Teplota nad 38°C

3546
16.5.11 17:27

teplota nad 38

Normalne pokud maji deti teplotu nad 38 tak na rady lekarky podavam leky ale ted sice ma 38,2 ale jinak mi pripada relativne v pohode tak se mi ho nechce cpat leky… chtela bych vedet do kolika stupnu nesrazite teplotu vy ostatni?
Diky Amel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13010
16.5.11 17:46
Amelie píše:
Normalne pokud maji deti teplotu nad 38 tak na rady lekarky podavam leky ale ted sice ma 38,2 ale jinak mi pripada relativne v pohode tak se mi ho nechce cpat leky… chtela bych vedet do kolika stupnu nesrazite teplotu vy ostatni?
Diky Amel

ahoj já srážím právě kolem těch 38 - 38,3 po odečtu.

Někdo nesráží i 39, záleží na věku dítěte a taky na přístupu k horečce jako takové

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
16.5.11 17:56

Já nesrážím poslední roky vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
16.5.11 18:05

Ahoj,
pokud nebudeš srážet, tak jen pozor na febrilní křeče, dcera je měla se zástavou dechu. Dceři vyletí teplota hodně rychle, já bych třeba přes den nesrážela, ale na noc bych něco dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
16.5.11 18:21

jsou mu skoro 3 a uz nekolikrat zazil horecky i pres 40 a febrilni krece nemel tak si myslim ze tech bych se bat uz snad nemusela … no uvidim jak to poleze vecer jestli mu radsi nedat neco aby se lip vyspal …

Lasicko jako vubec zadnou teplotu nesrazis? a za jak dlouho jim ta teplota pak klesne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
16.5.11 18:59

Ahoj!

Já taky nesrážím… Jen nad 39,5 dávám vlažné obklady na lýtka. Když bolí hlavička, tak i ji lehce ochlazuji.
Většinou jsou kluci do dvou dnů bez horečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
16.5.11 19:25

fakt jen obklady na lytka? hm to by mne nikdy nenapadlo ze to za 2 dny samo zmizi … no nikdy jsem nad tim vlastne nepremyslela :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
16.5.11 19:42

Ono to stejně při těch obkladech moc neklesne a většinou jen na chvíli. Ale to ani není můj cíl, abych tu teplotu srazila úplně.

Akorát se snažím, aby často pili a byli v klidu. Tzn. že nepouštím pohádky, žaluzie zatahuju a chodím je hladit a chválit, jak jsou šikovní.
Při horečkách nemají sílu vstávat a chodit na záchod/nočník. Takže jim ho přinesu až k posteli a pomáhám jim…

Zatím se fakt nestalo, že by měli horečky víc jak dva dny (mám tři kluky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
17.11.12 18:19

Ahojte,
dcera mala teraz v zadocku teplotu 39,2…dala som jej paralen sirup a ona zaspala.
Zda sa mi, ze ten sirup trosku zabral, ale podla dotyku ma teplotu stale.
Ako postupujete ked dieta spi? Merate pocas spanku teplotu? Resp. budite dieta a date mu liek?
Dakujem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
17.11.12 18:30

Ahoj 39,2 je docela dost vyskoká teplota, takže jestli ji panadol srazil je jen dobře, ale nepočítej s tím, že se dostanete na 36,ale tak kolem 37,5 i víc bude mít stejně. Dle mého je panadol dost slabý, teplota nám po něm jde rychle opět nahoru, lepší je nurofen. Pokud se ti pohmatem zdá, že nemáte přes 39 (já to na dětech poznám, že mají teplé ruce - pokud mají teplotu moc vysokou, ruce a nohy mají ledové) tak bych ji nebudila, spánkem si odpočine. Po probuzení jí dej trochu napít, nech chvilku rozkoukat a pak teprve změř. Máš li doma ten nurofen a teplota poleze zase rychle nahoru, tak po 4 hodinách můžeš střídat panadol s nurofenem. Hlavně se snaž aby něco pila. A´t je rychle lépe Stani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
17.11.12 18:41

Nám zas sirupy vůbec nepomáhali, museli jsme na najet na čípky a to i přesto, že si malej „nechal“každej třetí, protože se po nich okamžitě pokadil, ale zabíraj spolehlivě, jak nurofen, tak paralen, al ejak se zde už psalo, hlavní je hodně pít, to je základ, na večer jsem ho ani neoblíkala, jen tričko a plínu, spím vždy s ním, když je nemocnej, takže hlídám, aby byl přikrytej, tak akorát, nožičky jen lehkou dekou, zbytečně nepřikrývat a já teda nebudila na měření, jen když byl fakt vařící, ale to bys měla poznat :) hodně zdravíčka přeju :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
17.11.12 20:59

Dakujem za rady.
Ja som bezala do obchodu kupit Nurofem…medzitym sa dcera zobudila a je bez teploty a vyzera zdrava…tak tomu teda nechapem :lol:. Mozno je este pod vplyvom toho Paralenu. Tak dufam, ze teplota sa uz nevrati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.19 21:19

Ahojky mohu se zeptat namerila. Jsem mími chlapečkovi 38 teplotu po odečtu by to mělo bejt 37.5 bere se to jako teplota u takhle malích miminek jinak. On je v pohodě neplače jen se směje tak nevím. Jestli na něho něco neleze nebo jestli tahle. Teplota je normální moc děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama