Tenká sliznice

25.6.13 19:01

Tenká sliznice

Dobrý den,
Beru uz 5 let HA a pred pul rokem se mi zacly vyskytovat problemy s menstruaci. Slabla, slabla az se mi v poslednich 2 mesicich vytratila uplne. S doktorkoz sme zkouseli vymenu Ha ale nepomohlo. Dnes jsem dostala injekci na ms, a dr. Mi naridila vysadit Ha protoze mam strasne tenkou sliznici a pokud bych Ha nevysadila tak bych pry nemusela mit deti. Nasadila mi proveru. Mate nekdo podobnou zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3611
25.6.13 20:04

Já jsem proveru brala před prvním těhu, právě kvůli slabé sliznici, že by se mimi nemohlo uchytit, nakonec se tedy zařilo až po roce, ale toto tedy nebyla jediná komplikace, ta sliznice se po pár cyklech s proverou zvýšila, ale bohužel taky jsem dost přibrala. Nevím zda to bylo dlouhodobým užéváním HA, to jsem nikdy nezkoumala, dokud jsem brala HA, měla jsem MS normální, po vysazení jsem měla problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
25.6.13 20:07

Tady něco, co se týká Provery. Pokud nemáš děti a v budoucnu je chceš, tak máš asi dr. na baterky, když ti něco takového předepsala.
https://www.emimino.cz/…e-nenarusta/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14870
25.6.13 20:11

@Jaruše ale depo provera je antikoncepce a provera je něco jiného, nepleť si to, jsou to dva pojmy ;)vysadila antiko a nasadila proveru..né depo proveru!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
25.6.13 20:24

No přijde mi to trochu divné, proč doktorka řeší menstruaci a sliznici, když jsi brala HA, to tělo funguje trošku jinak. A hlavně při braní antikoncepce nemáš žádnou menstruaci, je to jen krvácení ze spádu hormonů v pauze a jsou ženy, kterým to krvácení prostě nechodí a nemusí to hned znamenat nic špatného. Pokud by tohle nastalo aniž bys brala HA, tak je to něco jiného ale pokud to doktorka kontrolovala ještě když jsi HA brala, tak tomu moc nerozumím :nevim: Já mívala při braní HA taky nízkou sliznici a nikdo to neřešil, prý je to normální, HA jsem brala 5 let a pak jsem otěhotněla hned první měsíc. Ale tak uvidíš, co se bude dít, já si myslím, že se to zlepší už jen tím vysazením ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
25.6.13 20:25

@Boudice23
Aha, tak to jo. Jsem to blbě pochopila :oops:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
25.6.13 20:26

@Jaruše Depo Provera je opravdu svinstvo ale Provera je něco jiného ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.13 20:52

Jak píše @Verca1989 taky to moc nechápu..Když bereš HA, tak tam je právě i předpoklad nízké sliznice, kdyby náhodou k ovulaci došlo (což hlavní účinek je nedozrávání vajíček), tak aby ochránil druhý mechanismus, že se ev. emrbyjko nemá kam uhnízdit. Takže postup Dr. je dost nelogický 8o Některé nízkohormonální HA dokonce uživatelkám způsobí dlouhodobé vynechání MS i na několik měsíců a nic se neděje, stejě nejde o pravou menstruaci. Takže pokud chceš mimčo, zkusila bych vysadit HA a počkat, co to s cyklem udělá, pokud ještě nechceš a HA ti vyhovovala užívala bych dál. Myslím, že do budoucna to nic o sliznici a možnosti těhotnění nevypovídá. Sama jsem měla hodně nízkou sliznici (kolem 3-4mm v době menses) a malý se chytnul docela bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit
73
25.6.13 21:57

Taky myslím, že by se měla HA vysadit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.13 22:19

HA vysazuju tak uvidime co to semnou udela.. Dekuji vsem za nazory

• Citovat
  • Zmínit