Zvýšená teplota u 16 měs. syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ha Šoba
Povídálka 37 příspěvků 06.02.19 20:19
Teplota u syna

Ahoj maminky prosím o radu. Mám prvního 16ti měsíčního chlapečka, a včera večer mu stoupla teplota na 38,5. Dostal nurofen a ok. Přes den jen zvýšená 37,4 a dnes večer hodinu po nurofenu 37.7 :,(. Rostou nám sice stoličky, ale už má dvě venku a nikdy horečky neměl… Jsem docela vyplašená a nevím jak mu pomoct. K doktorovi máme prý jet až v pátek pokud to nebude do té doby horší. Jen mi říkali, ať si dávám pozor aby dal bradičku k tělíčku a nějak vzpřímil nožky. Moc to nechápu. Prý když tohle u vysokých teplot neudělá, tak do nemocnice… Prosím poraďte nebo mě nějak trošku uklidněte :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
LucieHora
Stálice 64 příspěvků 1 inzerát 06.02.19 20:23

Ahoj:-) malej (5 měsíců) měl před týdnem horečku z druhýho očkování. Zabralo úplně easy léčení - tělo na tělo. Vzala sem si na sebe jen sportovní podprsenku, aby mu to někde netlačilo a malej měl jen plenku a byli jsme pod dekou. Během dne horečku neměl:-)

tajnaorient
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 06.02.19 20:24
@Ha Šoba píše:
Ahoj maminky prosím o radu. Mám prvního 16ti měsíčního chlapečka, a včera večer mu stoupla teplota na 38,5. Dostal nurofen a ok. Přes den jen zvýšená 37,4 a dnes večer hodinu po nurofenu 37.7 :,(. Rostou nám sice stoličky, ale už má dvě venku a nikdy horečky neměl… Jsem docela vyplašená a nevím jak mu pomoct. K doktorovi máme prý jet až v pátek pokud to nebude do té doby horší. Jen mi říkali, ať si dávám pozor aby dal bradičku k tělíčku a nějak vzpřímil nožky. Moc to nechápu. Prý když tohle u vysokých teplot neudělá, tak do nemocnice… Prosím poraďte nebo mě nějak trošku uklidněte :)

Večer je teplota vždy vyšší a neboj on se z toho vypotí navíc teplota 37,7 ještě nic není . Já dětem pokud nemají víc než 38,5 ani nic nedávám. To bude dobrý :wink: ale tu polohu opravdu nechápu :pocitac: :D

Uživatel je onlinePetula306
Kecalka 154 příspěvků 06.02.19 20:25

Já Tě uklidním jenom tím, že taková teplota není žádná tragédie, je období chřipek a může to být od toho zubů. Hlavně bych řešila, ať hooodně pije a hlídala teplotu, kdyby stoupla nad 38.

Natálka26
Kelišová 5659 příspěvků 06.02.19 20:25

Já dětem teplotu nesrazim lékáma, minimálně do 39. Používám obklady, vlažnou koupel. Nejspíš to bude k těm zubum, nebo teď rádi chřipky ale nepíšeš nic víc, než jen teplotu. Tak pokud je jinak v pohodě, žádný motani, malatnost tak bych ho v klidu nechala doma a vydržela bych

Kecalka 154 příspěvků 06.02.19 20:26

@tajnaorient u některé nemoci a teď nevím u které (borelióza? zánět mozkových blan?) není možné sklonit bradičku až na hrudník.

tajnaorient
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 06.02.19 20:28

@Petula306 jo tak to asi jo, každopádně si myslím,že by měl ty teploty vyšší ;)

Ha Šoba
Povídálka 37 příspěvků 06.02.19 20:30

Hlídám ho každých 10 min :D teď má 36,7. Ale stoupne to já vím :think: . Taky dávám burofenek jen nad 38,5 ale řekla jsem si s manželem, že na noc radši dáme. Pro jistotu, když jí měl včera i dnes celý den. A je tedy možný, že všech 9 zoubků bez teplot a tenhle jeden tak trápí? 8o

Kecalka 154 příspěvků 06.02.19 20:30

@tajnaorient to určitě ;) jenom asi maminku upozornili ;)

Ha Šoba
Povídálka 37 příspěvků 06.02.19 20:32

Nemá rýmu ani kašel… Nemotá se, hraje si jen je protivnější ale to se mu nedivím. Děkuji za vysvětlení té polohy s bradičku

Tarinka
Echt Kelišová 8333 příspěvků 06.02.19 20:35

To je meningokok, ztuhne při něm šíje tak, že se nedá sklonit hlava. Nedá se dotknout bradou hrudníku. Nebo jde, ale šíleně to bolí.

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 06.02.19 20:35

Tu bradicku nedá dolů když b se jednalo o zánět mozkových blan…na noc bych dala taky nurofen a hlídala , přeji klidnou noc.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 06.02.19 20:36

měl už šestou nemoc (tři dny horečky a čtvrtý den vyrážka)? Jinak ta poloha je pravděpodobně kvůli váznutí šíje u meningitidy, která má bohužel tak rychlý průběh, že pokud to člověk nepozná hned, tak to většinou špatně končí :(

milovnicejablek
Kecalka 153 příspěvků 06.02.19 20:36

Hele kdyby mu to vylezlo a byl mezi dávkou léků, osvědčil se mi starý trik mě mamky namočit prostěradlo nebo velkou osusku do vlažné vody a zabalit-okamžitě to srazí teplotu, ale pozor nohy a ruce nebalit jen trup tělíčko prostě ;) ať je mu lip @Ha Šoba

Kecalka 154 příspěvků 06.02.19 20:36

Dík, za tu meningitidu ;) já vím, že nám to kdysi říkali ve škole

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >