to je dotaz hodně mimo emimino, ale pokud víte, poraďte, díkz :nevim: :nevim: :srdce:

Reklama

Reakce:

Jareach
Kecalka 104 příspěvků 04.01.18 00:16

Zdar, dá se malovat temperami. Ale doporučuji akrylové barvy. Jde to s nimi líp a když zaschnou, další vrstva jim neuškodí. Také výsledek je myslím o dost lepší. Tempery jsou prostě lepší pro papír.

geileenka
Extra třída :D 11243 příspěvků 04.01.18 08:59

@Alienellie Taky doporučuji na plátno spíše akryl. Nebo zkus akvarel, na tom teď ujíždím já. Dají se s tím dělat krásné efekty. Případně můžeš kombinovat i vice technik dohromady. Neboj se toho, prostě zkoušej, jak tě to bude bavit a jak ti to půjde.

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 09.02.18 18:11

Určitě zkus ten akryl. Oleje se neboj, je to geniální věc, maluje se s ním samo. Pokud nepoužíváš terpentýn, tak s toxicitou není problém. Já maluju v kuchyni. Terpentýn používám jen na závěrečné mytí štětců a to dělám vždy až večer, když jsou děti v postýlkách, pořádně pak kuchyň vyvětrám. A temperu bych na plátno klidně použila taky, jestli ji máš ráda. Po dokončení malby ji stačí přelakovat vhodným lakem a obrazu nebude hrozit poškození vlhkostí. :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >