Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj holky.Jsem trošku vystrašená, protože máme právě svou první teplotu.
Chtěla bych se zeptat, jestli se mám stresovat a jestli děláme všechno dobře.
Máme 38,8, dáváme paralenový čípky po 6 hodinách.Nurofen jahodu nechce
Je mi hrozně, když pláče a já nevim, co jí je.Vždy jí teplotu srazim, ale zase se vrátí.Celý den se musíme chovat, dodávám, že nám je 4,5 měsíce.
Pokud teplota po čípku klesá, tak je to dobře a zkuste vydržet. Pokud by neklesala nebo i po čípku stoupala, dá se v doporučeném dávkování střídat nurofen s panadolem po 4h (v každém je jiná účinná látka a ani u jedné se nesmí překročit doporučená denní dávka). Popřípadě ochlazovat vlažnou vodou (zábaly raději ne) - pár stupňů chladnější než je teplota. Pokud by se to do večera nelepšilo, zavolala bych na pohotovost (vzhledem k tomu, že je víkend). Hlavně ji nepřehřívej tím, že ji budeš víc oblíkat nebo přikrývat
.
A jiné příznaky nemoci nemá? Nebo nemáte po očkování?
Přeju rychlé uzdravení
.
děkuji za radu ![]()
určitě zabalovat nebudem.slyšela jsem, že, když se spotí, že se maji nechat v tom samém, než to na ní uschne ![]()
Prý je to kvůli tomu, jak tělo vylučuje soli, že je potřebuje zase dostat zpět? ![]()
Vypocenou sůl zpět kůží nedostaneš. Jde o fyzikální chlazení - když se spotí, je vlhká a líp se ochlazuje okolním vzduchem. Hlavně hlídej hydrataci, je hodně malá. Asi bych celej den nosila v šátku nebo ve vaku.
Aha, děkuji.
Opravdu celý den nosím, ale na rukách.Střídáme se celá rodina ![]()
Klidně jí budu nosit třeba týden, ale hlavně ať je brzy zdravá ![]()
ahoj,tak nás také trápí teploty,ale nejspíš to bude od zubů,včera byla dcerka protivná,jezdila jazykem po dásních,strašně slintá.Včera odpol.teplota 38,5 tak zabral čípek a pak se vzbudila opět teplotou v půl 10večer-dostala 1,5ml nurofenu a ve 2 hod.ráno plakala tak sem jí dala jíst(normálně spí celou noc).Dnes ráno 37,2 nekašle,rýma žádná.odpol.(samozřejmě když je už doktorka doma) horečka 38,2 dala sem čípek namazala dásně a teď čekám až se dítě vzbudí a uvidím,jak se to vyvrbí.Doufám že je to od zubů a ne
nějaká viróza